Linų sėmenys

Lietuvoje tikrai puikiai pažįstame linus - mokame dainų apie jų žydėjimą, muziejuose esame matę ir čiupinėję šukas linams, o lino audiniais tikrai didžiuojamės. O štai mažas, rudas linų sėklytes neretai pamirštame... Kuo jos naudingos ir kodėl verta jas prisiminti?

Linų sėmenys buvo vartojami jau Babilone, 3000 metų prieš Kristų, o frankų karalius Karolis Didysis įsakė savo pavaldiniams vagyti daugiau linų sėmenų, kad būtų sveiki ir stiprūs. Mokslininkai bei dietologai su karaliumi tikrai sutinka - linų sėmenys iš tiesų pasižymi daugybe naudingų savybių.

Omega 3 rūgštys: ši medžiaga pirmiausia siejasi su riebia jūros žuvimi, tačiau juk visi žinome jos kainą, ar ne? Linų sėmenyse taip pat gausu Omega 3 rūgščių, kurios užtikrina gerą širdies darbą, kraujotakos sistemos sveikatą, padeda puoselėti plaukų ir nagų grožį.

Lignanai: šių medžiagų linų sėmenys turi kelis šimtus kartų daugiau nei kiti augalai. Tai puikūs antioksidantai, su jų pagalba iš organizmo šalinami laisvieji radikalai, mažinamas kenksmingo cholesterolio kiekis, normalizuojamas cukraus kiekis kraujyje.

Ląsteliena: pakankamas jos kiekis reikalingas normaliam virškinimui ir šalinimui. Tas svarbu nėščiosioms, kurias neretai kamuoja įvarūs virškinimo sutrikimai, vidurių užkietėjimas.

Kaip naudoti?

 

Linų sėmenis maistui galima naudoti tiek maltus, tiek ir nemaltus - jų galima pridėti į kepinius, troškinius, salotas, jogurtą, sriubą. Paskrudinus skonis primins sezamo sėklas.

Sumaltus sėmenis užpilkite drungnu vandeniu iki kol susidarys košelė. Šia košele aptepkite veidą ir palaikykite 15-20 minučių. Tokia kaukė pašalina riebalų perteklių, padeda kovoti su spuogais.

Jeigu jūsų veido oda sausa, tai švariai nuprausę veidą jį nusausinkite ir pirštų galiukais patepkite linų sėmenų aliejumi. Palaukę kelias minutes nuplaukite. Linų sėmenų aliejus puikiai tinka ir plaukams bei nagams.
Prieš plaukų plovimą ištepkite išsausėjusius ir skilinėjančius plaukų galiukus linų sėmenų aliejumi, palaukite pusvalandį ir plaukite galvą, kaip įprasta, patinkančiu šampūnu ir balzamu.
Nagus taip pat naudinga patepti šiuo aliejumi ir nuvalyti juos vatos gabaliuku po 5-10 minučių.

Susiję straipsniai

Pikantiški varškės sausainiai su sūriu ir žolelėmis

Šie minkštutėles bandeles primenantys sausainiai skanūs vieni, tačiau jie taip pat puikiai tiks prie sriubos ar salotų.

Vištienos suktinukai su daržovėmis ir šonine

Sultingi, kvapnūs ir skonio kupini vištienos suktinukai, įdaryti daržovėmis ir apsukti šonine bei iškepti orkaitėje.

Vištienos salotos su vynuogėmis ir riešutais

Šiose salotose puikiai susijungia švelnus vištienos skonis, vynuogių saldumas, obuolių gaivumas, lengvas salierų aitrumas ir riešutų traškumas.

Skelbimai

20,00 €
44 | 16 | L
12,00 €
122 | 6 - 7 m.
10,00 €