Kuskuso, pomidorų ir žalumynų salotos (tabulė)

Ingredientai: Kuskusas - 1 stiklinė, Citrina - 1 vienetas, Aliejus - 3 valgomieji šaukštai, Petražolės - 1 pundelis, Kalendra - 0.5 pundelio, Mėtos šakelės - 3 vienetai, Svogūnų laiškai - 3 vienetai, Druska, Pipirai - 1 žiupsnelis.

Kuskusą užpilkite verdančiu vandeniu, kad būtų apsemtas per porą pirštų ir palikite išbrinkti 15 min. Po to išpurenkite šakute. Nuo citrinos nutarkuokite žievelę, išspauskite sultis. Visus žalumynus smulkiai sukapokite. Galima naudoti ir kitokius žalumynus, jų mišinius. Naudokite, ką mėgstate ir turite. Pomidorus supjaustykite kubeliais, truputį nuspauskite skystį. Visus ingredientus sumaišykite, supilkite citrinos sultis, aliejų. Pagardinkite druska, pipirais. Pusvalandį palaikykite šaldytuve, kad pasiskirstytų skoniai. Tabulė yra rytietiškos salotos, kurios gaminamos iš kruopų (kuskuso, „bulgur“), žalumynų, pomidorų. Galima naudoti ir kitokias virtas kruopas, pavyzdžiui, miežius, kviečius. Galima įdėti daugiau daržovių - agurkų, paprikų, svogūnų. Tabulė ypač dera prie žuvies, neriebios mėsos.

Susiję straipsniai

Pikantiški varškės sausainiai su sūriu ir žolelėmis

Šie minkštutėles bandeles primenantys sausainiai skanūs vieni, tačiau jie taip pat puikiai tiks prie sriubos ar salotų.

Vištienos suktinukai su daržovėmis ir šonine

Sultingi, kvapnūs ir skonio kupini vištienos suktinukai, įdaryti daržovėmis ir apsukti šonine bei iškepti orkaitėje.

Vištienos salotos su vynuogėmis ir riešutais

Šiose salotose puikiai susijungia švelnus vištienos skonis, vynuogių saldumas, obuolių gaivumas, lengvas salierų aitrumas ir riešutų traškumas.