Ką daryti, kad sloga mažyliui sukeltų kuo mažiau diskomforto?

Reklaminis partnerio turinys
Tėtis valo mažyliui nosį New Africa | Shutterstock.com

Kaip tinkamai pasirūpinti sloguojančia mažylio nosyte ir kaip šioje užduotyje gali padėti jūros vanduo – visiškai natūrali gamtos dovana, tinkama net nuo pirmųjų gyvenimo dienų? Ir dar – kaip teisingai mokyti mažylį šnypšti nosį?

Slogos trukmės sutrumpinti gali būti neįmanoma

Vidutiniškai sloga trunka apie savaitę, tačiau komplikuoti atvejai gali tęstis ir ilgiau, tad tikrai galima pasistengti, kad kūdikis šiuo laikotarpiu jaustų mažiau diskomforto ir nepatogumų. Tinkamas slogos gydymas sumažina ir komplikacijų išsivystymo riziką.

Jūros vanduo – praktiškai natūraliausia priemonė, kurią galima naudoti kūdikių ir mažų vaikų slogos kontroliavimui. Izotoninės koncentracijos jūros vandens lašai ne tik padeda drėkinti bei apsaugoti jautrią mažo vaiko nosies gleivinę, bet ir pašalinti įvairius patogenus, suskystinti bei lengviau išvalyti nosyje susikaupusias gleives, kurios gali trukdyti laisvam kvėpavimui per nosį.

Kaip gydyti mažylio slogą?

Dėmesį reikėtų skirti pastangoms, galinčioms padėti sumažinti mažylio jaučiamą diskomfortą dėl slogos. Rekomenduojame:

  • vartoti kuo daugiau šiltų skysčių, nes jie padeda mažinti nosiaryklės perštėjimą, greičiau išplauti patogenus ir drėkinti gleivines.
  • Itin mažiems vaikams naudoti aspiratorius, padedančius pašalinti perteklines išskyras iš nosies landų, o didesni vaikai nosytę turėtų šnypšti patys (apie teisingą nosies pūtimo techniką skaitykite straipsnio pabaigoje).
  • Pridžiūvusias ir tirštas gleives padeda pašalinti izotoninis jūros vanduo – jo verta turėti kiekvienų namų vaistinėlėje.
  • Svarbu dažnai vėdinti patalpas ir rūpintis pakankama oro drėgme, nes sausas ir karštas oras gali sustiprinti nemalonius slogos simptomus.
  • Naktimis galima šiek tiek aukščiau pakelti lovelės galvūgalį, kad sloga netekėtų į gerklę ir nesukeltų nemalonaus, miegoti trukdančio kosulio.
  • Jei nosies užgulimas itin didelis ir keliantis diskomfortą, gali praversti specialūs vaikams skirti nosies paburkimą mažinantys vaistiniai preparatai, kurie gali būti lašinami tik ribotą laiką ir tik prieš tai efektyviai išvalius nosies landas nuo perteklinių gleivių (kitaip lašiukai nuo slogos tiesiog neveiks).
  • Gali būti naudingos vėsių garų inhaliacijos, kurios padeda suskystinti išskyras, mažinti kvėpavimo takų uždegimą, skausmą bei paburkimą. Jos itin tinkamos laringito atveju.
  • Jei mažylis karščiuoja ir jaučia skausmą, gali būti naudingi specialiai vaikams skirti vaistiniai preparatai, kurių sudėtyje yra paracetamolio arba ibuprofeno. Verta pabrėžti, kad tokie vaistiniai preparatai įprastai dozuojami pagal vaiko svorį, o ne pagal amžių.

Kaip teisingai mokyti mažylį šnypšti nosį?

Kol kūdikis dar labai mažas ir pats nemoka iššnypšti nosies, galima naudoti specialiai mažyliams pritaikytus švelnius aspiratorius. Mažyliui augant, reikia mokyti jį efektyviai šnypšti nosį – kiekvieną landą atskirai. Negalima vienu metu šnypšti gleivių iš abiejų landų, nes tokiu būdu reikšmingai padidėja viena iš dažniausių vaikiškos slogos komplikacijų – vidurinės ausies uždegimo – tikimybė. Kuo anksčiau mažylis bus mokomas tinkamai iššnypšti nosį, tuo, tikėtina, anksčiau jis tai galės padaryti savarankiškai. Vidutiniškai dvimetis ar trimetis jau sugeba gana efektyviai išpūsti gleives iš nosies ertmių ir aspiratoriumi jų šalinti nebereikia.

Kokį jūros vandenį rinktis nuo pirmųjų mažylio gyvenimo dienų?

„Quixx baby“ – tai natūralus izotoninis nosies tirpalas, kuriame yra jūros vandens iš Atlanto vandenyno su vertingais mineralais ir mikroelementais. Šie lašai tinkami ir kasdienei nosytės higienai, ir tuomet, kai patiriami slogos sukeliami nepatogumai. Jie padeda atgaivinti sausą, sudirgusią ar išopėjusią nosies gleivinę. Tai puiki pagalbinė priemonė, galinti padėti apsaugoti mažylį nuo paprastojo peršalimo, ausų, nosies ir gerklės infekcijų sukeltų nosies simptomų. Jūros vandens lašai – natūralus ir saugus pasirinkimas, padedantis palengvinti mažylio kvėpavimą.