Kaip sėkmingai išsivaduoti nuo vasaros karščių?

Reklaminis partnerio turinys
Nuo vasaros karščių saugantys XIAOMI prietaisai Nuo vasaros karščių saugantys XIAOMI prietaisai

Vasarą neišvengiamai pasitaikys dienų, kai termometro stulpelis šoktels iki +30 °C ir daugiau.

Perkaitimas ypač pavojingas kūdikiams, mažiems vaikams iki 4 m., senyviems bei antsvorio turintiems žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis asmenims. Todėl karščiams būtina tinkamai pasiruošti. 

Kada kyla didesnė perkaitimo rizika?

Rizika perkaisti didėja ilgiau būnant saulėkaitoje, karštą dieną dirbant sunkų fizinį darbą ar intensyviai sportuojant, taip pat būnant karštose, prastai vėdinamose ar nevėsinamose patalpose. Tam, kad atremtų karščio bangas, žmogaus organizmas turi sunkiai dirbti.

Neigiamą poveikį sveikatai gali padaryti net ir trumpalaikis karščio poveikis, todėl būtina imtis atsargumo priemonių.

Vartokite daugiau skysčių per karščius

Termometro stulpeliams šoktelėjus gausiau prakaituojame, o su prakaitu netenkame ir svarbių mineralų, kurių balansą svarbu atkurti. Tad geriausia nuolat gurkšnoti vandenį. Puikiai tinka paprastas vanduo iš čiaupo, negazuotas šaltinio arba mineralinis vanduo. Jeigu esate linkę gausiai prakaituoti, kartkartėmis organizmo atsargas galite papildyti elektrolitais.

Vasarą reikėtų vengti saldžių gazuotų gėrimų, nes jie neslopina troškulio, o organizmui reikia papildomai perdirbti cukrų, saldiklius ir kitus visiškai nenaudingus priedus. Be to, tai – tik tuščios kalorijos, neteikiančios jokios naudos.

Jei grynas vanduo nepatinka, paskaninkite jį citrinomis, mėtomis ir kt.

Mityba ir maisto ruošimas orams įkaitus

Orams įkaitus reikėtų pakoreguoti ir visos šeimos mitybą: venkite riebaus, sunkiai virškinamo maisto. Taip pat kai oro temperatūra įkaista, dažniau reikėtų mėgautis šaltais patiekalais, pavyzdžiui, šaltibarščiais, kitomis šaltomis sriubomis, salotomis. Puikus pasirinkimas – vaisiai ir daržovės (ypač vandeningi, t. y. arbūzai, melionai, agurkai ir pan.), varškė, jogurtas, žuvis ir paukštiena.

Jei reikia, įsigykite papildomų prietaisų. Taip pat nepamirškite: jei renkatės šiltą maistą, gaminkite jį mikrobangų krosnelėje, nes viryklė šildo ne tik maistą, bet ir aplinkos orą.

Namų vėsinimo sprendimai: kondicionieriai

Gana efektyviai išsivaduoti nuo karščių padeda kondicionieriai. Namuose palaikoma optimali reikiama temperatūra, būna maloniai vėsu ir jokie karščiai lauke nebaisūs. Tačiau kondicionieriai turi nemažai trūkumų. Pirmas – aukšta kaina, antras – didelis lauko ir patalpų temperatūrų skirtumas, dėl kurio didėja tikimybė peršalti, trečias – kondicionieriai džiovina patalpų orą, ketvirtas – reguliariai nekeičiamuose kondicionieriaus filtruose gali užsiveisti mikrobų kolonijos, galiausiai mikroorganizmai patenka į mūsų kvėpavimo takus.

Tad jei vis tik rinksitės kondicionierių, gali pasitarnauti profesionalūs XIAOMI oro drėkintuvai ir oro valytuvai, veiksmingai sureguliuojantys oro kokybę ir palaikantys optimalią patalpų drėgmę. Oro drėkintuvas veikia iki 15 val. Vandeniui filtruoti pasitelkiama moderni UV-C sistema, o bendra vandens rezervuaro talpa – net 4,5 l. Namuose nepakeičiamas taps ir oro valytuvas, kuris veikia ypač tyliai ir išsiskiria kokybiška konstrukcija, o jame esantis anglies filtras efektyviai neutralizuoja kvapus ir puikiai sulaiko itin kenksmingas žmogui smulkias kietąsias daleles. Be to, jis patogiai valdysite „Mi Home“ programėle.

Namų vėsinimo sprendimai: ventiliatoriai

Jau laiko patikrintas sprendimas – ventiliatoriai, kurie yra ir santykinai nebrangūs, ir efektyvūs. Ventiliatoriai gerina oro cirkuliaciją patalpose.

Juose nėra filtrų, tad nesusiformuoja mikrobų kolonijos. Ventiliatorius „XIAOMI Mi Smart Standing Fan 2“ turi 3 galios lygius. Labai patogu – tai, kad galima reguliuoti ventiliatoriaus aukštį: statyti ant grindų, stalo ar kitų paviršių. Dar vienas faktas, kilstelėjantis šių prietaisų vertę į aukštesnį lygį – jog XIAOMI ventiliatorius galima valdyti per mobiliąją programėlę.

Kitas inovatyvus gaminys – ventiliatorius „XIAOMI Mi Smart Standing Fan 2 Lite“ – taip pat veikia 3 režimais, sukasi 90 laipsnių kampu, taip prisitaikydamas prie kiekvieno vartotojo poreikių, o ypatinga savybė – tylus veikimas.

Tinkami drabužiai vasarą

Vasarą tiek sau, tiek vaikams reikėtų rinktis orui laidžių medžiagų šviesius bei judesių nevaržančius, neaptemptus drabužius. Tinkamiausi pluoštai – medvilnė bei linas. Sintetiniai audiniai netiks: išimtis taikoma tik maudymosi kostiumėliams.

Beje, nepamirškite mūvėti kepurės nuo saulės. Mažiems vaikams pravartu rinktis specialias kepuraites, dengiančias pečių juostą ir apsaugančias nuo nudegimų saulėje. Taip pat ilgesnį laiką būnant atvirose vietose reikėtų naudoti kremus su UV filtrais.

Paruoškite savo namus vasarai iš anksto

Tam, kad vasaros karščiai neužkluptų netikėtai, iš anksto paruoškite savo namus. Pavyzdžiui, įsigykite geriau nuo saulės saugančius roletus, žaliuzes, užuolaidas ar romanetes.

Įsigykite temperatūros ir drėgmės matuoklį: žinosite, kokia patalpų temperatūra ir mikroklimatas.

Pasirūpinkite ir ventiliatoriumi: buitinės technikos pardavėjai pastebi, kad karščiams užplūdus kokybiškiausi ventiliatoriai išperkami akimirksniu, todėl gali tekti pirkti tai, kas liko asortimente, o ne tą ventiliatorių, kurio jums iš tiesų reikėtų.