Dažniausios mamų baimės

Pirmojo mažylio gimimo džiaugsmą tėvams neretai aptemdo įvairios dvejonės ir baimės. Jau pats nėštumas kelia daugybę klausimų ir nerimo: būsimosios mamytės organizme vyksta pokyčiai, atsiranda naujų pojūčių ir rūpesčių... Na, o gimus vaikeliui, baimių sąrašas tik ilgėja. Tad ko labiausiai bijo jaunos mamos?

„Aš nesugebėsiu jo užauginti“. Ši baimė ypač būdinga ir aktuali jauniems tėvams, susilaukusiems savo pirmosios atžalos. Jie nori pratęsti savo nerūpestingas dienas, nesiveržia prisiimti atsakomybės. Jie bijo: o kas, jeigu aš nesugebėsiu užauginti vaiko, aprūpinti jo materialiai? Panikuoti neverta – pažvelkite į situaciją racionaliai. Tai padės jums rasti išeitį iš sudėtingos padėties. Greičiausiai jums pagelbės artimieji, draugai, antroji pusė – šie žmonės bus jūsų atrama ir palaikymas. Bet net jeigu ir niekas nepadės – tai nereiškia, kad jūs negalite užauginti vaiko. Yra daugybė pavyzdžių, kaip vieniši tėvai ar mamos sėkmingai išaugina savo atžalas ir pastato jas „ant kojų“. Tai, žinoma, sunku, tačiau visai realu, jei tik yra noro.

„Aš prarasiu nepriklausomybę“. Jauni tėvai ima suvokti, kad visą gyvenimą bus susieti su vaiku, kad jų laisvė, kokią jie iki šiol prisimena, nugrimzdo į praeitį. Ypač bijo jaunos dirbančios moterys. Joms tenka rinktis: darbas arba vaikas. Kiekviena moteris šį sprendimą turi priimti pati. Nereikia bijoti sunkumų – juos galima įveikti. Karjerą ir motinystę kuo puikiausiai suderina ne tokia jau ir maža dalis dailiosios lyties atstovių.

„Aš nebeturėsiu savo asmeninės erdvės“. Kiekvienas suaugęs žmogus jaučia poreikį kartais „pabūti su savimi“, vienas, o vaikas visą laiką reikalauja dėmesio, lipa ant kulnų, sekioja kaip uodegytė. Ir tai normalu. Bet jeigu jūs norite būti visiškai nepriklausomi, vengiate būti su artimu žmogumi, greičiausiai problema visai ne atžaloje – jūs tiesiog bijote artimų santykių. Prieš ryždamiesi tapti tėvais susivokite savyje, išspręskite savo psichologines problemas.

„Aš būsiu negraži/susigadinsiu figūrą“. Ši baimė būdinga moterims, kurios įsitikinusios, kad jas mylės tik už gražią išvaizdą. Kūno pokyčiai joms kelia siaubą, todėl joms ypač reikalingas antrosios pusės, kuri įtikintų ir parodytų, kad moteris yra vertinama, mylima ir trokštama, palaikymas. Vyras turi parodyti, kad myli ne tik jos išorinį, bet ir vidinį grožį. Figūrą galima susigrąžinti. Jeigu nesiseka to padaryti – visada galima kreiptis profesionalios pagalbos į dietologus ir trenerius.

„Man skaudės“. Šią baimę įveikti nėra taip jau sudėtinga, kaip atrodo. Palankykite kursus, skirtus būsimiesiems tėveliams, specialius centrus – jums padės psichologai, ginekologai ir akušeriai. Jūs išmoksite atsipalaiduoti, o tai sumažins skausmą, taip pat susipažinsite su kitomis būsimosiomis mamytėms, jausite jų palaikymą.

„O jeigu antroji pusė netaps geru tėvu?“ Jeigu laukiatės nuo vyro, dėl kurio nesate visiškai tikra, ir jūsų santykiai įtempti, gimus vaikui greičiausiai teks rinktis: vyras arba vaikas. Pagalvokite apie tai iš anksto, aptarkite su antrąja puse, pasikonsultuokite su šeimos/porų psichologu.

Vaiko gimimas – sudėtingas, bet labai gražus ir savaip įdomus moters gyvenimo etapas. Visi sunkumai įveikiami, o baimės – išnyksta. Svarbiausia, kad tikėtumėte savimi: niekas kitas už jus geriau nežinos, ko reikia jūsų mažyliui.

Susiję straipsniai

Gražiausios citatos apie mamą

Patys gražiausi, švelniausi, prasmingiausi ir daugiausiai meilės savy talpinantys žodžiai apie mamas...

Gražiausi eilėraščiai mamai

Sakoma, kad gražiausios dainos ir eilės yra apie meilę, o juk mamas mylime tyriausiai, stipriausiai ir ilgiausiai.

Nostalgiška kelionė laiku: 90-ųjų žaislų TOP10

Kviečiame į nostalgišką kelionę laiku ir pristatome 90-ųjų žaislų topą. O vat mūsų laikais buvo žaislai, ar ne?