Dekoratyvinio triušiuko auginimas

Svajojate apie keturkojį augintinį, kuris nekeltų pernelyg daug rūpesčių, bet ir taptų puikiu mažųjų draugu? Būtinai apsvarstykite galimybę įsigyti dekoratyvinį triušį!

 

5 priežastys įsigyti triušiuką

 

1. Triušiukai – mielai bendraujantys, žaismingi, draugiški keturkojai. Jie lengvai pripranta prie žmonių ir palyginti nesunkiai pasiduoda dresavimui.

 

2. Triušiai švarūs – greitai pripranta higienos reikalus atlikinėti tam skirtoje vietoje, nelabai teršia narvelį, mėgsta būti šukuojami.

 

3. Kitaip nei šuns, triušio nereikia vesti pasivaikščioti po keletą kartų per dieną. Nedidelio pasivaikščiojimo po butą jam per akis. Kita vertus, jei norite, geru oru galite išsinešti ir į lauką, pavedžioti po pievą su specialiu pavadėliu.

 

4. Galite drąsiai palikti triušį narvelyje įmetę keletą žaisliukų ir išeiti į darbą. Jis ramiai miegos arba žais – be jūsų ypatingai neliūdės.

 

5. Triušio reikmėms išleisite kur kas mažiau pinigų, nei, pavyzdžiui, laikydami šunį. Tiesa, iš pradžių reiks šiek tiek patuštinti piniginę įsigyjant būtiniausius daiktus, tačiau paskui išlaidų beveik neprireiks.

 

Idealus meniu triušiui

 

Mūsų vaizduotėje šie žvėreliai paprastai asocijuojasi su morkomis ir kopūstais. Iš tikrųjų tai – tikrai ne vienintelis maistas triušiams. Taigi kuo jį šerti?

 

Valgiaraščio pagrindas – šienas ir žolytė. Jos reikia nuolat, dideliais kiekiais. Triušiai ne tik ją mielai kramsnoja, bet ir iškloja ja savo narvelį. Šienas narvelyje keičiamas ne rečiau kaip kas 2 dienas.

 

Sausas maistas duodamas griežtai vadovaujantis veterinaro rekomendacijomis. Ypač atidžiai matuokite porcijas – nuo tokio maisto jūsų keturkojis gali lengvai nutukti, o tai jam gresia dideliais sveikatos nemalonumais.

 

Geras maistas – tai vienalytės žalios granulės, pagamintos liucernos pagrindu, be jokių priedų, pvz. riešutų ar džiovintų vaisių. Pastaruosius geriau duoti atskirai, siūlyti ne per dažnai.

 

Dar vienas svarbus valgiaraščio elementas – švieži žalumynai. Pienės, gysločiai, krapai – jam viskas kuo puikiausiai tiks.

 

O štai morkų ir kopūstų, kaip ir kitų daržovių, šie ilgaausiai turėtų ragauti ne dažnai ir labai saikingai. Geriausia parinkti daržovių kartu su lapeliais – nenuskabykite žaliųjų morkų „kasų“, prie daržovių patiekite petražolių.

 

Kartkartėmis palepinkite augintinį ir vaisiais – supjaustykite juos nedideliais gabalėliais. Triušiams geriausiai tinka obuoliai, bananai, braškės, mangai.

 

Kuo paprastesnis ir natūralesnis maistas – tuo geriau triušiui. Taigi tokių skanėstų, kaip saldžios lazdelės, saldainiai iš grūdų ir pan. geriau apskritai vengti. Visuose juose apstu dažiklių, aromatizatorių. Nevertėtų piktnaudžiauti ir sintetiniais vitaminais – geriausia ilgaausiui jų gauti kartu su maistu, o ne tabletėmis. O kad jam nepritrūktų mineralų, narvelyje rekomenduojama pakabinti specialų rausvai rudą mineralinį akmenį – tokių įsigysite zoo parduotuvėse.

 

Trumpa instrukcija nepatyrusiems šeimininkams

 

Taigi susiruošėte pirkti triušiuką. Būkite atsargūs: kartais pasitaiko, kad įprastus triušelius pernelyg anksti atitraukia nuo mamos ir parduoda kaip dekoratyvinius. Taigi jei nenorite, kad po jūsų butą šokuotų maždaug pudelio dydžio ilgaausis laukinukas, pirkite iš patikimų rankų.

