Konstruktyvesnis tvarkymasis namuose: tvarkymosi planai, sąrašai ir lentelės

Moteris žiūri į lentynas PR Image Factory | Shutterstock.com

Kiekvienas suaugusysis turi tam tikrų pareigų, darbų ir atsakomybių. Nelabai išeina kasdienybės paleisti savieigai, vis tiek žmogaus gyvenime yra ribojimų. Viena pagrindinių „prievolių“, tiesa, nelabai malonių, kurią paprastai atidėliojame, kol netvarkos įrodymai ima belstis į sąžinę, – tai namų ruoša, kurios visiškai išvengti nepavyksta net ir turint profesionalias namų tvarkytojas. Nelabai smagu. Nelabai norime. Bet reikia, ir tame turime „dalyvauti“.

Tačiau kaip atrasti sistemą, kuri veiktų jums? Nuo ko pradėti, kaip pasiskirstyti darbus? Tvarkos „sistemų“ ypač sudėtinga ieškoti šiltuoju metų laiku: namuose užsidaryti ir tvarkytis, kai vaiskiai plieskia saulė ir kviečia pramogauti į lauką, – tikra kankynė, kuriai mes tikrai nepasiruošę.

Padėsime! Pora trumpų patarimų, tikime, tikrai pagelbės namų ruošos darbais užsiimti sistemingiau, ir tada, kai tam turite laiko.

Kaip namus tvarkytis konstruktyviau?

  • Planas A: tvarkymasis tik savaitgaliais. Daugelis šeimų iki šiol praktikuoja šį tvarkymosi būdą, kai šiokiadieniais atlieka paprastus buities darbus (plauna indus, po gaminimo išvalo virtuvę, pašluoja grindis ir pan.), o savaitgalį imasi generalinės tvarkos – skalbia lygina, drabužius, valo visus kambarius ir t. t.
  • Planas B: kiekvieną šiokiadienį tvarkoma vis kita patalpa, pavyzdžiui, pirmadienį – virtuvė, antradienį – svetainė, trečiadienį – vonios kambarys ir prieškambaris, ketvirtadienį – miegamasis, penktadienį – vaikų kambarys.
  • Planas C: kiekvienai dienai priskiriama po kelis darbus: pavyzdžiui, pirmadienį visuose namuose išsiurbiamos ir plaunamos grindys, keičiama patalynė ir rankšluosčiai; antradienį valoma šiukšlių dėžė, spintelės, šaldytuvas, laistomos gėlės ir t. t.

Planas A – pats netinkamiausias, nes savaitgalį visai šeimai kur kas smagiau – ilsėtis ir pramogauti, o ne nuo ryto iki vakaro kuopti namus. Taigi, belieka tik rasti jūsų šeimai labiau patinkančią ir pasiteisinančią tvarkymosi sistemą – tam tikrą dieną tvarkytis konkrečią patalpą arba atlikti tai dienai priskirtus namų ruošos darbus.

Laukiatės? Kaip namų ruošą padaryti paprastesnę ir ko geriau nedaryti nėštumo metu skaitykite:

Namų ruoša nėštumo metu: kaip pasiskirstyti darbus?

Darbų sąrašai ir lentelės

Tam, kad visi šeimos nariai įprastų dirbti savo darbus, pasiskirstytų „po lygiai“, galima padaryti darbų sąrašiuką ir jį, pavyzdžiui, pakabinti ant šaldytuvo virtuvėje ar kitoje gerai matomoje vietoje – ten, kur dažnai būna visa šeima. Tokiu atveju visi žinos savo atsakomybes ir bus labiau motyvuoti / suinteresuoti atlikti namų ruošos darbus pagal iš anksto numatytą planą. Kaip tokį planą pasirengti? Begales įvairių pavyzdžių – lentelių ir sąrašų – galima rasti internete.

Čia puikiausiai tiktų ir gerų darbų lentelės, apie kurias jau esame rašę. Jas galima įvairiai adaptuoti pagal šeimos poreikius.

Turite vaikų? Namų ruošos darbus turime patikėti ir jiems. Nuo ko pradėti ir ką turėtų mokėti skirtingo amžiaus vaikai – skaitykite:

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.