Dažniausios apželdinimo klaidos ir kaip jų išvengti

Atšilus orams dažnam iš mūsų, kuriam artimas sodas, kiemas, žaluma, kuriam patinka kurti savo aplinką, kyla noras pakeisti sodo erdvę, papuošti ją, apželdinti. Bet kaip atlikti viską teisingai ir išvengti klaidų? Toliau pateikiame dažniausias apželdinimo klaidas ir patarimus, kaip jų išvengti.
Per daug dekoracijų
Papuošimai gali paryškinti jūsų lauko erdvę arba... visiškai ją „paskandinti“. Šiuo atveju be galo svarbu, kad būtų subtilu, be to, labai svarbu laikytis saiko. Užuot pirkę krūvą atsitiktinių daiktų, geriau pasirinkite vieną ar du išraiškingus elementus. Šitaip paryškinsite norimas erdvės vietas, išpildysite ją gražiais akcentais, bet neprarasite kompozicinės elegancijos.
Prieš pirkdami lauko dekoraciją, pagalvokite apie kontekstą. Kurioje sodo vietoje norėsite, kad ji būtų? Daiktas turi atitikti bendrą jūsų aplinkos stilių, o ne būti „įkištas“ be jokio konkretaus tikslo.
Atminkite: vienas drąsus kūrinys, įsiliejantis kompoziciškai, gali padaryti didesnį poveikį, nei krūva nereikalingų, atsitiktinai parinktų.
Apšvietimas
Norite, kad jūsų sodas ar namo aplinka būtų matoma ir naktį? Parinkite tinkamą apšvietimą!
Kurdami dieninę kiemo erdvės viziją, dažnai pamirštame apie naktį. O juk šviestuvai gali padėti sukurti nuostabią vakaro nuotaiką. Juk, pritarsite, vaizdais norime mėgautis ištisą parą, ne tik dieną, tiesa?
Verta atkreipti dėmesį, kad sumontuoti šviesas nėra taip paprasta, tai pakankamai sudėtingas procesas, todėl šiuo klausimu verta kreiptis į specialistus.
Per daug augalų
Augalų grūstys – dažnai pastebimas vaizdas. Kartais taip įsijaučiame į sodinimo ir apželdinimo darbus, kad pamirštame, jog laikui bėgant jie išaugs daug didesni, nei įsivaizdavome.
Įsitikinkite, kad palikote augalams pakankamai vietos augti ir plėstis. Jei jie bus pernelyg arti vienas kito – kai kuriems gali pritrūkti saulės ir vandens, ir jie gali žūti.
Atidžiai persvarstykite savo pasirinkimą. Tai padės išvengti noro užpildyti augalais kiekvieną tuščią plotelį. Patikėkite, šiuo atveju mažiau tikrai yra daugiau!
Aplinkos ignoravimas
Atsižvelkite į tai, kokie augalai geriausiai tinka jūsų aplinkai. Atminkite, kad temperatūra, drėgmė, lietus, vėjas, šaltis ir natūrali saulės šviesa daro įtaką jų sveikatai, todėl labai svarbu nepamiršti, kokioje klimato zonoje gyvename. Ką tai reiškia? Venkime pernelyg egzotiškų augalų. Gal metams dviem ir žavės, prigis, tačiau ilgainiui, jei klimato sąlygos skiriasi, vis tiek augalas keliaus myriop.
Kad sužinotumėte pH lygį, galite ištirti dirvožemį. Jo kokybė – be galo svarbi, mat dirvožemis aprūpina augalą reikiamomis maistinėmis medžiagomis, padeda jam augti ir plėstis. Dirvožemio įvertinimo rinkinį galite rasti bet kurioje sodo reikmenų parduotuvėje.
Vienam sezonui
Jūsų sodas yra pasakiškai gražus vasarą ir visiškai bespalvis kitais metų laikais? Greičiausiai renkatės augalus tik vienam sezonui.
Norite, kad jūsų kiemas klestėtų ištisus metus? Rinkitės įvairius, visais sezonais žaliuojančius augalus ir sėklas.
Spalvų kratinys
Gėlių spalvų yra tokia gausybė, kad tik spėk pastebėti. Augmenijos spalvų pasaulis iš tiesų be galo didelis ir platus. Bijote pasiklysti šioje įvairovėje? Susikurkite tam tikrą spalvų modelį. Ne tokį, kuris aprašomas knygose, o tokį, kuris būtų gražiausias jums. Žinoma, pravartu derinti spalvas tarpusavyje ir su aplinka. Gražu, kai gėlės dera su kitomis gėlėmis ar krūmų, trinkelių spalva. Apgalvota aplinka visada atrodys harmoningai ir estetiškai.
Pagalvokite, kokių spalvų augalai suteiks jums daugiausia laimės. Įtraukite jas į savo paletę ir laikykitės apgalvoto plano. Nepersistenkite! 10 skirtingų atspalvių gėlyne – jau tikrai per daug. Išvengę perkrovos išvengsite eklektikos.
Medžių sodinimas pavojingose vietose
Kai kurie medžiai gali užaugti aukšti ir platūs, todėl sodinti jų prie pat namų nereikėtų. Jie gali ne tik užstoti natūralią saulės šviesą, bet ir pridaryti žalos.
Kai kurių medžių šaknys ypač tvirtos, taigi jos gali pažeisti kiemų, baseinų ir namų pamatus. Ką daryti? Planuojant sodo pertvarką svarbu atsižvelgti į sodinamų medžių rūšis.
Rinkitės nedidelius medelius ar krūmus. Pavyzdžiui, magnolijas, klevus. Jie dailiai pagyvins aplinką, bet neužims daug vietos.
Nenuvertinkite sodo priežiūros
Kad sodas klestėtų, jam reikia nuolatinės meilės ir priežiūros. Taigi, prieš pradedant darbus, be galo svarbu atsižvelgti, kiek laiko galėsite tam skirti.
Turite didelę erdvę, bet labai nedaug laisvo laiko? Galite pasamdyti profesionalus. Atminkite, kad tinkama aplinkos priežiūra – būtina sąlyga, norint, kad sodas tinkamai augtų ir džiugintų akį, o jūsų investuoti pinigai nebūtų išmesti į balą.
Nepriekaištingas dizainas
Jūsų kiemas – jūsų namai. Galvokite apie jį, kaip apie papildomą pramogų ir poilsio erdvę, o ne atskirą teritorijos dalį. Juk tiek namų vidus, tiek jų išorė yra viena gyvenamoji vieta.
Tinkamai suprojektuota lauko erdvė gali pagerinti ne tik aplinką ir namų architektūrą, bet ir gyvenimo kokybę. Gražus, sutvarkytas sodas ar kiemo aplinka traukia dėmesį ir motyvuoja šeimos narius praleisti didžiąją laiko dalį gryname ore.
Mėgstate harmoniją? Perkelkite savo namų dizainą į lauką! Gausite išpildytą vaizdą, kuris puikiai sujungs namų interjerą ir eksterjerą.