Lytiniai santykiai po gimdymo: 10 klausimų, kuriuos turite sau užduoti

Moteris ir vyras guli lovoje ir žiūri vienas į kitą gpointstudio | Shutterstock.com

Įdomu, kaip greitai po gimdymo galite turėti lytinių santykių? Štai keletas klausimų, kuriuos turėtumėte užduoti sau, kad išsiaiškintumėte, kaip jaučiatės, ir ar esate pasiruošusi.

 #1. Ar jaučiuosi pasiruošusi seksui?

 Tai gana svarbu. Tyrimas parodė, kad 65 % porų bando mylėtis praėjus 8 savaitėms po gimdymo, o 78 % porų – praėjus 12 savaičių. Tačiau dauguma prie lytinių santykių grįžta, tik kai vaikui sueina maždaug metukai. Laikas labai priklauso nuo jūsų.

Daugiau apie seksą po gimdymo skaitykite:

 #2. Jaudinuosi, kad partneris nori pasimylėti?

 Jei nesate pasiruošę, bet jūsų partneris – taip, pasikalbėkite, kaip jaučiatės, kad nepasirodytų, jog tiesiog šaltai atstumiate. Tai tik laikina situacija, kol koncentruojatės į mažo žmogaus poreikius ir leidžiate savo kūnui atsigauti po gimdymo.

 Tikėtina, kad jūsų partneris persikels į jūsų lovos pusę, nes jis jus myli ir nori, kad tai žinotumėte. Vis dėlto niekada nejauskite spaudimo daryti tai, kam nesate 100 % pasirengę.

Nuolat girdima klišė, tačiau bendravimas ir abipusis vienas kito poreikių supratimas gali padėti išlaikyti meilę, pagarbą, supratimą. Taip pat galbūt norėsite priminti savo partneriui, kad jūsų dėmesys kūdikiui neatima jūsų meilės jam.

Svarbu

Jei esate įsitempusi ir nerimaujate dėl sekso, jūsų makšties raumenys gali neatsipalaiduoti, todėl seksas gali būti skausmingas, ir kartais – net neįmanomas. Seksas bus kur kas kokybiškesnis, jei prieš tai skirsite laiko atsipalaidavimui kartu.

#3. Nerimauju dėl sekso iškart po kūdikio gimimo?

Ko gero, galvojate: „Ar jausiuosi kitaip?“ arba „Kaip mes kada nors rasime jėgų daryti ką nors daugiau, nei tiesiog griūti naktį paslikai ant šios lovos?“ 

Galite pradėti atsakyti į šį klausimą švelniai tyrinėdama savo makštį, kad sužinotumėte, ar nėra skausmingų pojūčių ar pokyčių. Tuomet galėtumėte su partneriu aptarti savo kūno pokyčius ir tai, kaip norite, kad jus liestų. Galbūt norėsite naudoti lubrikantą ir įsitikinti, kad prieš įsiskverbimą esate visiškai susijaudinusi, ir išbandyti tokias padėtis bei pozas, kurios riboja prasiskverbimą. 

Svarbu

Taip pat galite pasikalbėti su savo sveikatos priežiūros specialistu arba bendrosios praktikos gydytoju ir kartu su juo atsakyti į klausimus apie seksą po kūdikio gimimo. Jei jaučiate skausmą, būtinai kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

 #4. Skubu grįžti į įprastinį seksualinį gyvenimą po kūdikio gimimo, nes nerimauju, kad prarasiu artumą su savo partneriu?

Jei taip, nepamirškite, kad yra daugybė kitų būdų, kaip išlaikyti seksualinį ryšį. Artumą išlaikyti galite pasirinkę bet kokį būdą – nuo glaustymosi prieš filmą iki atvirų glamonių ir „kūno pažinimo iš naujo“ lovoje, be lytinių santykių.

#5. Kaip mano gimdymo būdas paveiks seksą?

Jei gimdėte nekomplikuotai, per makštį, galite pradėti seksualinį gyvenimą kada tik norite. Jei jaučiatės pavargę, vargina skausmas arba jaučiate mėšlungį, galite pradėti grįžti į seksualinį gyvenimą taikydami švelnius būdus. Bet kokiu atveju praėjus maždaug dviem–šešioms savaitėms po gimdymo reikės pasirodyti savo gydytojui ginekologui dėl galimo skausmo ar sunkumų, susijusių su seksu, ir pasikonsultuoti visais rūpimais klausimais.

Jei jums buvo atliktas cezario pjūvis, turėtumėte palaukti, kol visiškai atsigausite ir atsistatysite, kad vėl pradėtumėte lytinius santykius. Jei jūsų randas vis dar jautrus, galite rasti tam tikrų pozicijų, kurios jo nespaudžia.

