7 klaidos, kurių šiukštu venkite vonios kambaryje

Nesvarbu, ar tik keisite pasenusią santechniką, ar atnaujinsite visą vonios erdvę, vonios kambario pertvarkymas gali kainuoti. Sužinokite, kokias 7 klaidas dažniausiai daro žmonės atnaujindami vonios kambarį, ir kaip jų galite išvengti savuose namuose.
1. Ventiliatoriaus atsisakymas
Nepamirškite šios dažnai nepastebimos detalės: tinkamo dydžio ištraukiamo vonios ventiliatoriaus. Jei nebus tinkamo vėdinimo, uždaroje erdvėje bus sulaikoma drėgmė. Laikui bėgant, drėgna aplinka tamps puikia pelėsių ir įvairių grybų sveikatai pavojinga veisykla, be to, pastebėsite, kaip netrukus ims luptis dažai, bus pažeistas glaistas ar vonioje sumontuotos metalinės konstrukcijos. Nesvarbu, ar jau turite ventiliatorių, ar ketinate jį įrengti suremontuotame vonios kambaryje, prieš įjungdami jį atnaujintoje erdvėje, išsiurbkite ventiliacijos angą nuo statybinių dulkių ir šiukšlių.
Only_NewPhoto | Shutterstock.com
2. Aiškaus plano trūkumas
Planuoti būtina! Užuot supratę, ko būtinai norite vonios kambaryje, tik po to, kai išimsite tualetą, nuo klaidų galite apsidrausti iš anksto. Sudarykite planą: susirašykite tikslius erdvės ir montuotinų daiktų matmenis, numatomas išlaidas, medžiagas, kurias pirksite, ir savo asmenines idėjas, kas būtų gražu, kas tiktų, ir pan. Pasidalykite šiuo planu su šeimos nariais ar rangovais, kurie padės rekonstruoti vonios kambarį.
Kartinkin77 | Shutterstock.com
3. Netinkami tarpai
Jei jūsų vonios kambario renovacijos planas orientuotas į išvaizdą, o ne funkcionalumą, tai – didelė problema. Palikite dekoravimą ir puošybos idėjas vėlesniam laikui ir pirmiausia pagalvokite apie išdėstymą bei erdvių užpildymą. Jei ardote sienas ir perkeliate santechniką, ne tik norėsite įsitikinti, kad naujasis išdėstymas atitinka statybos techninius reglamentus dėl minimalių atstumų tarp vonios kambario elementų, bet ir norėsite būti tikri, kad įrenginių ir baldų išdėstymas leidžia patogiai naudotis vonios kambariu kasdien.
Photographee.eu | Shutterstock.com
4. Netinkamų medžiagų pasirinkimas
Vonios kambaryje paprastai vyksta ekstremalūs pasikeitimai – juose vyrauja ir didelė drėgmė, ir staigūs temperatūros pokyčiai. Norėdami išvengti grindų, sienų ar spintelių deformacijų ar pelėsio, turėtumėte rinktis specialiai vonios kambariui skirtas medžiagas. Kai išleidžiate daug pinigų vonios kambario atnaujinimui, turbūt norite būti tikri, kad jūsų pasirinktos medžiagos išliktų puikios kokybės net veikiant dideliam drėgniui, o mediniai baldai atlaikytų ir temperatūros pokyčius, ir laiko išbandymus.
Podarok12 | Shutterstock.com
5. Netinkamai nustatytas biudžetas
Tinkamai nustatykite biudžetą. Jei biudžetas apibrėžtas ir ribotas, apsvarstykite ir dairykitės to, ką galite sau leisti. Jei išlaidausite, turėsite taupyti kokybės sąskaita, taigi rezultatas vis tiek netenkins, nes tikrai nebus ilgalaikis. Bet kokiu atveju papildomų, nenumatytų išlaidų vis tiek atsiras, todėl numatykite maždaug 15–20 procentų papildomiems atvejams. Nepamirškite: vonios kambaryje kokybė – svarbiausia!
fizkes | Shutterstock.com
6. Mažų klaidų toleravimas
Maži nesklandumai išklojus plyteles ar vonios kambario baldų įtrūkiai gali atrodyti nereikšmingi, tačiau net mažiausi defektai, patikėkite, ilgainiui taps aiškiai matomi plika akimi. Taigi, kai remontuojate, visada iškart taisykite visus trūkumus, net, atrodo, nereikšmingus ir mažus. Neįtikinėkite savęs nepaisyti netinkamai atlikto darbo: jei tai pastebėsite dabar, matysite kiekvieną kartą, kai tik naudositės vonios kambariu. Ir tai erzins.
Stock-Photo | Shutterstock.com
7. Budrumo praradimas remontui einant į pabaigą
Pradžioje bet kokie atnaujinimo darbai atrodo įdomūs, tačiau ilgainiui procesas išvargina: jis užtrunka, be to, reikalauja gana nemažai jėgų ir atidumo. Gali būti, kad tam tikru metu prarasite entuziazmą ir norą tęsti darbus, viskas atrodys ne taip reikšminga. Jeigu norėsite kuo greičiau pamatyti užbaigtą darbą, skubinsite, rezultatu, tikėtina, nusivilsite. Patarimas: pradžioje judėkite pastoviu tempu, pernelyg neeikvodami jėgų, tada, kai jau viskas judės link pabaigos, stabtelėkite, neskubėkite, kad įsitikintumėte, ar tai tikrai bus rezultatas, kurio tikitės, ar viskas padaryta teisingai. Patikėkite, šiuo konkrečiu atveju kantrybė tikrai atsiperka.
ANDRANIK HAKOBYAN | Shutterstock.com