Įdomiausios tradicijos iš viso pasaulio

Kiekvienoje pasaulio šalyje ir kultūroje egzistuoja savos tradicijos, kurių nežinojimas pašaliniam žmogui gali pridaryti daug nemalonumų. Vienos iš jų mums kelia šypseną, kitos – verčia stebėtis. Štai keletas įdomių pavyzdžių.

 

 • Kinijoje svečiuose priimta čepsėti. Valgymas tylint – didžiulė nepagarba šeimininkui ir virėjui, parodymas, kad maistas neskanus, o aptaškyta padažu staltiesė – ženklas, kad valgei su apetitu ir tau patiko.
 • Neįsižeisk, jeigu Korėjoje kas nors pasakys, kad po tavo akimis maišeliai, kad atrodai pavargusi – tai komplimentas. Dailiosios lyties atstovė čia turi atrodyti traputė ir ligota, kad galėtų sukelti vyrų norą ja rūpintis, ginti ir sušildyti.
 • Japonijoje nepriimta išeiti iš darbo tol, kol neišeina viršininkas. Pūsti nosies viešoje vietoje taip pat negalima.
 • Kinai nedovanoja gyvų gėlių, nes tai yra mirties ir laikinumo simbolis. Kas kita – dirbtinės, nes jos „amžinos“.
 • Norvegijoje nepriimta dalinti komplimentų į kairę ir į dešinę. Mokiniai kitų akivaizdoje taip pat negiriami. Čia nemandagu domėtis, kuo žmogus serga, ar gerai jaučiasi, jeigu grįžo į darbą po ligos. Mūsų kraštuose tai atrodo savaime suprantamas dalykas, užuojautos požymis, o ten – per daug asmeniškas dalykas, kad būtų galima su visais jį aptarinėti.
 • Kinijoje skaičius 4 reiškia mirtį, todėl jo vengiama absoliučiai visur (net ketvirto aukšto čia nebūna).
 • Vidurio Azijoje arbata pilama į pialą tik po truputį. Jeigu pripylė visą, reikia suprasti, kad čia esi nepageidaujama – išgerk ir išeik. Pilant tik po 1/3 galima ilgai bendrauti – svečius gerbiantis šeimininkas nuolat papildo indą.
 • Norvegijoje nepriimta viešajame transporte užleisti vietą vyresniems – tai laikoma pažeminimu.
 • Indijoje nepriimta sakyti „ačiū“. Jeigu gavai dovanų, galima padėkoti nebent taip: „Koks geras daiktas“, „Kaip seniai apie tokį svajojau“ ir pan. Galima pasakyti ir „thank you“, bet tai jau reikš, kad nori bendrauti tik formaliai – lyg su svetimu žmogumi.
 • Graikijoje nuėjus į svečius negalima girti šeimininko vazos, paveikslo ir kitų daiktų – priešingu atveju žmogus turės tai padovanoti.
 • Mongolijoje pavalgius reikia atsiraugėti – priešingu atveju manoma, kad svečias dar alkanas.
 • Gruzijoje priimta, kad stiklinė ant stalo visada turi būti pilna, net jeigu svečias gerti ir nenori.
 • Jungtinėse Valstijose save ir moterį gerbiantis vyras niekada nesumokės už jos pietus, kad nepabrėžtų savo geresnės finansinės padėties. Komplimentų dalinti jis taip pat neskubės, nes tai gali būti palaikyta seksualiniu priekabiavimu.

Susiję straipsniai

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.

„Vyriški“ ir „moteriški“ darbai: realios šeimų patirtys

Darbų skirstymas į „vyriškus“ ir „moteriškus“ šeimoje, atrodo, niekur nedingsta. Jeigu vyras kala vinis, remontuoja, tai moteris stovi prie viryklės.

Skelbimai

7,00 €
54 | 44 | XL
4,00 €
10,00 €
34 | 6 | XS