Sportas nėštumo metu: būtiniausi reikmenys (10)
Sportas nėštumo metu padės pagerinti savijautą, reguliuoti svorį ir geriau pasiruošti artėjančiam gimdymui.
Tiesa, laukiantis gali tekti rinktis kitokius formos palaikymo būdus, negu buvote įpratusi iki nėštumo: tinkamiausios – mažiau intensyvios ir grėsmės nei augančiam pilvui, nei sveikatai nekeliančios sporto rūšys.
Žingsnius skaičiuojantis prietaisas
Vaikščiojimas – tinkamiausias sportas nėščiajai, o su žingsniamačiu bus lengviau sekti, ar įvykdėte užsibrėžtus tikslus. Be to, žingsniamačiai padeda neprarasti motyvacijos, ypač mėgstančioms pasimuliuoti.
Patogiausia įsigyti ir nuolat dėvėti specialią išmaniąją apyrankę (išmanųjį laikrodį), kuri, be daugybės funkcijų, taip pat skaičiuos žingsnius ir fiksuos pulsą. Tai aktualu norint stebėti, ar sporto metu pernelyg neapkraunama širdis.
Jeigu jau turite įsigijusios, tiks ir specialus žingsniamatis. Tai mini pultelio dydžio prietaisas, skaičiuojantis jūsų nueitus žingsnius.
Jei neturite nė vieno paminėto prietaiso, tiks ir mobilusis telefonas: tereikės atsisiųsti specialią žingsnius skaičiuojančią programėlę. Beje, visuomet išeidamos iš namų sportuoti patikrinkite, ar mobilusis įkrautas, ir būtinai pasiimkite jį su savimi, ypač jei ketinate mankštintis viena.
Sportinė apranga nėščiosioms
Pilvukui sparčiai augant veikiausiai nepavyks įsisprausti į ankstesnes sportines tampres ir marškinėlius, taigi gali tekti ieškoti naujos sportinės aprangos. Ieškokite patogios, pasiūtos iš kokybiškų audinių, neveržiančios nei pilvo, nei krūtinės.
Kita vertus, jei aktyviai nesportuosite, o apsiribosite tik lengvu bėgiojimu ar pasivaikščiojimais, gali pakakti ir laisvalaikio kostiumo.
Sportinė liemenėlė nėščiosioms
Prekyboje galima rasti specialiai nėščiosioms skirtų sportinių liemenėlių, tačiau jų prireiks tik tuomet, jei pasirinkote aktyvią sporto rūšį, pavyzdžiui, bėgimą, arba jei krūtys yra jautrios ir jas reikia tvirčiau prilaikyti.
Kitais atvejais turėtų pakakti ir įprastos sportinės liemenėlės. Rinkitės patogią, minkštą, neveržiančią, plačiomis petnešėlėmis, bet kartu ir tvirtą, gerai prilaikančią liemenėlę, pasiūtą iš orui laidžių, geriausia – natūralių medžiagų.
Atminkite, kad nėštumo metu krūtinė gali padidėti net 1–2 dydžiais, tad jei paskubėjote ir įsigijote įprasto dydžio liemenėlę, ji gali netikti.
Tinkama avalynė sportui nėštumo metu
Kokybiški sportiniai bateliai suteiks stabilumo raiščiams ir sausgyslėms. Pirkdamos naujus sportinius batelius iškart rinkitės šiek tiek didesnius nei paprastai avite: nėštumo metu pėdos patinsta ir išsiplečia.
Kokie turėtų būti kokybiški sportiniai bateliai? Rinkitės elastingus, patvarius, gerai judesius amortizuojančius, būtinai – neslidžiu padu batus. Vidpadis turi atitikti pėdos linkį – tai viena pagrindinių patogių batų savybių. Jei norite išvengti pėdos deformacijų, pavyzdžiui, iššokusio pėdos kauliuko, nykštys bate turi turėti pakankamai erdvės.
Nėščiosios diržas sportui
Nuo trečiojo nėštumo trimestro (kartais – ir anksčiau, jei pilvukas labai didelis) rekomenduojama dėvėti specialų nėščiųjų diržą. Pagrindinė diržo funkcija – tvirtai prilaikyti pilvo raumenis ir suteikti nėščiajai daugiau komforto. Šis diržas padės sumažinti nugaros, pilvo ir kojų apkrovą bei traumų tikimybę.
Jį būtina dėvėti ir sportuojant, tačiau dar besirinkdamos diržą atkreipkite dėmesį, ar su juo bus patogu judėti. Prieš įsigydamos jį galite pasikonsultuoti su gydytoju, kineziterapeutu ar parduotuvės, kurioje parduodami diržai, konsultantais.
Gertuvė sportui
Nėštumo metu labai svarbu gerti daug vandens: Pasaulio sveikatos organizacija nėščiosioms rekomenduoja kasdien suvartoti bent 2,7 l vandens (tai yra kiek daugiau nei 10 standartinių stiklinių).
Sportuojančioms nėščiosioms patariama įsigyti iš saugių medžiagų pagamintą, patogią patikusią gertuvę.
Nėščiosioms būtina ne tik atsigaivinti, bet ir saugotis dehidratacijos, todėl gertuvė turėtų lydėti visur – tiek einant pasivaikščioti, tiek intensyviau sportuojant.
Kaikuriuose Sporto klubuose siuloma aerobika nesciosioms, bandyk pasidometi beto jei namuose sportuoji tai tinka tempimo pratimai - ypac slaunims, peciu linijai, virsutinei nugaros daliai, nes keiciasi svorio centras tai dideja apkrova nugarai, tad ja reikia stiprinti ypatingai