Dalyvavimas šventėje su kūdikiu: kam reikėtų pasiruošti?

Mergaitė verkia tėčiui ant rankų Kolosov Alexandr | Shutterstock.com

Foresto Gumpo mama yra pasakiusi: „Gyvenimas yra kaip šokoladinių saldainių dėžutė. Niekada nežinai, ką rasi ją atidaręs.“ Tą patį galima pasakyti ir apie kūdikių ar mažų vaikų vežimąsi į jums artimų žmonių šventes: vestuves, jubiliejus, krikštynas, gimtadienius ir t. t. Vaikelis didžiąją dalį šventės gali sau ramiai pramiegoti, bet beveik visą laiką gali ir praverkti, nepalikdamas nė menkiausios galimybės tėvams bent kiek ilgėliau pasimėgauti švente ir atsipalaiduoti.

Apskritai apie ką reikėtų pagalvoti prieš nusprendžiant, ar vykti į šventę?

Kūdikio amžius

Žinoma, naujagimio iki 4 sav. nedera vežtis į jokias šventes: tuo metu dar nesusiformavęs mažylio imunitetas. Jau po to po truputį galima išvykti iš namų dažniau.

Mamos sako, kad su 1–3 mėn. ramiais kūdikiais dalyvauti šventėse – labai paprasta, nes jie didžiąją laiko dalį pramiega. Tačiau neatmeskite ir pilvo dieglių tikimybės: tuo metu su ramiu miegu gali tekti atsisveikinti.

Kūdikis ir vestuvės: kas nurodyta kvietime?

Kartais dilemos išvengti padeda aiškus įrašas kvietime, kad į vestuves kviečiami tik suaugusieji, o vaikučius prašoma palikti kitų žmonių priežiūrai. Nemažai porų, norėdamos išvengti triukšmo, netikėtumų, prašo, kad svečiai į vestuves atvyktų be vaikų. Tai kiekvienos poros sprendimas: juk tai jų šventė. Jie tikrai nenori, kad per vestuvių ceremoniją vietoje Mendelsono maršo skambėtų kūdikių verksmas, o šokant aikštelėje – stebėti, kad netyčia nepastumtų ar nepargriautų iš nežinia kur išdygusio mažylio. Tai yra jaunavedžių pasirinkimas, jį reikia gerbti.

Jei ketinate kūdikį ar mažą vaiką vežtis į šventę, apgalvokite kelis svarbius dalykus:

 • Ar jūsų mažylis apskritai yra kviečiamas, ar tik jūs žūtbūt norite jį vežtis į šventę?
 • Kokio tipo tai šventė – paprasta ar itin prabangi, formali? Jei šventė – neįpareigojanti, vyksianti sodyboje, kur svečiai apnakvyndinami atskiruose nameliuose – galbūt vykti su kūdikiu būtų visai patogu. Visai kas kita – restoranas, kur būtų sudėtinga rasti vietą, kur kūdikį pažindyti ar pamigdyti.
 • Jei vyksite į vestuves, kada vyks ceremonija ir ar jos laikas sutampa su jūsų kūdikio dienotvarke (miego laiku ir kt.)?
 • Ar, atsižvelgdami į savo kūdikio charakterį, turėsite galimybę mėgautis švente? Jei kūdikis ramus, viskas gerai, o jeigu dažnai verkia ir yra irzlus, galbūt šventė – ne pats geriausias sumanymas?
 • Kaip toleruojate tuos momentus, kai kūdikį tenka palikti auklei, močiutei ar kitam artimajam?
 • Kaip ketinate įsitraukti į šventę: ar visą naktį šokti ir linksmintis, o gal tiesiog pristatyti kūdikį draugams ir giminaičiams, šiek tiek pabūti, o paskui su mažyliu persikelti į nakvynės vietą ar grįžti namo?

Kiek artimas jums žmogus organizuoja šventę?

Sprendžiant, ar su kūdikiu dalyvauti šventėje, ar vis tik likti namuose, labai svarbu – kiek jums artimas šventę organizuojantis žmogus. Jei į vestuves kviečia kolega, kurį pažįstate vos pusmetį, dalyvauti galbūt ir nėra būtina, tačiau jei išteka geriausia draugė, draugas ar sesuo, brolis, šventėje dalyvauti būtų ne tik labai gražu, bet ir privalu. Tas pats pasakytina ir apie jubiliejus.

Dar labai svarbu, kuriam iš kūdikio tėvų yra artimesnis šventės „kaltininkas“. Pavyzdžiui, jei išteka sesuo, natūralu, kad mažylio mama nenorės praleisti svarbiausių momentų ir pageidaus visą šventę stebėti nuo A iki Z, todėl tėtis galės pakeisti sauskelnes, pamigdyti, pavežioti kūdikį vežimėliu ir t. t. Ir atvirkščiai: gal tuokiasi tėčio artimasis, tuomet į kūdikio priežiūrą labiau įsitraukti galėtų mama.

O gal galima į šventę vežtis dar vieną asmenį, kuris galėtų padėti prižiūrėti kūdikį, o jo tėvai galėtų labiau atsipalaiduoti?

Beje, daugelis svečių nori bendrauti ir mėgautis švente, todėl dėti vilčių, kad jūsų mažylio aukle norės pabūti kažkuris iš jų, nereikėtų. 

Keli patarimai su kūdikiu vykstantiems į šventę tėvams

 • Kruopščiai sukraukite kūdikio krepšį. Įsidėkite viską, ko tik gali prireikti, ir dar daugiau. Geriau įsidėti per daug nei per mažai.

Plačiau skaitykite:

 • Jei vykstate į vestuves, prieš pat ceremoniją kūdikį sočiai pažindykite / pamaitinkite.
 • Bažnyčioje pasirinkite nuošalesnę vietą (t. y. ne prie centrinio tako, kuriuo keliaus jaunavedžiai, bet geriau šone), kad prireikus greitai galėtumėte išeiti į lauką, jei kūdikis pravirktų.
 • Turėkite ir antrąjį puošnesnių drabužėlių komplektą: juk kūdikiams nutinka pačių įvairiausių „nelaimių“. Geriau nesirinkti sintetinių, niežulį keliančių audinių, visai nesvarbu, kad drabužis ar aksesuaras – itin puošnus.
 • Linksminkitės, pasistenkite atsipalaiduoti ir, kiek tai įmanoma, pailsėkite.

Susiję straipsniai

Priežasties ir pasekmės sąsaja: kaip kūdikiai mokosi?

Kūdikiai greitai atranda ryšį tarp veiksmų ir jų rezultatų. Tai dar vadinama priežasties ir pasekmės sąsaja.

Geriausios knygos vaikams: rekomenduoja tėvai

Paprašėme tėvelių rekomenduoti geriausias, skaitomiausias ir pačias mylimiausias knygas vaikams. Dalinamės net 50 knygų sąrašu!

Pirmoji kūdikio šypsena

Pirmoji valinga kūdikio šypsena yra vienas laukiamiausių mažylio pasiekimų ir saldžiausia dovanėlė tėvams.