Efektyvūs elektros taupymo patarimai virtuvėje

Moteris renkasi aukštesnės energijos efektyvumo klasės buitinę techniką visivastudio | Shutterstock.com

Ko gero, nesuklysime sakydami, kad daugiausia elektros prietaisų sujungta virtuvėje: šaldytuvas, jeigu atskirai – šaldiklis, elektrinis virdulys, elektrinė orkaitė, indaplovė, mikrobangų krosnelė ir kt. O jei dar prisimintume atvejus, kai išeidami iš virtuvės paliekame įjungtą elektrą...

Internete galime rasti daug elektros energijos taupymo patarimų, tačiau labai svarbu elektrą taupyti protingai, o pirmiausia, ką reikėtų padaryti, norint sutaupyti, – įsigyti A+ ir aukštesnės energijos efektyvumo klasės buitinę techniką.

Taigi ką daryti ir kaip taupyti elektros energiją virtuvėje?

  • Pilni šaldytuvas ir šaldiklis eikvoja mažiau elektros energijos

Daugelis žino, kad nereikėtų palikti atidarytų šaldytuvo ir šaldiklio durelių: ilgiau palikus atviras dureles oras sušyla ir prietaisas, palaikydamas reikiamą temperatūrą, išeikvoja daugiau energijos. Tačiau elektros sąnaudas taip pat sumažinsite, jei šaldytuve ir šaldiklyje laikysite daugiau maisto produktų: jie absorbuoja šaltį, todėl šaldytuvas neišeikvoja tiek daug energijos aušindamas tuščią erdvę. Tai sumažina ir elektros sąnaudas.

  • Sureguliuokite šaldytuvo temperatūrą, išjunkite nenaudojamas funkcijas

Dažnai manoma, kad kuo žemesnė šaldytuvo temperatūra, tuo mažiau elektros jis sunaudoja, tačiau tai nėra tiesa. Tinkama šaldytuvo vidaus temperatūra – nuo +2,75 iki +4,5 °C, ideali – +3,5 °C.

Taip pat patariama išjungti funkcijas, kurių nenaudojate. Pavyzdžiui, elektros sąnaudos net iki 20 proc. sumažės išjungus šaldytuvo ledo generatorių (ledukų gaminimo funkciją).

  • Laikykite šaldytuvo kondensatorių švarų

Šaldytuvo energijos nuostolius sumažinsite išlaikydami švarų kondensatorių. Jei kondensatorius nusėtas dulkėmis ir voratinkliais, prietaisas per metus gali sueikvoti 200–500 kWh daugiau elektros negu įprastai. Kondensatorių reikėtų nuvalyti bent kartą per 3 mėn.: taip pailginsite ir paties šaldytuvo tarnavimo laiką.

  • Tinkamai paruoškite į šaldytuvą dedamą maistą

Ar žinojote, kad kondensatui susikaupus šaldytuvas dirba sunkiau? Dėl šios priežasties patariama į šaldytuvą dedamus indus su maistu ir gėrimais uždengti. Kuo mažiau drėgmės, tuo mažiau elektros šaldytuvas išeikvos.

Taip pat į šaldytuvą reikėtų dėti tik visiškai atvėsusį maistą: šiltas maistas pakels šaldytuvo vidaus temperatūrą ir ją mažinant elektros sąnaudos vėlgi augs.

  • Naudokite dangčius, nekaitinkite orkaitės, orkaitę arba viryklę išjunkite likus kelioms minutėms iki gaminimo pabaigos

Gamindami maistą puodus ir kepimo formas uždenkite: uždengtas maistas išvirs ar iškeps greičiau.

Gaminant daugelį maisto produktų nereikia iš anksto įkaitinti orkaitės: tai vienas būdų sutrumpinti patiekalų gamybos laiką bent keliomis minutėmis.

Jei naudojatės elektrine virykle ar orkaite, iki virimo pabaigos likus kelioms minutėms ją išjunkite. Virimo/kepimo metu sukaupta šiluma padės sėkmingai užbaigti gaminimo procesą, o jūs per metus sutaupysite mažiausiai kelis eurus.

  • Dažniau naudokite mikrobangų krosnelę

Mikrobangų krosnelės gali būti naudingos siekiant sumažinti elektros sąskaitas, todėl raskite būdų jas naudoti dažniau. Pavyzdžiui, mikrobangė sunaudoja 1200 vatų, o orkaitė – atitinkamai 2400 vatų. Mikrobangės nekenksmingos, kai jose šildomas maistas neperkaitinamas ir nesudeginamas.


Domina efektyvūs elektros taupymo sprendimai? Skaitykite:


Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.