Kad vaikas augtų laimingas (8)

laimingas vaikas

Nėra tobulo recepto, kaip užauginti laimingą vaiką, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos gali padaryti, kad padidintum savo (ir jo) šansus.

Jautriai reaguok į jo poreikius. Tavo meilė ir užuojauta – vienas svarbiausių dalykų, kad mažylis jaustųsi laimingas. Stenkis suprasti, ką jis bando tau pasakyti – „Aš pavargau“ ar „Aš išalkau“, – ir tinkamai reaguok.

Padėk mažyliui jaustis jaukiai ir saugiai. Priglausk jį, kad jis girdėtų, kaip plaka tavo širdis. Įjunk švelnią muziką arba padainuok jam. Paglostyk jam pilvuką. Pasupk jį arba leisk pajusti kokį kitą švelnų, ritmingą judesį. Duok jam ką nors, ką jis galėtų čiulpti.

Žaisk kartu. Mažyliui reikia praleisti daug laiko ant grindų žaidžiant su tavim. Apgaubtas tavo jautrumo ir meilės, jis pasitiki tavim ir žino, kad tu visada jam padėsi ir palaikysi jį. Tas pasitikėjimas padeda jam užaugti savarankišku, linksmu ir laimingu vaiku.

Kalbėk su mažyliu. Raminamai skambantis tavo balsas įtikina mažylį, kad tu jį myli ir esi laiminga būdama su juo.  

Naujausi komentarai

 1. Liutuke_tuke
  Liutuke_tuke prieš 9 m.

  Na as su saviskiu tai lb daug laiko praleidziu kartu, reikia pratinti zaisti vienam, bu paskui nebus vienas

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  geras straipsnis.. tik tiek reikia laimei.. silumos neatstos jokie materialus dalykai

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  Beletristika pradedant pavadinimu.

 4. User has not uploaded an avatar
  JuodaAvis prieš 3 m.

  Sakyčiau, labai reikalingas straipsnis, kuo daugiau šilumos skirsit vaikui kūdikystėj ir vaikystėj, tuo daugiau ramybės paauglystėj ...

 5. User has not uploaded an avatar
  [email protected] prieš 9 mėn.

  Tie dalykai, kurie čia išvardyti, tikrai vaikučiui nepakenks, greičiau atvirkščiai, suteiks saugumo jausmą ir pasitikėjimą mama bei savimi.
  Skaitant, atrodo, viskas savaime suprantama, tačiau kasdienybėje, ne visada patogioje ir dažnai varginančioje, verta šiuos dalykus pasikartoti ir stengtis įgyvendinti, nes viena yra skaityti ir suprasti, o kita - įvykdyti.