Nuogas vaikas paplūdimyje: taip ar ne? (116)

Nuogas vaikas žaidžia prie jūros Diana Taliun | Shutterstock.com

Didžioji dalis poilsiautojų paplūdimyje – šeimos su mažais vaikais. Vieni jų, nesulaukę nė vienerių, būna aprengti specialiomis maudymosi kelnaitėmis ar kostiumėliais, mūvi maudynių sauskelnes, o kiti jau gerokai ūgtelėję (net iki 3–5 metų) mažyliai po paplūdimį laksto nuogi.

Taigi ar leisti vaikams būti paplūdimyje tik su Adomo ir Ievos kostiumais? Apie ką reikėtų pagalvoti tėvams?

Argumentai už buvimą paplūdimyje nuogiems

 • Maudymosi kostiumėlis varžo vaiko judesius. Daugelis maudymosi kostiumėlių yra aptempti, neretai spaudžia, todėl vaikai nori juos nusirengti.
 • Šlapias maudymosi kostiumėlis didina infekcijų riziką, tad geriau būti nuogiems. Kai lauke tvyro aukšta temperatūra, maudymosi kostiumėlis vėsina apatinę kūno dalį (kartu ir šlapimo pūslę bei inkstus), tad didėja šlapimo šalinimo sistemos ligų tikimybė. Dėl šios priežasties tėvai kūdikius ir mažus vaikus paplūdimyje laiko nuogus. Tačiau yra kitas galimas sprendimas – po maudynių vaiką perrengti sausu maudymosi kostiumėliu.
 • Vaikas gali pasidžiaugti savo kūnu, pažinti jį, jaustis nesuvaržytas socialinių normų ir tabu.

Argumentai prieš buvimą paplūdimyje nuogiems

 • Nehigieniška. Galima infekcijų rizika sėdint ant smėlio, žemės ar žolės. Be to, 2 m. ir šiek tiek vyresni vaikai vis dar gali nevalingai pasišlapinti arba pasituštinti. Jei vis tik tėvai leidžia kūdikiui ar vaikui paplūdimyje būti nuogam (net ir trumpam), po žaidimų ant smėlio vaiko užpakaliuką ir lytinius organus reikėtų kruopščiai nuplauti.
 • Vaikas neapsaugomas nuo aplinkinių žmonių žvilgsnių, replikų ir veiksmų. Pavyzdžiui, jo nuotraukos gali atsirasti kažkieno mobiliajame telefone arba netgi būti įkeltos į internetą. Taip pat tėvai gali sulaukti piktų žmonių replikų ir komentarų. Jei kiti poilsiautojai sugėdins jau paaugusį vaiką (pavyzdžiui, toks didelis, o dar vaikštai nuogas), jautresnis vaikas labai išgyvens ir tai gali turėti neigiamų pasekmių ateityje. Įveikti gėdos jausmą – labai sudėtinga.

Kokio amžiaus vaikai paplūdimyje gali būti nuogi?

Specialistų nuomone, kiekvienos šeimos suvokimas skiriasi. Šeimose, kurios puikiai toleruoja buvimą „kaip Dievas sutvėrė“, vaikai paplūdimiuose be drabužėlių lakstys ilgiau. Paprastai vaikai iki 4 m. nesidrovi būti nuogi, o vėliau po truputį pradeda suvokti ribas ir lytiškumą.

Tuo tarpu kitos šeimos apskritai jokiose viešosiose vietose ir jokiomis aplinkybėmis neleis vaikučiams būti nuogiems ir jau kūdikius papuoš maudymosi kostiumėliu ar bent jau specialiomis maudymosi kelnaitėmis.

Paleidžiant vaiką nuogą, svarbu įvertinti paplūdimį

Priimant sprendimą dar labai svarbu įvertinti, koks tai paplūdimys. Jei šeima ilsisi prie vandens telkinio, kur bent kelių dešimčių metrų spinduliu nėra kitų poilsiautojų, mažylis be jokių apribojimų gali būti nuogas, tačiau jei, pavyzdžiui, ilsimasi Palangoje prie pėsčiųjų tilto, kur žmonės – susispaudę lyg silkės statinėje, verčiau vaiką apvilkti maudymosi glaudėmis arba kostiumėliu.

