Dantukų dygimas: galime palengvinti mažylio skausmą

Reklaminis partnerio turinys
Pirmieji kūdikio dantys NakoPhotography | Shutterstock.com

Vaikams pirmieji dantys kartais pradeda dygti nuo 3 mėn., tačiau dažniausiai sulaukus 6 mėn. amžiaus. Tėveliams nereikėtų išgyventi, nes kartais iki pirmo gimtadienio vaikas neturi nė vieno dantuko. Dantys auga tam tikra tvarka. Dažnai pirmiausia išauga apatiniai kandžiai.

Pieniniai dantys – džiugus, bet kartu gali būti ir skausmingas įvykis, todėl tėveliams svarbu žinoti, kaip pagelbėti savo vaikučiui sumažinti nemalonius pojūčius.

Kaip atskirti, kada pradeda dygti dantys?

  • Ties dantenomis atsiranda paraudimas, patinimas.
  • Gali patinti skruostas.
  • Pakyla nedidelė temperatūra (jei vaikas karščiuoja iki 38 0C, tai jau infekcijos požymiai).
  • Vaikas pasidaro neramus, verksmingas.
  • Vaikas kramsnoja įvairius daiktus.
  • Vaikas blogiau miega.
  • Pablogėja apetitas.

Jei vaikas viduriuoja, vemia ir karščiuoja, tėveliai turėtų atkreipti dėmesį, nes tai nėra būdingi dantų dygimą lydintys požymiai. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytojus dėl galimos infekcijos.

Pastebėjus dantų dygimą, reikėtų apsilankyti pas gydytoją

Kai tėveliai pastebi pirmų dantukų dygimą, pravartu apsilankyti pas gydytoją, o vėliau – ir pas odontologą. Specialistas visada duos gerų patarimų, kaip prižiūrėti dantukus, ir atkreips dėmesį, jei jie auga neteisingai.

Kasdienė mityba turėtų būti papildyta fluoridais

Atsiradus naujiems dantukams vaiko, vyresnio nei 6 mėn. amžiaus, kasdienė mityba ir rutina turėtų būti papildyta fluoridais: jų vaikas turėtų gauti tiek su maistu ir papildais, tiek jų turėtų būti ir dantų pastoje. Fluoridai stiprina danties emalį ir apsaugo nuo karieso. Būtina vaikui kelis kartus per dieną valyti dantis žirnio dydžio danties pastos kiekiu. Žinoma, su tėvų priežiūra, kad vaikas nenurytų pastos ir neužspringtų, nebent jis jau savarankiškas ir moka išsivalyti dantukus pats. Taip pat svarbu peržiūrėti vandens, kuris vartojamas kasdien maistui ir gerti, sudėtį.

Galima padėti vaikui palengvinti simptomus

Jeigu tėveliai pastebi, kad vaikui pradėjo dygti dantukai, galima padėti palengvinti simptomus. Švariomis rankomis tėveliai gali pamasažuoti vaikučio dantenas, duoti kramtuką, geriausia – be skysčio užpildo. Jeigu skausmas didesnis, vyresniam nei 6 mėn. amžiaus vaikui galima skirti ibuprofeną. Šis vaistas ne tik mažina karščiavimą, bet tinkamas ir vidutiniam bei silpnam skausmui malšinti. Žinoma, visada dėl vartojimo reikia pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali sukelti nepageidautinus poveikius.

„Anaftin Baby“ gelis – dantų dygimui palengvinti

Jei vaikutis nejaučia didelio diskomforto, dantų dygimui palengvinti puikiai tinka „Anaftin Baby“ gelis. Tai biologinis gelis, kuris suformuoja nematomą apsauginę plėvelę ant dantenų ir sumažina nemalonius pojūčius dygstant dantims: skausmą, diskomfortą, patinimą ir paraudimą. Geriausia šią priemonę naudoti vaikui pavalgius ar prieš miegą, nes taip gelio poveikis išlieka ilgiau. Gelis labai gerai toleruojamas (sudėtyje nėra cukrų ar vietinio poveikio anestetikų), todėl galima pakartotinai naudoti, kada tik prireikia. Šis preparatas turi švelnų masažuojantį aplikatorių, kuriuo be skausmo vaikučiui užtepamas reikiamas kiekis gelio. Žinoma, visada rekomenduojama dėl preparato vartojimo pasitarti su gydytoju ar vaistininku, atkreipti dėmesį į padidintą jautrumą sudėtinėms medžiagoms. Netinkamai vartojamas vaistas gali sukelti šalutinius poveikius.