 

Apie gyvūno sveikatos būklę pirmiausia papasakos jo išvaizda. Prieš pirkdami gerai apžiūrėkite mažylį: kailis turėtų būti švelnus ir tankus, be properšų, akys ir ausys – švarios. Nesijaudinkite jei triušelis baugštus – greitai prie jūsų pripras.

 

Ką būtina įsigyti iš anksto? Be abejo, pirmiausia – narvelį. Jokių dėžučių, krepšių ir kačių namelių! Net jei ketinate leisti triušiui šokuoti po visą butą, miegoti jis turėtų narvelyje. Rinkdamiesi narvelį nepamiškite, kad jis turėtų būti pakankamai erdvus – pusantro metro ilgio ir pusės metro pločio, su lygiomis, maloniomis liesti grindimis. Ten reikės įkurdinti latakėlį, girdyklą, maisto dubenėlį sunkiu dugnu.

 

Tam, kad žvėrelis nesikasytų dantų į jūsų naujosios sofos koją, į narvelį įdėkite keletą obels šakelių – tegul jas pagraužia. Taip pat tiks drebulės, beržo, topolio, klevo, ievos, ąžuolo, kriaušės, netgi serbentų ar aviečių krūmo šalelės. O vyšnių šakelių geriau nesiūlyti – šioje medienoje esama nuodingų medžiagų. Prieš duodant triušiui šakelę ją rekomenduojama nuplikyti verdančiu vandeniu.

 

Narvelį statykite ten, kur žvėrelis galėtų nuolat matyti ir girdėti žmones, tačiau kad čia netrauktų skersvėjai, nekristų tiesioginiai saulės spinduliai, nors ir nuolatinis buvimas šešėlyje – netinkamas pasirinkimas.

 

Jei ketinate triušelį išleisti pasilakstyti po namus, aplinką paruoškite iš anksto. Pirmiausia suslėpkite visus ant grindų išsidraikiusius laidus (priešingu atveju trumpo jungimosi tikrai neišvengsite), kruopščiai išsiurbkite minkštus baldus, paslėpkite smulkius daiktus, kuriuos jūsų keturkojis galėtų praryti. Ir geriau neišleiskite šio šmirinėjančio mažylio iš akių.

 

Įkurtuvės

 

Ką gi, triušelis – jau namuose. Veikiausiai jis išsigandęs ir sunerimęs, tad duokite jam laiko nusiraminti, susivokti, kas ką tik nutiko. Patupdykite jį į narvelį ir palikite ramybėje kol apsipras. Neskubėkite imti ant rankų, užtai kuo dažniau švelniai pakalbinkite. Palengva jis suvoks ir išmoks pažinti, kas aprūpina jį šviežiu šienu, maistu, kas dovanoja meilę, taigi būtinai jus pamils.

 

Draugams rodyti triušiuką galima ne anksčiau kaip po savaitės. Ir tai tik su sąlyga, kad svetimi žmonės jo neims ant rankų, nelies narvelio, netriukšmaus.

 

Po truputį išleiskite jį pasivaikščioti po namus. Triušiukai labai smalsūs. Jei paliksite narvelio duris atviras, jis tuojau leisis ieškoti nuotykių. Tad jei nenorite, kad jų iš tikrųjų surastų, geriau, kaip jau minėta, neišleiskite jo iš akių, ypač jei namuose esama kitų augintinių ar mažų vaikų.

 

Triušiukai jaučia didelę simpatiją katėms. Taigi jei turite namuose dar ir katę – galite džiaugtis, kad jūsų augintiniai ne vieniši, jie tikrai ras bendrą kalbą.
 

Susiję straipsniai

Pagrindiniai patarimai, kuriuos būtina žinoti naujam šuns šeimininkui

Parsinešti namo pūkuotą padarėlį – miela ir malonu. Bet neverta pamiršti, kad tai gali būti nemenkas išbandymas tiek jums, tiek gyvūnui, tiek šeimai.

Ką daryti, jei šuo bijo vaiko?

Vaikas ir šuo – puikus tandemas. Jei sąlygos tinkamos, jie gali užmegzti stiprią, tvirtą ir ilgalaikę draugystę.

Dažniausios apželdinimo klaidos ir kaip jų išvengti

Atšilus orams dažnam iš mūsų, kuriam patinka kurti ir formuoti savo aplinką, kyla noras pakeisti sodo ar aplinkos erdvę, papuošti ją.