Kas turėtų būti išmaniojoje virtuvėje, kad ji tikrai būtų „protinga“?

Visa virtuvės technika valdoma išmaniai – „Wi-Fi“ ryšiu Giulio Benzi | Shutterstock.com

Ko gero, kiekviena šeimininkė pasvajoja apie funkcionalią, praktišką virtuvę, kurioje kasdieniai procesai daugiausia būtų patikėti šiuolaikinėms technologijoms.

Išmaniosios technologijos puikiai integruojamos net į itin mažas virtuves ir leidžia ne tik suktis greičiau, bet ir neįtikėtinai komfortiškiau.

Taigi, kaip pasinaudoti praktiškos virtuvės funkcionalumais? Ar išmanioji virtuvė yra ateitis? Iš tiesų tai – ateitis, kuri prasideda šiandien, nes išmanūs sprendimai integruojami jau dabar, ir jie prieinami kiekvienam.

Šiuolaikinėje virtuvėje – tik funkcionalūs sprendimai

 Išmanioji virtuvės technologija gali patikrinti šaldytuvo ar spintelių turinį. Ar norėtumėte, kad pagal turimus maisto produktus būtų suplanuoti šeimos pietūs? Arba tiksliai nustatoma temperatūra, atsižvelgiant į kepamus, verdamus ar šildomus produktus?

 Apie ką virtuvėje galime galvoti šiandien?

  • Spintelių durelės. Valdomos vienu prisilietimu. Tokiu būdu paviršiai lieka švarūs, nes nereikia nuolat čiupti už durelių ir jas varstyti. Dureles atveria specialus mechanizmas, pakanka lengvai spustelėti ar tiesiog pamoti delnu.
  • Išmanioji sistema. Susieta su tam tikru virtuvės prietaisu. Taigi jūs visada žinote, kada patiekalas baigia kepti, nes apie tai informuoja garsinis signalas.
  • Kištukiniai lizdai. Žinoma, su kelių tipų USB jungtimis. Sprendimas, jei virtuvėje nuolat kraunate savo elektroninius prietaisus.
  • Radijas virtuvėje. Namiškiai klausosi savo, o jūs, kol gaminate, – savo. Kad visada klausytumėtės jums patinkamos muzikos, integravus „Multi-Room“ (daugiakambarinę vaizdo ir garso signalų paskirstymo sistemą) sistemą, tai visiškai unikalus sprendimas.
  • Bendravimo prietaisai. Dažnai patinka leisti laiką virtuvėje? Bendraukite išmaniai! Pavyzdžiui, įsirenkite garso sistemą „Triby“: kartu turėsite radiją, garsiakalbį ir atskirą muzikos klausymosi sistemą. Sistema valdoma balsu („VoIP“), jūsų išmaniojo telefono skambučiais ar žinutėmis, kurias galite perduoti artimiesiems į žinučių ekraną.
  • Išmanusis šaldytuvas. Dar būdami parduotuvėje per integruotas kameras matykite, ko trūksta jūsų šaldytuve. Programėlėje pasirinkite skirtingus temperatūros režimus ir gaukite įspėjimą, jei neuždarėte durelių, arba, pavyzdžiui, būkite įspėti, jei dingo elektra ar reikia keisti vandens filtrą. Išmanusis šaldytuvas karštomis dienomis netgi apskaičiuos, kiek laiko reikia šaldyti gėrimą, kad jis būtų tinkamos temperatūros! Jei įsigysite išmanųjį šaldytuvą su liečiamuoju ekranu durelėse, turėsite išskirtinai naudingą opciją – galėsite netgi internetu užsisakyti į namus norimų maisto produktų.
  • Išmanusis stalviršis. Matykite norimus receptus, pritrūkus idėjų, arba pasišildykite jau ataušusią kavą. Išsikrovė telefonas? Tiesiog padėkite ant stalviršio: jis įsikraus savaime.
  • Išmanioji kaitlentė. Toli gražu, ne tik kaitinkite patiekalus. Ši kaitlentė stebi, kad jūsų patiekalas neperkeptų. Reikia įjungti trintuvą arba kombainą? Junkite iš karto, neieškoję elektros lizdo, mat energija tiekiama per patį kaitlentės paviršių. Maža to, nesijaudinkite dėl valymo: ji išsivalys savaime!
  • „Protinga“ orkaitė. Mėgaukitės gausybe kepimo funkcijų ir išskirtinėmis gaminimo programomis. Tokios orkaitės atmintyje saugomi receptai, ekrane matote reikiamus ingredientus ir nurodoma visa gaminimo instrukcija. Pati orkaitė „dalyvauja“ visame procese: nustato kepimo programą, grotelių aukštį, temperatūrą, trukmę. Ir, žinoma, savaime išsivalo įjungus išsivalymo režimą.
  • Išmanioji indaplovė. Tikra pagalbininkė su specialiomis specifikacijomis, kurias valdote išmaniuoju telefonu ir taip maksimaliai taupote energiją. Ypač patogu, kai jūsų nėra namuose: indaplovė pasiekiama nuotoliniu būdu!

