Draugė-auklė: privalumai ir trūkumai
Aukle tapusi draugė gali ženkliai palengvinti bet kurios mamytės gyvenimą: juk kaina – susitarimo reikalas, o po darbo niekas nekliudo kartu išgerti arbatos... Jeigu jums nereikia kvalifikuoto pedagogo, psichologo ir namų šeimininkės (trijų asmenų viename), o tiesiog norite, kad kažkas paimtų mažylį iš darželio ar pasivaikščiotų kartu su juo porą valandų, draugė – idealus variantas.
Tačiau nemaža dalis mamyčių nenori rizikuoti draugyste – juk finansiniai reikalai gana dažnai apverčia viską aukštyn kojomis.
Kokie gi draugės-auklės privalumai ir trūkumai?
Privalumai:
Jūs paliekate savo atžalą gerai pažįstamo žmogaus globai. Jūs nesijaudinsite dėl to, kad auklė kažką pasakys ar elgsis su jūsų vaikučiu „ne taip“.
Lengva susitarti dėl auklėjimo metodų. Jei draugė tikrai gera, ji neauklės vaiko kitaip, negu jūs, remsis tomis pačiomis vertybėmis ir principais.
Dažni susitikimai su drauge. Jei anksčiau tekdavo ilgai planuoti savo susitikimą, koreguoti grafiką, prašyti namiškių pagalbos, kad galėtumėte rasti laisvą valandėlę, dabar susitikti bus daug paprasčiau: užtenka grįžti po darbo namo, ir bent 10 minučių pokalbis – garantuotas.
Trūkumai:
Finansinis klausimas. Sunku priimti iš draugų pinigus, ypač tada, kai žinote, kad daug vienas kitam padedate. Mamytės taip pat nežino, kiek reikia mokėti tokiai artimai auklei: vienos moka daugiau (nes artima, patikima ir t.t.), o kitos – mažiau, nes nelaiko jų profesionalėmis. Būtent antruoju atveju ir kyla daugiausiai konfliktų.
Asmeniniai interesai. Draugė manys, kad gali dažniau paprašyti paslaugos (pavyzdžiui, laisvadienio, mažiau darbo ar pan.), nei „tikra“ auklė. Galimi ir nesutarimai dėl vaiko auklėjimo (draugė jausis nusipelniusi auklėti taip, kaip manys esant geriau). Jei matysite, kad nesutariate dėl auklėjimo metodų, geriau išsiskirti.
Galimybė prarasti draugę. Jei jūsų dėl kažkokių priežasčių netenkina draugės darbas, arba kyla nesutarimų dėl vaiko auklėjimo, konfliktų išvengti greičiausiai nepavyks. Po tokio „bendradarbiavimo“ draugystė nutrūks arba santykiai nebebus tokie artimi ir geri, kaip anksčiau.
Jeigu jus tenkina visi išvardinti privalumai, o trūkumų nematote (arba jų nėra), drąsiai kvieskite tokią auklę!
Ir dar šis tas: ilgalaikiai „kontraktai“ nerekomenduotini, nes padidėja konfliktų tikimybė. Tačiau sprendimas priklauso tik nuo jūsų. Linkime, kad jis išeitų į gera visiems trims – mamytei, auklei ir vaikučiui!