Ekspertas pataria: kaip išsirinkti sauskelnes?

Reklaminis partnerio turinys
„BabyCity & ToyCity“ – įvairiausių rūšių ir prekių ženklų sauskelnės „BabyCity & ToyCity“ sauskelnės

Taip, iš tiesų sauskelnės – šių laikų išsigelbėjimas. Mamos nebeskalbia vystyklų, taigi šiandien buitis ir kasdienybė, auginant mažą žmogų, – kur kas paprastesnė. Tačiau kaip išsirinkti jas tinkamas? „Gandro lizdo“ akušerė Ieva Girdvainienė prasitaria, kad tai bene pagrindinis kiekvienos šeimos klausimas.

Skirtingų rūšių sauskelnės – skirtingiems tėvų poreikiams

Kalbant apie sauskelnes, kiekvienai šeimai aktualūs vis kiti dalykai. Vieniems tėvams labai svarbi ekologija, kitiems – kokybė ir patogumas, tretiems – kaina ir pan. Anot ekspertės, akušerės I. Girdvainienės, išsirinkti tėvams bus sunku pradžioje, tad pataria į gimdyklą įsidėti ir bandytis kelių rūšių sauskelnes, nors, pastebi ekspertė, keletas sauskelnių prekių ženklų jau daug metų – lyderiauja.

Į ką atsižvelgti renkantis sauskelnes naujagimiui?

Žinoma, pirmiausia sauskelnes renkamės pagal kūdikio svorį, tai – vienas esminių faktinių kriterijų. Naujagimiui reikėtų vienetuko arba nulinuko, puiku, jei priekyje yra užsegtukai. Renkantis sauskelnes naujagimiui, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į specialų sauskelnių iškirpimą ties bamba – tai itin supaprastina kūdikio virkštelės priežiūrą. Anot akušerės I. Girdvainienės, šis iškirpimas – ypač patogus, mat tėvams nereikia mokytis specialiai lenkti sauskelnių krašto: „Tai – vargina, ir ne visiems pavyksta, kitiems rankos dreba.“ Visgi reikėtų atsižvelgti, kad ne visos sauskelnės turi tokį iškirpimą, tačiau japoniškos sauskelnės MOONY šiuo funkcionalumu išsiskiria.

Kad ir koks tėvelių poreikis, svarbiausia visgi – kūdikio sveikata, taigi renkantis sauskelnes labai svarbu, kad jos būtų itin laidžios orui, plonos, kad nealergizuotų, tiktų jautriai kūdikio odelei. Svarbios ir medžiagos, audinio tamprumas kojyčių ir juosmens zonose. Taip pat naudingas ir sauskelnių indikatorius: akušerė I. Girdvainienė pastebi, kad tėvai neretai sauskelnes keičia per dažnai, jos tiesiog nespėja sušlapti.

Į ką atsižvelgti renkantis sauskelnes kūdikiui?

Be išvardytų sauskelnių privalumų, svarbu atsižvelgti ir į jų funkcionalumą. Reikėtų prisiminti, kad naktį ypač pravers naktinės sauskelnės-kelnaitės, su kuriomis vaikas išmiegos ilgiau. Tokios sauskelnės yra geresnio sugeriamumo, todėl kūdikis jausis komfortiškai visą naktį, jo nepažadins drėgmė. Šiuo atveju verta susipažinti su MOONY sauskelnėmis-kelnaitėmis, kurios du kartus geriau priglunda prie kūno, pagamintos iš švelnių medžiagų, o aukštesnis juosmuo suteikia dar daugiau komforto vaikui.

Į ką atsižvelgti renkantis sauskelnes ropojančiam vaikui?

