Specialistas pataria, kaip kaupti pinigus vaiko ateičiai (1)

Reklaminis partnerio turinys
„HeavyFinance“ finansų direktorius Andrius Liukaitis „HeavyFinance“ finansų direktorius Andrius Liukaitis

Tėvystė neabejotinai atneša daug džiaugsmo, tačiau priverčia ir susimąstyti apie šeimos finansus, ypač galvojant apie vaikų patekimą į kuo geresnę mokyklą ar universitetą.

Tinkamo taupymo ir investavimo sprendimai leidžia iš anksto ruošti finansinę pagalbą ateities vaikų svajonėms įgyvendinti ir šeimos finansinei padėčiai sustiprinti.

Finansų ekspertas ir platformos „HeavyFinance“ finansų direktorius Andrius Liukaitis akcentuoja, kad verta tuoj pat pradėti kaupti ir investuoti pinigus vaiko ateičiai.

Vaiko pinigai – puiki galimybė

Turint vieną vaiką, valstybė moka mėnesinę 85,75 Eur išmoką, iki kol vaikui sueina 18 metų. Jeigu pridėsite 14,25 Eur iš savo kišenės, kiekvieną mėnesį galėsite investuoti po 100 Eur į savo vaiko ateitį.

Kokie galėtų būti jūsų lūkesčiai vaiko ateičiai užtikrinti? Jeigu nuo gimimo dienos iki 18 gimtadienio kiekvieną mėnesį į šalį atsidėsite po 100 Eur, būsite sukaupę 21 600 Eur. Neblogai, tačiau investuodami galite šią sumą padidinti kartais.

Jeigu po 100 Eur kiekvieną mėnesį investuosite su 10 % metine grąža ir kas mėnesį ją reinvestuosite, po 18 metų vaiko ateities fonde bus sukaupta 60 656 Eur. Dabartinėmis kainomis šios sumos užtektų, kad išleistumėte savo vaiką studijuoti bakalauro į vieną prestižiškiausių Jungtinės Karalystės aukštųjų mokyklų – Londono ekonomikos mokyklą (angl. London School of Economics).

Skirtumas įspūdingas, o jam didelės įtakos turi aštuntuoju pasaulio stebuklu vadinamos sudėtinės palūkanos. Jos skaičiuojamos ne tik nuo pradinės investuotos sumos, tačiau ir nuo investuotos sumos ir kiekvienais metais uždirbtų palūkanų.

Kaip ir kur investuoti?

Kiek sugebėsite sukaupti vaiko ateičiai, priklausys nuo jūsų investavimo strategijos, tolerancijos rizikai ir rinkos pokyčių.

„Investuoti svarbu nuosekliai ir nepasiduoti nerimui dėl trumpalaikių grąžos svyravimų. Nepamirškite, kad šis maratonas truks 18 metų ir jo metu svyravimų nepavyks išvengti net ilgametę patirtį turintiems profesionaliems investuotojams“, – komentuoja Andrius Liukaitis, dvejų metų vaiką turintis investuotojas ir investavimo platformos „HeavyFinance finansų direktorius.

Dalis tėvų pasirenka investicinį gyvybės draudimą. Vis dėlto specialistas nerekomenduoja dairytis į „du viename“ tipo investicinius produktus dėl jų ribotumo ir palyginti didelių administravimo išlaidų, kurios sumažina grąžą.

„Savo vaiko ateities fondo investicijas esu paskirstęs į keletą investicinių produktų. Didelę dalį investuoju „HeavyFinance“ platformoje dėl žemės ūkio sektoriaus svarbos ir saugumo. Mums visada reikės maisto, todėl į turtu užtikrintas paskolas ūkininkams investuoti pinigai turi solidų grąžos ir saugumo santykį. Be to, periodiškai perku JAV įmonių akcijų, labai nedidelę dalį investuoju į kriptovaliutas. Investavimas į akcijas ir kriptovaliutas rekomenduojamas tik pažengusiems ir didesnę toleranciją rizikai turintiems tėvams“, – dėsto prekybos vertybiniais popieriais licenciją turintis ir daugiau nei dešimtmetį investavimo patirties sukaupęs ekspertas.

Kiek lėšų turint jau galima investuoti?

„HeavyFinance“ suteikia galimybę investuoti nuo 100 Eur į turtu užtikrintas paskolas ūkininkams. Šioms paskoloms apsaugoti pirmine hipoteka įkeičiamas likvidus turtas – žemės ūkio paskirties žemė ir sunkioji technika, o patys ūkių savininkai už paskolas prisiima asmeninę atsakomybę. Pridėjus ES subsidijas ūkininkams ir kitą finansinę pagalbą sausrų ir potvynių metu, investuotojų paskolos, susijusios su žemės ūkiu, įgauna papildomo saugumo, kurio nerasite kituose sektoriuose.

Registracija „HeavyFinance“ platformoje trunka apie 15 minučių ir ją atlikus galima pradėti kaupti savo vaiko ateičiai. Be to, susidūrus su trumpalaikiais finansiniais sunkumais, atliktas investicijas galima parduoti antrinėje rinkoje. Tai suteikia laisvės keisti investavimo strategiją arba laikinai išsiimti sukauptus pinigus to laikotarpio problemoms išspręsti ir grįžti prie investavimo ateityje.

Naujausi komentarai

 1. Viktoras Bogdanovas
  Viktoras Bogdanovas prieš 1 m.

  Gerai kai yra internetas, kiekvienam kam tai įdomu ir aktualu gali pasigilinti į temas, raktažodžius, būdus, strategijas.

  Mano vaikystėje buvo taip visi vagys, pinigus investavo pavogė, o ar pavogė ar patys investuotojai dėl kompetencijos trūkumo į shemą papuolė, ar investuotojas investavo į patikima saugią investicija ar patikėjo makaronais ir pats kaltas. Kas prisiima atsakomybę taisosi ir ieško atsakymų, rizikuoja, klysta, mokomasi kol gaunasi?

  Taip anuomet žmones per baimę ir neoasitikėjima skaldė ir valdė kam tai buvo naudinga.

  Kai sudaromas įpudis jog aplink tik vagys ir kol nesi subrendęs ir nuovokus net neįtardamas situacijų kūrėjai, emocijų paaštrintojai, kurie moka marionetizuoti jausmais situacijomis paskatina nepriimti logiškų sprendimų, tiksliau logiškus sprendimus jų atžvilgiu, bet kas įpakuota gražiame pateikiame dar klausimas ir visur bandoma išlošti iš nežinojimo.

  Nuoširdžiai patariu prieš ko nors imantis pagalvoti apie visą procesą ilgalaikėje perspektyvoje kaip pradedate ir kaip užbaigsite. Kuo daugiau loginės sekos atsekimo sugalvosite kuo tiksliau kiek įmanoma daugiau įžvelgsite, tuo labiau garantuosite savo susitarimus sutarčių sudaryme.

  Kreipkitės į savo srities specialistus konsultuokitės su advokatais, teisininkais kurie jums patars užbėgant už akių nenumatytoms situacijoms.