Akušerė rekomenduoja: kūdikio vaistinėlėje būtinos priemonės

Reklaminis partnerio turinys
„BabyCity & ToyCity“ kūdikio vaistinėlė su CANPOL BABIES New Africa | Shutterstock.com

Kada geriausia ruošti kūdikio vaistinėlę? Nėra tikslaus atsakymo, kiekviena moteris pasirenka jai priimtiniausią laiką, tačiau prasidėjus nėštumo ir gimdymo atostogoms būsima mamytė jau gali šiek tiek atsipūsti, pradėti galvoti apie save, nėštumą ir būtinąsias priemones kūdikiui.

Kai nereikia skubėti į darbą ir anksti keltis, ko gero – tada iš tiesų puikus metas išnaudoti atsiradusį laisvą laiką naudingai. Pasirūpinti ir pačios sveikata, grožiu, ir netrukus gimsiančio mažylio daiktais.

Įprastai kūdikio kraitelį dauguma nėščiųjų ima ruošti maždaug nuo 30-osios nėštumo savaitės, šiuo laikotarpiu rūpinamasi ir gimdyvės krepšeliu. Visgi ne mažiau nei įvairūs priežiūros daiktai yra svarbūs ir kūdikio higieniniai reikmenys, įvairūs preparatai, padėsiantys ištikus pirmiesiems negalavimams. Taigi ką privalomai turi turėti būsima mamytė kūdikio vaistinėlėje?

Svarbiausių priemonių kūdikiui vaistinėlę reikėtų paruošti iš anksto

Kodėl visapusiškai paruoštą kūdikio vaistinėlę turėti – svarbu? Ištikus netikėtai situacijai, pavyzdžiui, kūdikiui sunegalavus, išvengsite streso ir įtampos, kai po ranka nerasite reikiamos priemonės. Sloga, iššutęs užpakaliukas, pakilusi temperatūra – tai tik keletas negalavimų, kai jūs neabejotinai „pagalbos“ ieškosite vaistinėlėje. 

Be to, iš anksto pasiruošdama galėsite išsirinkti geriausius produktus, atsižvelgdama į jų kainą, kokybę ir funkcionalumą. Juk kiekvienai mamai svarbu, kad priemonės būtų puikios kokybės ir itin patikimos, kad priežiūra kūdikiu būtų optimali.

Ar tėvai ruošia iš anksto kūdikio vaistinėlę?

„Tėvai ruošiasi tikrai viskam, lietuviai mėgsta ruoštis, ir aš labai skatinčiau tą daryti, – sako akušerė Ieva Girdvainienė. – Ligos, akimirksniu pasikeitusi būklė – viskas gali ištikti labai netikėtai.“ Kokią būklę turi galvoje specialistė? Bet kokią, pavyzdžiui, pats elementariausias kūno pokytis – temperatūra. „Galvoti ir čiupinėti kaktą ir tikrinti, ar tikrai čia vaikas turi tos temperatūros, ar – ne, na, yra sudėtinga“, – akcentuoja akušerė.

Svarbu

I. Girdvainienė pabrėžia, kad kūdikio vaistinėlę daugiausia sudaro higienos reikmenys, tad šiuo atveju dalytis tarp tėvų šiomis priemonėmis, jas skolintis ir pan., specialistė nerekomenduoja. Kūdikio vaistinėlė turėtų būti sudėta nauja, specialiai – Jūsų kūdikiui.

Apie būtinus turėti daiktus gimus kūdikiui primena „Gandro lizdo“ akušerė I. Girdvainienė:

Higienos priemonės ir kiti kūdikio priežiūros reikmenys, be kurių neapsieisite

CANPOL BABIES priemonėmis papildyta Jūsų kūdikio vaistinėlė

CANPOL BABIES siūlo platų kūdikių priežiūros prekių pasirinkimą. Sudėkite tas būtinas prekes, kurios puikiausiai papildys namuose būtiną turėti kūdikio vaistinėlę.

CANPOL BABIES – tai prekių ženklas, kuris garantuoja sėkmingą startą motinystėje ir siūlo ypač platų asortimentą būsimoms, ką tik mamomis tapusioms moterims, taip pat gausų pasirinkimą kūdikio priežiūros, higienos, maitinimo prekių, įvairiausių žaislų. Beje, šios prekės yra intuityvios, todėl paprastos naudoti, kokybiškos ir atliepiančios visus mamyčių ir mažųjų poreikius.