#6. Mano plyšimas ar prakirpimas (epiziotomija) turės įtakos seksui?

Pirmiausia leiskite sau atsigauti. Jūsų siūlės turėtų ištirpti po 10 dienų, o po dviejų savaičių turėtumėte visiškai išgyti.

Jei po epiziotomijos ar pirmojo ar antrojo laipsnio plyšimo buvo siuvama, gijimas gali užtrukti iki mėnesio. Jei buvo trečio ir ketvirto laipsnio plyšimas, palaukite, kol nustos kraujuoti ir sugis, ir tik tada vėl grįžkite į seksualinį gyvenimą.

Po sugijimo, kai būsite vėl pasiruošę seksui, norėsite viską daryti lėtai ir švelniai. Galite išbandyti pozas, kurios riboja įsiskverbimą arba mažina spaudimą susiūtose vietose. Jei seksas yra skausmingas, pernelyg sudėtingas, pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Bet koks pradinis skausmas, tikėtina, greitai išnyks.

#7. Ar kūdikio maitinimo būdas turės įtakos seksui?

Tai gali atrodyti nesusiję, bet iš tikrųjų, jei maitinate krūtimi, hormonai gali sukelti makšties sausumą ir lytinio potraukio sumažėjimą.

Jūsų krūtyse gali būti mažiau erogeninių zonų nei anksčiau, todėl galite pastebėti, kad žindymo metu išsiskiriantis oksitocinas reiškia, kad kitur mažiau trokštate meilės. Kita vertus, kadangi mūsų kūnas – sudėtingas organizmas, galite pastebėti, kad žindymas iš tikrųjų padidina susijaudinimo lygį.

#8. Ar galvoju apie kontracepciją?

Labai svarbi informacija: Jūs galite pastoti netrukus po gimdymo. Taip gali nutikti, net jei maitinate krūtimi, o mėnesinės nepasikartojo. Todėl būtinai paanalizuokite kontracepcijos galimybes ir aptarkite tai su savo ginekologu ar šeimos gydytoju.

#9. Atidėlioju lytinius santykius, nes nerimauju, kad kambaryje yra kūdikis?

Tai visiškai įprastas jaudulys. Tačiau, patikėkite, kūdikis nesupras, kas vyksta. Jūsų triukšmas jam yra visiškai pažįstamas nuo tada, kai jis buvo jūsų įsčiose, ir tai, kad jis girdės tą triukšmą išorės pasaulyje, jo niekaip nepaveiks. Be to, jam tikrai nerūpės, ką jūs darysite.

Tiesiog būkite atsargūs, jei kūdikis guli lovoje kartu su jumis, arba perkelkite jį į lovelę. Taip pat galbūt norėsite pasirinkti patogesnį laiką – pavyzdžiui, kai jis bus mažiau linkęs nutraukti tėvų veiksmus, pavyzdžiui, po maitinimo.

#10. Ar aš pasiruošusi būti sąžininga?

Sausumas gali prisidėti prie to, kad seksas gali būti skausmingas, o dėl to iš dalies gali būti kaltas estrogenų lygis po gimdymo. Tačiau bene svarbiausia išsausėjimo priežastis – kad esate susierzinusi ir prisitaikote prie savo kūno po gimdymo, todėl nesate pakankamai seksualiai susijaudinusi, kad sudrėktumėte.

Jei sekso metu skauda, pasakykite tai. Jei reikia, kad jūsų partneris būtų švelnesnis, pasakykite tai. Jei jums reikia papildomos preliudijos, taip pat – pasakykite. Jei reikia lubrikanto ar tiesiog norite atsipalaiduoti prie televizoriaus, būtinai kalbėkite. Ir, galiausiai, jei kažkokie fiziologiniai klausimai neramina, drąsiai konsultuokitės su savo ginekologu.

Susiję straipsniai

Gimdos abrazija: kodėl ir kaip ji atliekama?

Gimdos abrazija dažniausiai yra siejama su persileidimu arba abortu, tačiau iš tikrųjų procedūra dažniausiai atliekama visai kitais tikslais.

Gimdos kaklelio uždegimas

Nustatyta, kad gimdos kaklelio uždegimu bent kartą gyvenime yra sirgusios maždaug pusė moterų.

Padidėjęs hormono prolaktino lygis ir pastojimas

Prolaktino kiekio padidėjimas gali lemti nevaisingumą ir riboti galimybes susilaukti kūdikio. Ši būklė dar vadinama hiperprolaktinemija.