Mažus namus dekoruokite kaip profesionalas

Mažas studijos tipo butas Photographee.eu | Shutterstock.com

Mažų erdvių dekoravimas gali atrodyti neišsprendžiamas galvosūkis. Norisi kuo daugiau sutalpinti, bet kambaryje tikrai neturi jaustis ankšta. Norite, kad erdvė būtų kupina asmeninių detalių, tačiau nechaotiška ir tvarkinga. Taip, tikrai įmanoma turėti stilingą mažą erdvę, kuri būtų subtili, jauki, ir nesvarbu, kad trūksta tų poros dešimčių kvadratų visoms užmačioms įgyvendinti. Nesvarbu, ar gyvenate studijos tipo apartamentuose, ar renkatės minimalistinę erdvę, jums tikrai nereikia aukoti stiliaus. Žvilgtelėkite į populiariausias mažų erdvių dekoravimo idėjas, kurios pravers semiantis idėjų ir savo mažam būstui.

Neapkraukite grindų

Jums reikia vietos būtiniausiems daiktams, tačiau net ir tobuliausiai dekoruotame mažame kambaryje nebus patogu gyventi, jei negalėsite jame vaikščioti. Pabandykite pasitelkti praktiškus sprendimus – pakabinamus baldus, pavyzdžiui, rinkitės ant sienų kabinamas lentynas ar naktinius staliukus. Išlaisvinkite grindis nuo kliūčių, kad, prireikus, atsirastų vietos ir galėtumėte pastatyti papildomų daiktų. Juk ne viską įmanoma užkabinti ant sienų. Be to, rinkitės sieninius šviestuvus, o ne grindų lempas.

Mazo buto grindysCinematographer | Shutterstock.com

Rinkitės sulankstomus baldus

Jums gali prireikti rašomojo ir valgomojo stalų, bet ar tikrai jų reikia didelių? Apsvarstykite galimybę įsigyti sulankstomus / išskleidžiamus baldus: tiesiog patogiai suskleisite, kai jų nenaudosite. Atlaisvinsite grindis, įsigykite sulankstomą stalą ir išvengsite šūsnių dokumentų, žurnalų ir popierių, kurie neišvengiamai ant jo kaupsis. Jei virtuvę skiria tik viena siena, sulankstomos durys taip pat išeitis: jos gali paslėpti netvarką, kai negaminate.

Sulankstomas staliukasDemkat | Shutterstock.com

Dėmesys apšvietimui

Mažose erdvėse dažnai galima justi tamsos įspūdį dėl mažų langų. Būna, kad jų apskritai nėra. Išspręskite natūralios šviesos trūkumą, įrengę šviesos šaltinių kiekviename kambaryje – ir virtuvėje, ir miegamajame. Derinkite įspūdingus lubų šviestuvus – įrenkite dailų pakabinamą arba elegantišką montuojamą šviestuvą, atsižvelgdami į savo lubų aukštį, – su sieninėmis žvakidėmis ar stalinėmis lempomis, kad sukurtumėte jaukią ir šviesią atmosferą.

Sviestuvai ant sienuDariusz Jarzabek | Shutterstock.com

Veidrodžiai – jūsų draugai

Jei nesate namuose apdovanoti natūralios šviesos gausa, veidrodžiai gali padėti jums maksimaliai išnaudoti tai, ką turite, atspindėdami šviesą aplink kambarį. Veidrodžiai taip pat optiškai gali padidinti erdves, sukurti erdvumo įspūdį, vizualiai „pridėti“ tuos kelis kvadratinius metrus. Apsvarstykite galimybę sieną uždengti dideliu veidrodžiu arba sukurkite skirtingų dydžių ir formų veidrodžių sieną.

Veidrodis ant sienosDavid Papazian | Shutterstock.com

Pasirinkite tinkamą kilimėlį

Kilimėlis – tas daiktas, kurio dydžiui kvadratų taupyti nereikia. Patiestas mažas kilimėlis sugrąžins į tikrovę – jausitės esantys taip, kaip ir gyvenate: mažoje erdvėje. Jokių optinių iliuzijų. Pasirinkite pakankamai didelę grindų dangą, kad didžioji dalis baldų būtų uždėta ant jos arba eitų nuo sienos iki sienos.

Kilimelis ant grinduPhotographee.eu | Shutterstock.com

Spalvas rinkitės drąsiai

Turint nedidelę erdvę, dar nereiškia, kad ji turi būti balta dėžutė. Vis tiek galite elgtis drąsiai su spalvomis visame bute. Tamsesnis sienų ir lubų dažų atspalvis gali paversti jūsų mažą erdvę tikra brangakmenių dėžute.

Tamsus interjerasPhotographee.eu | Shutterstock.com

Laikykitės nuoseklumo

Mažoje erdvėje reikia sutalpinti nemažai dalykų, taigi įsitikinkite, kad jie visi organiškai dera. Nesišvaistykite spalvomis, pasirinkite konkrečių spalvų paletę, ir nesvarbu, kokia ji – lengva ir erdvi, ar tamsi ir dramatiška. Žiūrėdami į daiktus kritišku žvilgsniu, įsitikinsite, ar daiktai tikrai dera erdvėje ir nesukuria nereikalingos netvarkos.

Suderintos interjero spalvosPhotographee.eu | Shutterstock.com

Praktiški daiktai visoje erdvėje

Išnaudokite savo erdvę optimaliai – ieškokite praktiškų baldų, kurie nepakeičiami mažose erdvėse – su papildomais stalčiais, lentynomis ir pan. Rinkitės lovą su stalčiais ar primontuota sėdimąja dalimi, pufus, kuriuose būtų galima paslėpti papildomas antklodes ar megztinius. Mažoje erdvėje kiekvienas daiktas turi būti daugiafunkcis: gultas gali tarnauti ir kaip sofa, ir kaip svečių lova.

Praktiski baldaiBasileus | Shutterstock.com

Leiskite baldams kvėpuoti

Niekas nerėkia garsiau „man neužtenka vietos“, kaip baldai, prispausti prie sienos ir taip greta vienas kito suspausti, kad praktiškai dūsta. Jei galite, atitraukite baldus nuo sienos ir palikite tarp jų tarpus. (Gali tekti atsikratyti visko, ko nenaudojate kasdien, pavyzdžiui, pristatomųjų staliukų ar kėdžių, naudojamų tik kaip dekoro akcentų.)

Baldai patraukti nuo sienuDariusz Jarzabek | Shutterstock.com

Žaiskite su dydžiais

Mažoje erdvėje tikrai nesirinkite siaurų, „suspaustų“ baldų ir nepraktiškų detalių, kurios tik užima vietą ir renka dulkes. Visiškai pakanka vos kelių akį traukiančių elementų. Galite naudoti įprasto dydžio baldus ir masyvesnius dekoro elementus. Skirtumas toks, kad jums tereikės jų mažiau visame kambaryje.

Baldai mazoje erdvejeEnrika Samulionyte | Shutterstock.com

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.