Kai vaikas pradeda vartytis, sėstis, ropoti, reikėtų pradėti galvoti apie sauskelnes-kelnaites, nes judančio vaiko lengvai ant vystymo stalo paguldyti nepavyks. Tokiais atvejais neretai teks gaudyti vaiką ir jam sauskelnes-kelnaites tiesiog užmauti „judesyje“. Tiesa, labai svarbu, kad numauti ir užmauti jas būtų patogu, nereikėtų plėšti ir t. t. Priešingu atveju „avarijos“ namuose bus itin dažnos. Puikus pasirinkimas tokiu atveju – MOONY arba RASCAL + FRIENDS sauskelnės-kelnaitės su dvigubomis apsauginėmis sauskelnių klostėmis, dviguba apsauga, kurios patikimai saugo nuo pratekėjimo ir nespaudžia kojyčių, kvėpuojančios ir patikimai saugo jautrią kūdikio odelę.

Maudynių sauskelnės vaikui

Tėvams tikras atradimas – ir kokybiškos, prisitaikančios, patogios maudynių sauskelnės. Anot akušerės I. Girdvainienės, jeigu uždėsime bet kokias, nekokybiškas maudynių sauskelnes, jos pradės vaikui „sunkinti“ gyvenimą: jis maudysis su papildomu nereikalingu svoriu. Taip neturėtų būti. Maudynių sauskelnės turi būti lengvos, nejuntamos, t. y. vaikas neturi jausti, kad jis maudosi su jomis.

Puikus pagalbininkas – panaudotų sauskelnių konteineris

Kūdikiai tuštinasi daug, vidutiniškai iki 5–6 kartų per parą ir daugiau. Taigi reikia pagalvoti ne tik apie itin intensyvų kvapą namuose, bet ir apie milžinišką panaudotų sauskelnių skaičių bei žalą gamtai. Tokių sauskelnių nereikėtų rūšiuoti kartu su mišriomis šiukšlėmis, o pasirūpinti specialiai sauskelnėms pritaikytu konteineriu. Patogiai suvakuumuotos po vieną atskirai sauskelnės akimirksniu paruošiamos išmesti, o namuose nereikia vaduotis nuo nemalonaus kvapo.

Kodėl vienos sauskelnės geresnės nei kitos? Kas svarbu renkantis sauskelnes? Rekomenduoja ekspertė – „Gandro lizdo“ akušerė Ieva Girdvainienė:

MOONY sauskelnės

MOONY produkcija gaminama remiantis ilgamete patirtimi. Šios sauskelnės ir sauskelnės-kelnaitės gaminamos Japonijoje. Ypač platus MOONY asortimentas: sauskelnės, kelnaitės, naktinės kelnaitės, kelnaitėms maudynėms.

Moony sauskelnes

Kuo ypatinga MOONY produkcija?

 • Pagamintos iš natūralios medvilnės arba eukalipto celiuliozės pluošto.
 • Unikalios sudėties: lengvos, plonos, kvėpuojančios, nealergizuojančios, idealiai tinkančios miegui, ilgiems pasivaikščiojimams, kelionėms.
 • Vidinis sluoksnis praturtintas vitaminu E – papildomai apsaugo kūdikio odelę.
 • Anatominės formos, nevaržančios judesių, nespaudžia kūdikio kojyčių, pilvuko, su bambos iškirpimu.
 • Indikatorius parodo, kada metas keisti sauskelnes.

MOONY sauskelnių galite įsigyti čia.

RASCAL + FRIENDS sauskelnės

Šiose sauskelnėse nėra jokių stiprių cheminių medžiagų, latekso, losjonų ar kvapiųjų medžiagų. Aukštos kokybės sauskelnės, kurios yra pritaikytos judėti ir gali būti naudojamos visos nakties metu be pratekėjimo baimės. Sauskelnės yra dermatologiškai patikrintos ir tinkamos jautriai kūdikių odelei.

Rascal Friends Sauskelnes

Kuo ypatingos RASCAL + FRIENDS sauskelnės?