Ateitis yra šiandien. Ateities virtuvėje – daugiau dėmesio išmaniems ir gamtai saugiems sprendimams 

Šiandien šiukšles rūšiuojame mes. Dedame skirtingas pakuotes į skirtingas šiukšliadėžes ir konteinerius – plastiko, stiklo, popieriaus.

O kas iš tiesų mėgsta tvarkytis ar rūšiuoti? Nemėgstate – ir nereikia: surūšiuos šiukšliadėžė! Koks tokios šiukšliadėžės veikimo principas? Ji rūšiuoja automatiškai, o surūšiuotos šiukšlės perdirbamos į elektros energiją. Tai – labai netolimos ateities vaizdas.

Įsivaizduokite: spintelėje po kriaukle – šiukšliadėžė, kuri viską, ką metate, iškart rūšiuoja, perdirba arba paskirsto. Iš perdirbamų šiukšlių gaunama elektros energija, kurios pakanka buitiniams prietaisams įjungti. Mažiau šiukšlių sąvartynuose – švaresnė planeta.

Išmaniųjų namų sprendimai pritaikomi kiekvienuose namuose

Nereikia galvoti, kad bet koks išmanus sprendimas nepasiekiamas ar itin brangus. Tiesiog atsižvelkite į savo šeimos poreikius ir įsivertinkite, kokio funkcionalumo jums reikia ir kiek į tai galite investuoti.

Galvodami apie virtuvę, pirmiausia galvojame apie kaitlentę, šaldytuvą ir, ko gero, vandens taupymo sprendimus. Indukcinė kaitlentė, kurios paviršius nekaista, ir ji saugesnė mažiesiems, turinti papildomų funkcionalumų, bei jutiklinis, vandenį taupantis maišytuvas, veikiantis nuo prisilietimo, sukurs vertę ir bus puiki investicija. Pasidavę madai, investavę į programėle valdomą išmaniąją indaplovę, tikėtina, galite nusivilti, nes tam tikrų funkcijų jums tiesiog nereikės.

Taigi būkite budrūs ir rinkitės tik jūsų šeimai praversiančius funkcionalumus ir patogesnį gyvenimą garantuosiančius sprendimus, kurie nebe ateitis ir pasirinkimas, o dabartis ir būtinybė ekonomiškam gyvenimui.

Susiję straipsniai

TD naktinis režimas: kaip jį įjungti?

Naktinis arba tamsusis režimas (angl. dark mode) yra tamsiajam paros metui pritaikytas išmaniųjų įrenginių režimas, kuris nutamsina šviesų foną.

Sužinokite 5 būdus, kaip technologijos pasitarnauja tėvams ir vaikams

Išmaniosios technologijos išplėtė namų funkcionalumą. Daugeliui tai – galimybė patenkinti poreikius, optimizuoti darbus.

Išmanieji namai: mitai ir tiesa

Vieniems, pagalvojus apie išmaniuosius namus, prieš akis iškyla namų prabanga. Kitiems – beprotiškai aukštos kainos. Treti mato nuolatines problemas.