Atminkite: tėvų užduotis – apsaugoti vaiko intymią erdvę, nes jis pats dar nemoka ir negali jos apsaugoti, tad kiek geresnis sprendimas – pridengti mažylio lytinius organus, nei paleisti vaiką bėgioti visiškai nuogą.

Jei vaikas mėgsta būti nuogas, jis be drabužėlių gali lakstyti namuose, savo ar senelių, kitų artimųjų uždaruose kiemuose, soduose, taip pat čia be jokių drabužėlių maudytis baseinėlyje ar vonelėje.

Beje, atminkite, kad bet kuriuo atveju būtina tinkamai paruošti vaiką vasaros malonumams ir apsaugoti nuo intensyvių saulės spindulių.

Daugiau skaitykite:

Ar vaikus rekomenduojama vestis į atskirus moterų, vyrų arba nudistų paplūdimius?

Vaikui neigiamą įtaką gali padaryti kraštutinumai: tiek visiškas lytiškumo vengimas, kai visais būdais stengiamasi, kad vaikas niekur ir jokiomis aplinkybėmis nematytų nuogo kūno, tiek ir pernelyg intensyvus lytiškumo stimuliavimas, pavyzdžiui, vedantis vaiką į pirtis, kur žmonės maudosi nuogi.

Natūralu, kad vaikai yra smalsūs ir maždaug 4–6 metų jau pradeda intensyviau domėtis lyčių skirtumais. Tad tokio amžiaus berniukui galbūt jau ir nederėtų su mama keliauti į moterų pliažą – verčiau rinktis moterų paplūdimį.

Tėvams gali kilti mintis su vaikais užsukti ir į nudistų paplūdimį. Tačiau į tokius paplūdimius šeimoms patariama verčiau keliauti be vaikų arba su vaikais iki 2–3 m. Vyresni vaikai, kaip minėta, jau suvokia lyčių skirtumus, daugybė nuogų vyrų ir moterų kūnų jiems gali būti pernelyg stiprus dirgiklis, sukelti nemalonių pojūčių ar net nepageidautinų reakcijų (pavyzdžiui, erekcija jaunuoliams).

Taigi, kiekvieną poelgį reikia labai gerai apgalvoti ir pasverti.

Kokia jūsų nuomonė apie nuogus vaikus paplūdimyje? Pasidalykite komentaruose!

Naujausi komentarai

 1. Amadra
  Amadra prieš 8 mėn.

  Mamyciuke123 parašė:
  Pritariu, diskusijos tam ir skirtos, todėl reikia nesigilinti į pasakojimus, o ta narė irgi galėjo susilaikyti, pati įsitraukė į pokalbį, o paskui kaip mažas vaikas…

  Jus visiskai manes nesupratote.

 2. Mamyciuke123
  Mamyciuke123 prieš 8 mėn.

  Amadra parašė:
  Jus visiskai manes nesupratote.

  Ir jus

 3. Silk
  Silk prieš 8 mėn.

  😂😂😂😅 Diskusija labai panasi, lyg su Vabaliuku kalbetum. Kaip su siena 😀😀😀 pabusiu protingesne. Kaip sakoma "duok durniui kelia" :)))) gero vakaro

 4. Silk
  Silk prieš 8 mėn.

  Mamyciuke123 parašė:
  Pritariu, diskusijos tam ir skirtos, todėl reikia nesigilinti į pasakojimus, o ta narė irgi galėjo susilaikyti, pati įsitraukė į pokalbį, o paskui kaip mažas vaikas…

  Nepraustaburniu juolabiau

 5. Mamyciuke123
  Mamyciuke123 prieš 8 mėn.

  Silk parašė:
  😂😂😂😅 Diskusija labai panasi, lyg su Vabaliuku kalbetum. Kaip su siena 😀😀😀 pabusiu protingesne. Kaip sakoma "duok durniui kelia" :)))) gero vakaro :)…

  Jo, eikit tuo keliu, su tais vabaliukais su, kuriais kalbate 😄 gero vakaro