Ką iš tikrųjų reiškia tuoktis nėščiai?

Nėščia nuotaka su gėlių puokšte miroha141 | Shutterstock.com

Mūsų laikais nėščios nuotakos – visiškai normalus, įprastas ir nieko nebestebinantis reiškinys. Bet mažai kas susimąsto, o kaip iš tikrųjų jaučiasi ir kokiomis emocijomis gyvena nėščia nuotaka.

Vienoms moterims nėštumas visai netrukdo ir vestuvės praeina lengvai, kitoms, ypač trečiąjį trimestrą, – kiek sunkiau. Kiekvienas atvejis – skirtingas, ir nėra vieno universalaus rodiklio. Viskas priklauso nuo požiūrio, organizmo, o taip pat neretai – ir nuo aplinkinių taktiškumo bei supratingumo. Nemažai įtakos turi ir tai, kiek žmonių žino apie šią situaciją ir kiek nuotaka yra tam pasiruošusi. Jei nėra akivaizdu, galima ir paslapukauti, o jei jau matyti – nuo emocijų ir reakcijų pabėgti sudėtinga.

„Mūsų mažoji paslaptis“ ar „būkime sąžiningi“?

Nėščiai nuotakai gali būti sunku apsispręsti, ar skelbti apie šią situaciją viešai, ar pasipasakoti tik artimiesiems, ar išlaikyti viską paslaptyje. Žinoma, jei, kaip minėjome, nėštumo nesimato. Kad ir kaip būtų, šis sprendimas turėtų būti gerai apgalvotas.

Šiuo atveju daug kas priklauso nuo to, kokių pažiūrų žmonės supa jūsų aplinką. Ar jie yra lankstūs, linkę suprasti, palaikyti ir pasidžiaugti kartu, ar, priešingai – daugiau konservatyvių religinių pažiūrų. Kartais aplinkinių elgesys gali gerokai nustebinti: net puikiai žinodami apie tai, kas vyksta, jie gali mieliau apsimesti, tarsi visai nieko nepastebėtų. Net ir tuo atveju, kai nėštumas yra visiems žinomas ar fiziniai požymiai akivaizdūs, kai kuriems gali būti paprasčiau visiškai šį faktą ignoruoti. Tokia situacija gali susiklostyti dėl aplinkinių pasimetimo, nežinojimo, kaip reaguoti, nepatogumo jausmo. Nuotakai tai gali būti tikrai labai nelengva ir varginanti patirtis, ypač jei ji emociškai jaučiasi puikiai.

Pasiruošimas nuomonėms

Jei nėštumas yra akivaizdus arba jei pasirinkote jo neslėpti, galite būti tikra, kad atsiras bent pora žmonių, kurie tikrai ras būdų išsakyti savo nuomonę. Tai gali būti komentarai, nuomonės apie suknelę arba net atviras nepritarimas (ypač jei žmonės yra religingi). Nepaisant to, kad gyvename dvidešimt pirmajame – skirtingų kultūrų ir pažiūrų priėmimo – amžiuje, vis atsiras žmonių, negalinčių į nėščią nuotaką reaguoti lyg į įprastą reiškinį: komentarai, nuomonės, aptarinėjimai. Na, tai nieko nestebina, bet geros nuotaikos taip pat „neprideda“. Nors visi žino, kad šiais laikais dauguma porų užsiima seksu gerokai prieš santuoką, ir nėštumas yra akivaizdus nieko nestebinantis to įrodymas, kai kuriems žmonėms tai gali pasirodyti pernelyg „provokuojanti situacija“.

Patarimai nuotakai

Jei prieš santuoką nerimaujate dėl savo nėštumo – visų pirma, vis tiek pasistenkite nusiraminti. Supraskite, kad šiuo atveju svarbiausia – tik jūs. Kūdikio laukimas – nuostabus ir džiaugsmingas metas, ir šių gražių emocijų neturėtų užgožti negatyvūs jausmai ar išgyvenimas dėl svetimos nuomonės. Tiesa, tam tikrais atvejais ši situacija gali sukelti nepatogumų, pavyzdžiui, pastebėsite vieną kitą vertinantį žvilgsnį ar išgirsite nemalonų komentarą. Bet atminkite: bet kokie komentarai ar juo labiau „kritika“ dėl jūsų nėštumo reiškia ne ką kitą, kaip siaurą aplinkinių pasaulio suvokimą.

Rieškitės ne vieni

Vestuvės – viena gražiausių akimirkų, kurią tikrai prisiminsite visą savo gyvenimą. O kad šie prisiminimai būtų malonūs, nepamirškite gerai pasiruošti. Vestuvių planavimas jau savaime yra gana įtemptas procesas, tad puiku, jei turite pagalbininkų ir ruošiatės ne vieni, mat nuolat išlįs kokie nors „nebaigti reikalai“, problemos, o jums to tikrai nereikia. Taigi būtinai pasitelkite artimuosius ar vedybų planavimu užsiimančius specialistus. Bus kur kas ramiau.

Svarbiausia – jūsų komfortas

Tai yra jūsų šventė, ir kad ji būtų tokia, kokios tikitės, turite jaustis komfortabiliai. Tad darykite viską, kad jus suptų maksimalus komfortas. Svarbiausia – pamirškite situacijas, kai, pavyzdžiui, jūsų įkyrioji teta Teresė negalės susilaikyti nuo kandžių replikų.

Jei tinkamai pasirūpinsite savo poreikiais, pamatysite, kad tuoktis su pilvuku yra lygiai tas pats, kaip tuoktis be jo. Juk ši diena yra apie judu su partneriu ir judviejų bendrą ateitį, o pradedant vestuvių diena ir baigiant bendru gyvenimu, kad ir kas nutiktų, turite jaustis laimingi bei gerbti vienas kitą.