Bekontaktis CANPOL BABIES infraraudonųjų spindulių termometras

Pirmoji ir viena svarbiausių priemonių vaistinėlėje, belaukiant naujagimio, – termometras. Ypač patogus – bekontaktis termometras. Naujagimiui, kūdikiui ir, kaip juokauja akušerė I. Girdvainienė, lakstančiam kūdikiui pažastinėje dalyje ar išangėje taip lengvai temperatūros nepamatuosi. Spindulinis termometras greitai, aiškiai ir be kontakto pamatuoja temperatūrą. CANPOL BABIES – itin tikslus termometras, ir jį gali naudoti visa šeima.

CANPOL BABIES bekontaktis infraraudonųjų spindulių termometras

Kuo ypatingas?

 • Greitas ir tikslus – pamatuosite vos per 1 sek.
 • Lengvai skaitomas, apšviestas LCD ekranas – labai paprasta naudoti
 • Spalvomis išreikšti rezultatai – padeda greitai įvertinti temperatūrą. 
 • Automatinis išjungimas (>10 s budėjimo režimas).
 • Galima peržiūrėti 25 paskutinių matavimų rezultatus.
 • Matavimo diapazonas – 32,0–43 °C. 
 • Tikslumas – iki 0,2 °C. 

Įsigyti ir susipažinti plačiau su CANPOL BABIES infraraudonųjų spindulių termometru galite čia.

CANPOL BABIES termometras be gyvsidabrio

Akušerė I. Girdvainienė pabrėžia, kad ne visos šeimos pasitiki spinduliniais termometrais. Ir ji pati, trijų vaikų mama, namuose turi abu variantus. „Visada gerai pasitikrinti, – sako Ieva, – ypač kai vaikelis jau pradeda sirgti.“ Jos patarimas – pirminiam naujagimio kraiteliui rinktis spindulinį, o vėlesniam laikotarpyje, kai prasideda pirmosios rimtos ligos ir susiduriama su infekcijomis, reikėtų turėti ir tokį – įprastinį, kuris temperatūrą matuoja pažastinėje dalyje.

CANPOL BABIES termometras

Kuo ypatingas?

 • Su lanksčia minkšta dalimi – apsaugo vaiko odelę nuo spaudimo ir skausmo.
 • Greitai ir tiksliai matuoja temperatūrą.
 • Garsinis signalas įspėja, kai temperatūra pamatuota.

Įsigyti ir susipažinti plačiau su CANPOL BABIES termometru be gyvsidabrio galite čia.

CANPOL BABIES vonios termometras be gyvsidabrio

Ką tik gimusį, namo grįžusį žmogutį reikia išmaudyti. Akušerė I. Girdvainienė juokauja, kad vonios termometras, kuris puikiai plūduriuoja, – tarsi pirmas kūdikio žaislas. Kad tėveliai nerizikuotų kūdikio sveikata, vandens temperatūrą tikrindami pirštais ar alkūnėmis, ir nepatirtų streso išgirdę kūdikio klyksmą dėl per šalto ar per karšto vandens, toks termometras – būtina priemonė kūdikio vaistinėlėje. Įdėjote, ir matote besišypsantį žmogeliuką: vadinasi, vandens temperatūra – tokia, kokia reikia, t. y. 37 oC, tačiau vanduo, sako specialistė, gali būti ir keliais laipsniais vėsesnis.

CANPOL BABIES vonios termometras

Kuo ypatingas?

 • Leidžia tiksliai išmatuoti vandens temperatūrą.
 • Žaismingo dizaino ir puikiai plūduriuoja – itin patiks vaikučiui!
 • Tinkama vandens temperatūra – 37 oC, ir tai yra pažymėta ant skalės šypsenėlės simboliu.

Įsigyti ir susipažinti plačiau su CANPOL BABIES vonios termometru be gyvsidabrio galite čia.

CANPOL BABIES medvilniniai ausų krapštukai su ribotuvu

Anot specialistės, ši higienos priemonė būtina įvairioms kūdikio landoms valyti: išorinės ausies landai, išorinei nosies gleivinei, akims, bambutės priežiūrai, kurią valome du kartus per dieną, ryte ir vakare. Žinoma, tėvai tą daro su baime, tad ypač svarbu, kad tai būtų ne bet kokia, o specialiai naujagimiui sukurta priemonė. Ši priemonė neabejotinai lydės ir pirmaisiais, ir antraisiais kūdikio gyvenimo metais.

CANPOL BABIES medvilniniai ausų krapštukai su ribotuvu

Kuo ypatingi?

 • Ribotuvas užtikrina saugų naudojimą net ir mažiausioms ausytėms.
 • Pakuotėje yra 55 vienetai.

Įsigyti ir susipažinti plačiau su CANPOL BABIES medvilniniais ausų krapštukais su ribotuvu galite čia.

