Kad vaikas augtų laimingas (8)

laimingas vaikas

Nėra tobulo recepto, kaip užauginti laimingą vaiką, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad padidintumėte savo (ir jo) šansus.

Jautriai reaguokite į jo poreikius. Jūsų meilė ir užuojauta – vienas svarbiausių dalykų, kad mažylis jaustųsi laimingas. Stenkitės suprasti, ką jis bando jums pasakyti – „Aš pavargau“ ar „Aš išalkau“, – ir tinkamai reaguokite.

Padėkite mažyliui jaustis jaukiai ir saugiai. Priglauskite jį, kad jis girdėtų, kaip plaka jūsų širdis. Įjunkite švelnią muziką arba padainuokite jam. Paglostykite jam pilvuką. Pasupkite jį arba leiskite pajusti kokį kitą švelnų, ritmingą judesį. Duokite jam ką nors, ką jis galėtų čiulpti.

Žaiskite kartu. Mažyliui reikia praleisti daug laiko ant grindų žaidžiant su tėvais. Apgaubtas jūsų jautrumo ir meilės, jis pasitiki jumis ir žino, kad visada jam padėsite ir palaikysite jį. Tas pasitikėjimas padeda jam užaugti savarankišku, linksmu ir laimingu vaiku.

Kalbėkite su mažyliu. Raminamai skambantis jūsų balsas įtikina mažylį, kad mylite jį ir kad esate laimingi būdami su juo.  

Susiję straipsniai

Vaikas masturbuojasi: kaip reaguoti ir ką daryti?

Tėvams labai svarbu su vaikais apie masturbaciją kalbėti jautriai ir būti tinkamai šiam pokalbiui pasiruošus.

Supykęs vaikas muša save: ką daryti?

Maždaug ketvirtadalis vaikų apimti pykčio muša, žnaibo, kandžioja ar kitais būdais žaloja save. Tai – normali vaiko raidos fazė.

Ar žinote, kad yra 5 vaikų meilės kalbos?

G. Chapmanas tvirtina, kad su vaikais reikia kalbėti visomis 5-iomis meilės kalbomis. Tačiau reikia žinoti, kuri vaiko meilės kalba yra dominuojanti.

Naujausi komentarai

 1. Liutuke_tuke
  Liutuke_tuke prieš 12 m.

  Na as su saviskiu tai lb daug laiko praleidziu kartu, reikia pratinti zaisti vienam, bu paskui nebus vienas

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 12 m.

  geras straipsnis.. tik tiek reikia laimei.. silumos neatstos jokie materialus dalykai

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 12 m.

  Beletristika pradedant pavadinimu.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  Sakyčiau, labai reikalingas straipsnis, kuo daugiau šilumos skirsit vaikui kūdikystėj ir vaikystėj, tuo daugiau ramybės paauglystėj ...

 5. User has not uploaded an avatar
  Iev@ prieš 3 m.

  Tie dalykai, kurie čia išvardyti, tikrai vaikučiui nepakenks, greičiau atvirkščiai, suteiks saugumo jausmą ir pasitikėjimą mama bei savimi.
  Skaitant, atrodo, viskas savaime suprantama, tačiau kasdienybėje, ne visada patogioje ir dažnai varginančioje, verta šiuos dalykus pasikartoti ir stengtis įgyvendinti, nes viena yra skaityti ir suprasti, o kita - įvykdyti.