Ką kasdien turėtų girdėti kiekvienas vaikas?

Sakoma, kad žodis – ne žvirblis. Paleisi – nesugrąžinsi. Ką mama turėtų sakyti savo vaikui, kad jis augtų laimingas, savarankiškas ir pasitikintis savimi?

  1. Tu daug man reiški. Tegul jis žino, kad nešvarūs indai ir laiškai pašto dėžutėje gali palaukti – jums svarbesnis jūsų vaikas.
  2. Aš tavęs pasiilgau. Net jeigu išsiskiriate vos 20 minučių, sutikti vaiką naudinga šiltu apkabinimu. Leiskite pajusti, kaip trokštate būti kartu.
  3. Tai buvo neteisinga. Pasakykite, jeigu jūsų vaikas padarė klaidą, ir priminkite, kad mylite, nepriklausomai nuo to, kiek kartų jis suklys.
  4. Tu viską padarei taip, kaip reikia. Jeigu vaikas pasielgė teisingai, parodykite, kad juo didžiuojatės. Jeigu jūs drąsinsite savo atžalą, ji visada tai darys savo noru, niekieno neverčiama ir be didelių pastangų.
  5. Tu ypatingas. Parodykite, kad jūsų vaikas yra unikalus, vienintelis ir nepakartojamas, kaip skiriasi jūsų ir jo charakteriai. Tegul jis išmoksta pažinti ir kitų charakterius. Tai labai naudingi įgūdžiai, už kuriuos ateityje vaikas būtinai pasakys „ačiū“.
  6. Verkti – tai nieko gėdingo. Tegul jūsų vaikas neslapia savo jausmų. Žmonės verkia, kai jiems liūdna, skauda, vieniša, kartais – net iš laimės. Leiskite vaikams dalintis savo emocijomis.
  7. Nusišluostyk ašaras. Kartais vaikas turi žinoti, kad reikia nusišluostyti ašaras ir eiti toliau.
  8. Ar gali man padėti? Svarbu, kad vaikas matytų jumyse žmogų, kuris gali pavargti ir turėti daug rūpesčių bei darbų, būti pažeidžiamas. Tegul atžalos išmoksta pasiūlyti savo pagalbą.
  9. Tau padėti? Prieš padėdami visada to paklauskite. Savarankiškumo ugdymas – labai svarbi užduotis. Jeigu vaikas pats neranda problemos sprendimo, padrąsinkite, parodykite, kaip tai padaryti.
  10. Taip. Pasakyti tai reikia bent kartą per dieną, ypač kai vaikai prašo ką nors padaryti kartu. Tokiais atvejais nedvejodami sakykite „taip“.
  11. Ne. Jei su kažkuo nesutinkate – taip ir pasakykite. Tačiau tai neturi būti tiesiog griežtas ir trumpas „ne“. Būtinai paaiškinkite, kodėl nusprendėte taip, o ne kitaip.
  12. Tu šaunuolis. Net jei vaikui nesiseka, bet jis stengiasi, jūs turite jį palaikyti. Maži laimėjimai išauga į dideles pergales. Motyvuokite, kad vaikas galėtų pasiekti daugiau.
  13. Būk geras tave supančiam pasauliui. Priminkite vaikams, kad geriems žmonėms nutinka geri dalykai. Taip, pasaulis gali būti žiaurus, tačiau žmonės, kurie dalinasi gerumu ir meile, viską išgyvena daug paprasčiau. Palengvinkite savo vaikų ateitį.
  14. Atleisk. Pripažinkite savo klaidas.
  15. Papasakok daugiau. Klausinėkite, žiūrėkite į akis, stenkitės iš tikrųjų suprasti savo vaiką.
  16. Aš tave myliu. Sakykite tai garsiai, po kelis kartus per dieną. Vaikai turi žinoti, kad mamos meilė – besąlygiška, nepakeičiama ir amžina!

Susiję straipsniai

Vaiko kosulys slėpė kur kas rimtesnę problemą: jei ne laiku suteikta pagalba, šiandien Elijo gyvenimas galėtų būti kitoks

Sveikata - brangiausias turtas, tačiau jis be galo trapus. Tą patvirtina šių metų TV3 paramos projekto „Išsipildymo akcija“ herojaus Elijo mama.

Po nelaimingo atsitikimo savo sūnų atpažino tik iš kojos piršto: „Visas Danielius buvo subintuotas“

Danielius – vienas iš šių metų TV3 paramos projekto „Išsipildymo akcija“ herojų, kuriam padėti galime kiekvienas.

Gražiausios citatos apie mamą

Patys gražiausi, švelniausi, prasmingiausi ir daugiausiai meilės savy talpinantys žodžiai apie mamas...