CANPOL BABIES minkštas kūdikio šepetys ir šukos

Ilgaplaukio kūdikio priežiūrai būtinai reikės ir šepečio bei šukų. Kodėl reikėtų įsigyti visą rinkinį ir kodėl CANPOL BABIES siūlo šį puikiai apgalvotą dvejetą? Tikrai ne visiems kūdikiams reikia šukuoti plaukus, tačiau kūdikio galvos luobele būtina rūpintis itin kruopščiai. „Ši luobelė, – akcentuoja akušerė Ieva Girdvainienė, – seborėjinės kilmės, gali užsidėti pakaušinėje galvos dalyje, net antakių srityje ar paausyse.“ Kaip prižiūrėti šią luobelę? Specialistė pataria ją drėkinti aliejumi ir iššukuoti tankiomis šukomis. Toks rinkinys puikiai tarnauja ir vėliau. 

CANPOL BABIES minkštas šepetys ir šukos

Kuo ypatinga?

 • Pagaminta iš natūralių ožkų plaukų, neelektrina plaukučių.
 • Švelniai masažuoja kūdikio galvytę.
 • Apvalios formos – saugu kūdikiui.

Įsigyti ir susipažinti plačiau su CANPOL BABIES minkštu kūdikio šepečiu ir šukomis galite čia.

CANPOL BABIES kūdikio nagučių priežiūros rinkinys

Akušerė I. Girdvainienė atskleidžia puikų būdą saugiai apkirpti kūdikio rankyčių nagučius. „Tai – tėčio darbas“, – sako ji. Kol mama maitina viena krūtimi, tėtis apkerpa vienos rankos nagus, tada – kita krūtimi, ir tėtis puikiai susitvarko su kitos rankos nagučiais. Kodėl šis būdas – itin palankus? „Kol kūdikis maitinamas, žindomas, jis – ramus, tikrai nepadarys tam tikrų refleksų“, – akcentuoja I. Girdvainienė. Šis rinkinys – tarsi tikras manikiūro rinkinys kūdikiui, ir visos jo priemonės – būtinos: žirklutės suapvalintais galais, kirpiklis ir dildė. Tačiau, akcentuoja specialistė, negalima suapvalinti kūdikio nagelio, nes netinkamai nukirpti jie gali įaugti.

CANPOL BABIES manikiūro rinkinys

Kuo ypatingas?

 • Suapvalintais galiukais – saugu apkirpti mažylio nagučius.
 • Komplekte – nagučių žirklės, žnyplytės ir dildelė.

Įsigyti ir susipažinti plačiau su CANPOL BABIES manikiūro rinkiniu galite čia.

CANPOL BABIES rankinis nosies aspiratoriaus rinkinys

Labai svarbu pasirinkti tinkamą priemonę kūdikio nosies gleivinei prižiūrėti. Šis aspiratorius skirtas nuo gimimo, rinkinyje rasite net tris minkštus antgalius. Kūdikio nosies gleivinė – itin jautri, ir ji reikalauja ypatingos priežiūros. Kietesni antgaliai gali sužaloti, pažeisti gleivinę, ji net gali pradėti kraujuoti. Ir svarbiausia, kad dalis, kurią tėtis ar mama dedasi į burną, yra su filtriuku, tad jokios kūdikio nosytės išskyros nepateks tėveliams.

CANPOL BABIES aspiratoriaus rinkinys

Kuo ypatingas?

 • Galite reguliuoti siurbimo stiprumą.
 • Rinkinį sudaro du keičiami antgaliai ir saugojimo dėžutė.

Įsigyti ir susipažinti plačiau su CANPOL BABIES aspiratoriaus rinkiniu galite čia.

CANPOL BABIES elektrinis nosies aspiratorius

Pirmą kartą tėveliais tapusiems itin pasiteisins elektrinis kūdikio nosytės aspiratorius, kurį pirmagimio tėvams rekomenduoja ir akušerė I. Girdvainienė. Jį įvertins ir tie tėveliai, kurie prižiūrėdami savo kūdikio nosytę rankiniu aspiratoriumi patys bijo susirgti. Tai daiktas, kuris visą darbą atlieka pats: visą sekretą ištraukia vienu mygtuko spustelėjimu. Be visų išvardytų naudų, toks aspiratorius dar ir stipresnis nei rankinis, taigi efektas juntamas didesnis, geresnis, greitesnis. Labai sveikintina, anot specialistės, jei tėvai gali įsigyti abi priemones – skirtingais periodais jos abi tikrai pasiteisins.

CANPOL BABIES elektrinis nosies aspiratorius

Kuo ypatingas?

