„Gandro žnybis“ ir „angelo bučinys“ (lot. Nevus simplex) (38)

Aisylu Ahmadieva | Shutterstock.com

Kas yra Nevus simplex?

Nevus simplex, populiariai dar vadinama „gandro žnybiu“ ar „angelo bučiniu“, yra įgimta dėmė ant odos, matoma nuo pat gimimo ar atsiradusi tuoj po jo.

Dažniausiai šios dėmės atsiranda viršutinėje veido dalyje ir ant sprando, rečiau – ant naujagimio kūnelio, panosėje ar skalpo srityje.

Lietuviškas pavadinimas priklauso nuo to, kur dėmė yra. „Gandro žnybiu“ vadinama ant sprando esanti dėmė, o „Angelo bučiniu“ - ant nosies, viršutinių akių ar kaktos srityje.

Kodėl vaikai gimsta su gandro žnybiu ar angelo bučiniu?

Aiškių priežasčių, kodėl kai kurie vaikai gimsta su šiomis dėmėmis, nėra. Greičiausiai tai lemia trapios, besiformuojančios kraujagyslės ir plona oda.

Tai dažna naujagimių būklė, pasireiškianti (skirtingais duomenimis) 25-40% naujagimių – vieniems daugiau, kitiems – mažiau.

Kaip atrodo Nevus simplex?

Nevus simplex atrodo kaip įvairaus dydžio plėmukai su neryškiomis ribomis, kurie iš tiesų yra išsiplėtusių kapiliarų dariniai, persišviečiantys per ploną naujagimio odą.

„Gandro žnybio“ ar „angelo bučininio“ dėmės yra visiškai plokščios, išsidėsčiusios simetriškai abiejose veido (kūno) pusėse, pavyzdžiui, susidaro ant abiejų viršutinių akies vokų ar kaktos centrinėje dalyje.

Dėmės spalva varijuoja nuo šviesiai rožinės iki ryškiai raudonos ir gali paryškėti (patamsėti) vaikui verkiant ar perkaitus, kai suintensyvėja kraujotaka. Paspaudus ant dėmės, ji pabąla.

Nevus simplex kartais gali būti painiojamas su kitais kraujagysliniais dariniais vyndėme (portveino dėme) ar hemangioma, tačiau šie dariniai paprastai būna gerokai tamsesni, ryškesni, nelygūs (iškilę virš odos paviršiaus).

Be to, skirtingai nuo Nevus simplex, šie dariniai susidaro tik vienoje veido (kūno) pusėje ir su laiku nenyksta (dažnai atvirkščiai – plečiasi ir ryškėja).

angelo pabučiavimas nevus simplex

Kaip gydomas Nevus simplex?

Dažniausiai Nevus simplex dėmės, esančios veido srityje, savaime išnyksta ar ženkliai pašviesėja per pirmus dvejus vaiko gyvenimo metus.

Iš esmės, tai yra kosmetinė - estetinė problema, gydymas nėra būtinas, tačiau jei dėmė neišnyksta savaime, gali būti taikomas gydymas lazeriu. Tokiu atveju rekomenduojama palaukti iki vaikas sulauks bent 2-3 metų amžiaus.

Sprando, skalpo srityje esančios dėmės 50% visų atvejų neišnyksta ir nepašviesėja, tačiau, kadangi yra prasčiau matomose vietoje, dengiamos plaukų, paprastai jokių problemų nesukelia.

Naujausi komentarai

 1. Bartalamėja
  Bartalamėja prieš 3 sav.

  Antrasis sūnus gavo abu, nes pirmasis negavo nei vieno :D. "Angelo pabučiavimas" gingo po 2 metų, o var "Gandro žybsnis" yra ir dabar kai susinervina. Vasarą kaip tai net įdega ryškiau, bet tai visai netrukdo.

 2. G-mania
  G-mania prieš 3 sav.

  Bartalamėja parašė:
  Antrasis sūnus gavo abu, nes pirmasis negavo nei vieno :D. "Angelo pabučiavimas" gingo po 2 metų, o var "Gandro žybsnis" yra ir dabar kai susinervina. Vasarą kaip t…

  Maniskis taip pat,pirmagymis gime be jokiu diemeliu,o va antrasis ir ta ir ta gavo,del gandro znybio nepergyvenu,nes jis ant galvos nugarinei pusei,uzaugs plaukai ir ne ka matysis,o va tas angelo bucinukas man visiskai nepatinka-ant kaktytes virs nosies v raides formos, nera jis rykus bet kaip sakot sukaitus ar susijaudinus isryskeja,kai ramus tai vos matomas. Labai tikiuos kad kaip ir jusiskiui su laiku isnyks

 3. Sonatasalk
  Sonatasalk prieš 3 sav.

  Pas mus yra abu.
  Ant pakausio labai rysku. O pas ja sviesus plaukuciai, kaip pukeliai, tai ilgai matysis.. o ant kaktos sviesiau, bet matos ryskiai. Dar buvo ir ant nosytes, bet tas jau nusviesejo

 4. User has not uploaded an avatar
  jolitutej1 prieš 2 sav.

  Pas mane yra, nieko baisaus natūrali tik ir gražus

 5. Bartalamėja
  Bartalamėja prieš 2 sav.

  Manau

  G-mania parašė:
  Maniskis taip pat,pirmagymis gime be jokiu diemeliu,o va antrasis ir ta ir ta gavo,del gandro znybio nepergyvenu,nes jis ant galvos nugarinei pusei,uzaugs plaukai i…

  Nuo kaktytės išnyks, o vat "angelo pabučiavimas " neišnyksta pas maniškį. Jei užsaugusiam trukdys, pasinaikins lazeriu arba tatuiruotę pasidarys .