 • Sauskelnės su specialia kišene, mažinančia perpildymo tikimybę.
 • Su kvėpuojančiu sluoksniu.
 • Minkštu, prisitaikančiu prie kojyčių krašteliu.
 • Specialia dviguba apsauga nuo pratekėjimo.
 • Papildomu drėgmės sugėrimu kraštuose. 
 • Itin minkštu, neaustu sugeriančiu sluoksniu su skysčio paskirstymu. 
 • Aukštu nugaros pusės juosmeniu. 
 • Užklijuojamu skirtuku – galima suvynioti po panaudojimo. 
 • Patogiu indikatoriumi.

RASCAL + FRIENDS sauskelnių galite įsigyti čia.

TOMMEE TIPPEE panaudotų sauskelnių konteineris „Sangenic“

Prekių ženklas iš Didžiosis Britanijos, daugiau nei 60 metų kuriantis inovatyvius produktus, kurie palengvina tėvelių buitį.

„Sangenic“ – pažangi sauskelnių išmetimo sistema

Nuo bakterijų apsauganti daugiasluoksnė kasetės plėvelė sunaikina net 99 proc. mikrobų. Kiekvienos sauskelnės supakuojamos atskirai, todėl visiškai apsaugoma nuo nemalonaus kvapo. Taip pat svarbu, kad tai – draugiškas aplinkai sprendimas – kasetės ir konteineris pagaminti iš perdirbamų medžiagų. Be to, tėveliai akivaizdžiai taupo vietą (ir laiką): šiame sauskelnių konteineryje telpa net iki 28 sauskelnių (2–5 kg dydžio), todėl jį ištuštinti tenka rečiau.

Panaudotų sauskelnių konteinerių su „Sangenic“ sistema galite rasti čia.

TOMMEE TIPPEE panaudotu sauskelniu konteineris

Kuo ypatingas TOMMEE TIPPEE panaudotų sauskelnių konteineris „Sangenic“?

 • Garantuota apsauga nuo mikrobų: daugiasluoksnė antibakterinė medžiaga GREENFILM™ sunaikina 99 % visų pavojingų mikrobų.
 • Dabar dar ekologiškiau: „Twist & Click“ sauskelnių konteineriai ir papildymo kasetės pagaminti iš 98 % perdirbamo plastiko, o GREENFILM™ antibakterinė medžiaga tausojamuoju būdu išgaunama iš cukranendrių.
 • Daugiasluoksnė antibakterinė GREENFILM™ medžiaga pagaminta iš biologinės kilmės tvarių šaltinių.
 • Taupo vietą: šis sauskelnių konteineris talpina iki 28 sauskelnių (2–5 kg dydžio), todėl ištuštinti jį reikia rečiau. Plokščias dangtis patogiai atsidaro prie bet kurios sienos, todėl jis lengvai ras vietą namuose.
 • Jokių nemalonių kvapų: kiekviena sauskelnė susukama ir atskirai apvyniojama, todėl nemalonus kvapas neišsisklaido net atidarius dangtį.

TOMMEE TIPPEE panaudotų sauskelnių konteinerį „Sangenic“ galite įsigyti čia.

Kaip naudoti TOMMEE TIPPEE panaudotų sauskelnių konteinerį „Sangenic“, žiūrėti čia (vaizdo įrašas – anglų k.):

 

Ar įmanoma atsakyti į klausimą, kokios sauskelnės yra geriausios? Atsakymas: kurios tinka jūsų vaikui. Taigi tik bandydami skirtingas rūšis išsiaiškinsite, kurios jūsų mažajam tinka geriausiai.

„BabyCity & ToyCity“ – įvairiausių rūšių ir prekių ženklų sauskelnės

Svarbu atkreipti dėmesį, kad parduotuvėse „BabyCity & ToyCity“ rasite įvairiausių rūšių ir prekių ženklų sauskelnių, o bene visus pagrindinius funkcionalumus pirmiesiems patogiems jūsų vaiko gyvenimo momentams rasite „Mooney“ ir „Rascal + Friends” sauskelnėse.

Skelbimai

12,00 €
122 | 6 - 7 m.
10,00 €
20,00 €
44 | 16 | L