Lavinančios dovanos vaikams

Gražiausioms metų šventėms artėjant sukame galvą, kokių dovanų prašyti Kalėdų Senelio... Norisi, kad jos ne tik patiktų vaikams, bet ir būtų jiems naudingos, tobulintų mažylių protą ir vaizduotę. Kokios dovanos geriausiai lavina mūsų vaikus?


Konstruktoriai

Įvairūs konstruktoriai, pradedant pirmosiomis medinėmis kaladėlėmis ir baigiant sudėtingais, didžiulio kruopštumo reikalaujančiais lėktuvų ar laivų modeliukais puikiai lavina vaiko vaizduotę, gebėjimą suvokti erdvę, vysto mažylių pirštukų smulkiąją motoriką (kuri, manoma, stimuliuoja už kalbą atsakingas smegenų dalis, tad vaikai pradeda greičiau ir sklandžiau kalbėti).

Dėlionės

Moksliniai tyrimai rodo, kad geriausia mankšta smegenims - dėlionės dėliojimas. Ši veikla aktyvina skirtingas smegenų dalis, kadangi turime suimti detales pirštais, įvertinti jų spalvą, formą, atrasti jų vietą paveiksle. Mažyliams patiks minkštos, stambių detalių dėlionės su mylimais personažais, o vyresnėliams tiks sudėtingos, daug detalių turinčios, galbūt tokios, kuriose įamžintas patinkantis gyvūnas, geidžiamas automobilis ar svajonių šalies nuotrauka.

Stalo žaidimai

Šiandien egzistuoja gausybė pačių įvairiausių, skirtingo amžiaus vaikams tinkančių stalo žaidimų. Patiems mažiausiems tiks vienodų kortelių atvertimo ar kauliukų metimo žaidimai, o štai paaugę vaikai kartu su bičiuliais ar tėveliais galės pirkti gatves ir statyti namus „Monopolyje“ ar įkurti kaimus bei tiesti kelius „Katano salos naujakuriuose“.

Knygos

Apklausos rodo, kad šiuolaikiniai vaikai skaito gerokai mažiau ir mieliau laiką leidžia prie kompiuterio ar su išmaniuoju telefonu rankose. O juk knygos puikiai lavina vaizduotę, praturtina kalbą, nuolat matomas tekstas formuoja taisyklingus rašybos ir skyrybos įgūdžius. Raskite knygą, kuri patiktų jūsų vaikui - galbūt tai mylimo muzikos atlikėjo ar sportininko biografija, galbūt knyga apie automobilius ar šunų dresūrą, o gal drugelių atpažinimo gidas, kuris ne tik suteiks žinių, bet ir paskatins daugiau laiko praleisti gamtoje.

Rašymo lenta

Plastikinė ar kreida rašyti skirta lenta patiks mažesniems ir kūrybiškiems vaikams. Joje galima ne tik piešti, mokytis taisyklingos žodžių rašybos ar skaičiavimo, bet ir sugalvoti auklėjimo sistemą ar surašyti savo tikslus bei svajones. Pavyzdžiui, galima surašyti vaiko kasdienius darbus, o už jų atlikimą skirti apdovanojimus, pasižymėti savo tikslus ir dėlioti pliusiukus prie jau įgyvendintų - tai puiki motyvacija!

Mikroskopas ar teleskopas

Mokslu ar technologijomis besižavintis vaikas tikrai apsidžiaugs mikroskopu ar teleskopu. Žinoma, tai nėra pigi dovana, tačiau apie mokslininko karjerą svajojantis vaikas ją tikrai įvertins. Nusprendę dovanoti tokią dovaną nepamirškite internete paieškoti galimų tyrimų ar užduočių, kurių atlikimui prireiks mikroskopo ar teleskopo.

Meninės dovanos

Meniškos natūros vaikui tikrai patiks jo talentą ugdanti dovana. Galima rasti daugybę paruoštų karoliukų vėrimo, vilnos vėlimo, tapybos, megzgimo ir kitų kūrybiškumą lavinančių rinkinių. Muzikalus vaikas apsidžiaus žaisliniu muzikos instrumentu ar mikrofonu, o galbūt net ir karaoke rinkiniu.

Išmanieji prietaisai

Tėvams svarbu pripažinti, kad jų ir šiuolaikinių vaikų vaikystė bei poreikiai skiriasi. Šiandien dar nė nekalbantys ir sunkiai vaikštantys vaikučiai jau įgudusiai maigo telefoną ar planšetę. Ir tai (jeigu su saiku) nėra blogai! Galima parsisiųsti aibę nemokamų lavininančių programėlių ir žaidimų, padedančių pažinti spalvas, mokytis skaityti, skaičiuoti, užsienio kalbų, lavinančių pastabumą, vaizduotę. Išmanusis prietaisas, jeigu tik leidžia tėvelių finansinės galimybės, tikrai gera, naudinga ir daugelio vaikų labai geidžiama dovana!

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.