Cukraus panaudojimo buityje būdai

Net ir patys mažiausi žino, kad cukrus skanus ir yra geriausias kavos, arbatos, pyragaičių ir pyragų draugas! O kam dar galima panaudoti cukrų? Juk tai puiki, saugi, palyginus su cheminėmis priemonėmis, pigi pagalbos buityje priemonė!

1. Ilgiau išlaiko gėles.
Gavus gėlių tikrai norisi žiedeliais pasidžiaugti ilgiau - į vandenį įmaišykite 3 šaukštelius cukraus ir 2 šaukštelius acto. Cukrus suteiks gėlėms reikiamų maisto medžiagų, o actas apsaugos nuo bakterijų.

2. Pašalina žolės dėmes. Vaikai labai dažnai krenta ant žolės ir sugadina drabužius labai sunkiai išsiplaunančiomis žolės dėmėmis. Iš cukraus ir trupučio drungno vandens sumaišykite košelę ir ją uždėkite ant dėmės. Palikite 2-3 valandoms ir išskalbkite taip, kaip įprasta.

3. Malšiną skausmą nusideginus. Jeigu geriant karštą skystį apsideginote burną, tai sučiulpkite šiek tiek cukraus ar cukraus kubelį. Skausmas atlėgs.

4. Sugaudo vapsvas, širšes, bites, muses. Jeigu virtuvėje sukiojasi itin daug nepageidaujamų lankytojų, kurie ne tik zvimbia, bet ir gali skaudžiai įgelti, tai išvirkite sirupą iš vienos dalies vandens ir dviejų dalių cukraus. Mišinį tiesiog pakaitinkite iki kol užvirs ir sutirštės. Sirupą pilkite į stiklainiuką ir jį statykite ant palangės - vabzdžiai ten įskris ir prilips.

5. Sumažina skausmą leidžiant vaistus. Galbūt juoksitės, bet Merė Popins buvo teisi! Moksliniai tyrimai rodo, kad mažyliai geriau reaguoja į skausmą, leidžiant vaistus, jeigu iškart prieš nemalonią procedūrą jiems sugirdoma truputis saldaus vandens.

6. Išsaugo šviežius kepinius. Pyragą, keksiukus, duoną ar kitus kepinius dėkite į sandarų indą kartu su keliais cukraus kubeliais. Kepiniai ilgiau išliks švieži ir skanūs.

7. Nušveičia rankas. Sumaišykite truputį cukraus ir alyvuogių aliejaus ir juo gerai išsitrinkite rankas, toks mišinys ne tik padės sušvelninti rankas, bet ir panaikins nemalonius kvapus, pašalins riebalų, kurių galėjo likti po maisto ruošos.

8. Kavos ar prieskonių malūnėlio valymui. Jeigu naudojate elektrinį kavos ar prieskonių malimo malūnėlį, tai kartas nuo karto jį verta pravalyti, o tam puikiai tinka cukrus. Tereikia į aparatą įberti šiek tiek cukraus ir jį permalti, su cukraus smiltimis išsivalys visi nereikalingi prieskonių likučiai.

9. Tarakonų ir skruzdžių naikinimas. Tiek tarakonai, tiek skruzdės cukrų labai mėgsta, tačiau cukraus ir kepimo miltelių mišinys jiems yra mirtinas.

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.