 • Ergonomiškos formos, efektyviai ir greitai išvalo nosytę.
 • Galima naudoti be laido, baterija įkraunama per USB.
 • Trys galingumo nustatymai: žemas, vidutinis, aukštas.
 • Tylos režimas – patogu naudoti prietaisą net tada, kai kūdikis miega.
 • Rinkinyje – 2 keičiami silikoniniai antgaliai, atitinkantys kūdikio amžių ir poreikius: siauras antgalis skirtas mažiems vaikams arba skystoms išskyroms, o platesnis – didesnėms duobutėms arba tirštoms išskyroms.
 • Minkštas ir saugus antgalių silikonas apsaugo nosies gleivinę – kūdikiui staigiai sujudėjus ji nepažeidžiama.

Įsigyti ir susipažinti plačiau su CANPOL BABIES elektriniu nosies aspiratoriumi galite čia.

CANPOL BABIES silikoninis, ant piršto maunamas šepetėlis

Pirmasis kūdikio dantų šepetėlis, gleivinės masažuoklis. „Tai daiktas, kai pamatome, kad dantukai yra aktyvūs“, – sako akušerė I. Girdvainienė. Kada tai pasirodo? „Atsiranda gausus seilėtekis, sekretas nosytėje, matome, kad vaikas suirzęs, galbūt jam skauda, pastebime, kad burnos gleivinė patinusi“, – ženklus, kai reikia pradėti rūpintis kūdikio dantukais vardija specialistė. Šią priemonę labai mėgsta ir rekomenduoja odontologai. Itin patogus silikoninis pirštuko antgalis tėvams, kad pačiupinėtų, apžiūrėtų kūdikio gleivinę ir susipažintų, na, ir pradėtų valyti tą pirmąjį išdygusį dantuką. Akušerė pabrėžia, kad tokia priežiūra yra itin aktuali, jei kūdikis maitinamas adaptuotais pieno mišiniais.

CANPOL BABIES dantų šepetėlis silikoninis ant piršto

Kuo ypatingas?

 • Leidžia lengvai išvalyti pirmuosius vaikučio dantukus ir pamasažuoti dantenas.
 • Komplekte – kartu su dėžute.

Įsigyti ir susipažinti plačiau su CANPOL BABIES silikoniniu, ant piršto maunamu šepetėliu galite čia.

CANPOL BABIES vienkartiniai paklotai

„Pirmasis kūdikio vystymo kambarys“, – šypsosi akušerė I. Girdvainienė ir sako, kad be šio daikto neapsieisime niekur – nei svečiuose, nei kitose išvykose. Tai ne tik vaistinėlėje, bet ir kūdikio krepšyje būtina priemonė, kuri pravers ir tėvams prisėdus kavos kavinėje, ir namuose, prie vystymo stalo, ar automobilyje. Šie vienkartiniai CANPOL BABIES patiesaliukai patikrinti dermatologiškai, ypač patogūs, laidūs orui, leidžia odelei kvėpuoti, ir puikiai sugeria. Kad neatsitiktų bėdelė kūdikiui nuėmus sauskelnes, tai – pirmasis pasirinkimas.

Svarbu

Specialistė primygtinai ragina tėvelius neguldyti kūdikio ant kavinių tualetuose esamų pripučiamų vystymo stalų ir būtinai naudoti vienkartinius paklotus, pavyzdžiui, CANPOL BABIES. „Kadangi šiandien žinome daug virusų vardų, kūdikio be pakloto neguldyčiau niekada“, – akcentuoja akušerė.

CANPOL BABIES vienkartiniai paklotai

Kuo ypatingi?

 • Puikiai apsaugo patalynę ir čiužinį nuo nešvarumų.
 • Minkšta išorinė danga švelni odai.
 • Su itin puikiai sugeriančiu įdėklu – sulaiko drėgmę viduje ir papildomai neutralizuoja kvapus.
 • Daugiafunkciai, higieniški, su vandeniui atspariu izoliaciniu sluoksniu.
 • Puikiai tiks kasdienei kūdikio priežiūrai, vystymui ir pogimdyminiu laikotarpiu.
 • Pakuotėje yra 10 vnt., storis – 2 mm; išskleisto pakloto dydis – 90 x 60 cm.

Įsigyti ir susipažinti plačiau su CANPOL BABIES vienkartiniais paklotais galite čia.

„Nebijokite formuoti vaistinėlės, tiesiog pasirinkite patikimą gamintoją, – ragina akušerė I. Girdvainienė. – CANPOL BABIES turi ilgametę patirtį, platų kūdikio priežiūros priemonių pasirinkimą, tad suformuosite tikrai kokybišką, patikimą ir ne vienus metus tarnausiantį kūdikio priežiūros ir krepšelį, ir vaistinėlę.“

Svarbiausia – neatidėlioti, akcentuoja ji. Dažnai tėveliai sako, kad „įsigysiu, kai vaikas susirgs, susloguos“. „O kas žino, kada tai nutiks“, – retoriškai klausia kūdikių priežiūros specialistė.