Nesuvaidinta motinystė: pasigrožėkite įspūdingais mamos piešiniais

Vaikelis iš mamos pilvo tiesia ranką į šaldytuvą Autorė – Amanda Oleander

Dažnai tėvai sako, kad pirmieji kūdikio gyvenimo metai prabėgo žaibiškai, nors tuo metu atrodė, kad dažnas verksmas, nešvarių sauskelnių kalnai ir bemiegės naktys niekada nesibaigs. Tačiau pirmaisiais mažylio gyvenimo metais tėvus lydi ir daugybė gražių akimirkų: pirmoji kūdikio šypsena, juokas, jo nuoširdus žavėjimasis supančiu pasauliu ir dar neatrastais klodais.

Nesuvaidinta ir nesumeluota motinystė

Los Andžele, JAV gyvenanti menininkė ir jauna mama Amanda Oleander savo piešiniuose įamžino nėštumą, pirmuosius mėnesius po kūdikio gimimo ir dar daugelį akimirkų, kurias tikrai galima vadinti nesuvaidinta ar nesumeluota motinyste. Savo kūriniais moteris dalijasi „Instagram“ paskyroje.

2021 m. gegužės mėnesį A. Oleander su vyru susilaukė pirmagimio Benny’o. Nuo tada jis ir tapo esminiu idėjų generatoriumi ir įkvėpimo šaltiniu.

Pasaulis sukasi aplink mažylį

Menininkė yra sakiusi, kad visas jos pasaulis sukasi aplink mažylį ir jo poreikius, todėl visa tai atsispindi ir jos mene. Anot kūrėjos-mamos, geriausia tėvystės dalis – pati tyriausia ir begalinė meilė. O pati sunkiausia dalis? A. Oleander jaučia, kad jai nuolat trūksta laiko, ji bando išsiaiškinti, kaip subalansuoti darbą ir kūdikio priežiūrą nepamirštant ir to, kas atsiduria kasdienėje pietų lėkštėje.

Viskas skęsta begaliniuose darbų sąrašuose

„Turiu tiek daug nuveikti, viskas skęsta begaliniuose darbų sąrašuose, o kai visi tie darbai neįvykdyti, jaučiuosi blogai, tarsi nuveikusi per mažai. Išskalbiau ir surūšiavau visus skalbinius, apsitvarkiau namus, tuomet ėjome pasivaikščioti 8 km, su sūneliu žaidėme ir skaitėme knygas. Bet tada aš suvokiau, kad neatsakiau į el. laiškus, komentarus ir žinutes“, – savo „Instagram“ paskyroje rašė A. Oleander.

„Pastaruoju metu jaučiu, kad kažko nespėju, ir manau, kad darbų sąrašas niekada nebus tuščias. Tai nesibaigia, ir aš turiu su tuo susitaikyti“, – mintimis dalijosi moteris.

Artimesni nei bet kada anksčiau

„Dabar su vyru esame artimesni nei bet kada anksčiau. Sprendimas susilaukti mažylio buvo mus sujungusi ir intensyvi patirtis, o jo auklėjimas dabar – ypatinga kelionė. Dabar esame daug labiau priklausomi vienas nuo kito, nes negyvename šalia savo tėvų, neturime ir auklės“, – pasakoja A. Oleander.

Noras išsaugoti išgyvenamas akimirkas

Savo nėštumo kelionę moteris nusprendė įamžinti tam, kad niekada nepamirštų išgyventų akimirkų. Tai būdas autentiškai užfiksuoti momentus, nes, pasak A. Oleander, kai žinome, kad esame fotografuojami, tai jau nebėra tikrovė, nes ji pakeičiama, pagražinama.

Talentas, kuris atsiskleidė atsitiktinai

A. Oleander talentas atsiskleidė atsitiktinai, kai ji, būdama vos 5 m., laukė eilėje prie „Disney World“ esančių atrakcionų. Mergaitė piešė sutiktus Disnėjaus personažus ir netrukus atkreipė į save dėmesį. Tėvai užrašė mažąją Amandą į dailės pamokas ir dovanojo jai metinį muziejaus lankytojo bilietą. Nuo tada A. Oleander piešia ir piešia.

Susiję straipsniai

Laima Tamulytė-Stončė: „Nesitikėjau, kad mane aplankys motinystės džiaugsmas“

Laima atvirauja, kad nėštumas po 20 metų laukimo atėjo, kaip Dievo siunta į paštą: „Tu gauni siuntą, ir tau ateina žinutė, kad jau laikas atsiimti.“

Ieva Zasimauskaitė apie persileidimą, būsimą gimdymą ir vyro palaikymą

Kaip Ieva pasitiko nėštumą, kas jai buvo sunkiausia? Ar buvo lengva susitaikyti su fiziniais pokyčiais? Ieva atvira: „Fiziniai pokyčiai nesuglumino.“

„Tėvai paprastai“ su „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta: visos brandžios motinystės pusės

Simonas Urbonas kartu su psichologe Renata Cikanaite ir tinklaraščio „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionyte kalba apie brandžią motinystę.