Nusiraminti padedantys žaidimai vaikams

Jeigu tavo atžalėlė nesustodama laksto po butą pirmyn ir atgal, šaukia nesavu balsu, voliojasi ant grindų, atlieka chaotiškus judesius rankomis ir kojomis ir visiškai nesiklauso, ką sakai – pagauk ją, apkabink ir tyliu balsu pasiūlyk pažaisti. Patikėk, tai bus daug veiksmingiau, negu bartis ar bausti.

 • Paprašyk, kad mažylis prisimintų, kaip mūkia karvė, kvaksi varlė arba loja šunelis. Arba tegul jis parodo į savo rankutę, nosį, keliuką. Vyresniems vaikams galima pasiūlyti suskaičiuoti nuo 1 iki 20 ir nuo 20 iki 1.
 • „Sustink-atgyk“. Šis žaidimas gali turėti daugybę variantų. Kokį pasirinksite, priklauso tik nuo tavęs. Pavyzdžiui, davus komandą „Diena“, vaikas gali šokinėti ir žaisti, o sulaukęs „Nakties“, turi apsimesti miegančiu. Jis gali vaidinti pelytę ir bėgioti, kol pasakysi „Katė eina“. Vietoje žodinės komandos galima duoti garsinę – suploti rankomis arba paskambinti varpeliu. Su vyresniais vaikais galima pažaisti „banguojančią“ ir „ramią“ jūrą.
 • Audra ir ramybė. Tai ankstesnio žaidimo atmaina. Skirtumas tas, kad sulaukus „štilio“ nebūtina visiškai nurimti. Na, o kas yra audra, aiškinti turbūt nereikia.
 • Susitark su mažyliu, kad kai tik tu paspausi jo nosytę, jis „išsijungs“. Šią idėją galima plėtoti toliau – pavyzdžiui, nupiešti valdymo pultelį (arba panaudoti nereikalingą pultą nuo televizoriaus ar muzikinio centro). Paspausk mygtuką ir sakyk: „Mažinu garsą (išjungiu, sulėtinu)“. Tegul sūnelis arba dukrytė įvykdo tavo duotą komandą.
 • Pasiūlyk mažyliui įsivaizduoti, kad jis yra medžiojantis tigras (liūtas, pantera ar panašiai). Jis turi ilgai nejudėdamas sėdėti „pasaloje“, o po to iššokti ir ką nors gaudyti. Kitas variantas – galite kartu vaikytis įsivaizduojamus drugelius, prie kurių reikia lėtai ir tyliai prisėlinti. Pasislėpkite kartu, pavyzdžiui, po antklode ir laukite ten kaip galėdami tyliau.
 • Pasiūlyk vaikui įsivaizduoti, kad jis yra banginis. Tegul giliai įkvepia ir neria gelmėn. Banginiui galima duoti komandą „plaukti“ nuo vienos medžiagos prie kitos arba paieškoti ko nors jūros dugne.
 • Paprašyk, kad sūnelis arba dukrytė užsimerktų (arba, jeigu vaikas sutinka, užrišk jam akis) ir sėdėtų labai ramiai, lauktų tavo signalo (pavyzdžiui, kol suskambės varpelis). Gali paprašyti, kad užmerktomis akimis sudėliotų iš kaladėlių bokštelį, padėtų mašinytę ant palangės ar surinktų nuo žemės išmėtytus žaislus.
 • Paprašyk, kad vaikas atliktų sudėtingą judesį, kuriam reikia susitelkti (nuvesti pirštu kelią pieštame labirinte ir panašiai). Už atliktą užduotį galima įteikti prizą.
 • Išmėginkite žaidimą, kuriame reikėtų pakaitomis atsipalaiduoti ir įsitempti, pavyzdžiui: galima pasiūlyti pastumti labai didelę ir sunkią lovą, o po to – pailsėti. Arba tegul jūsų rankos būna snaigės, lėtai krentančios ant žemės. Surinkite įsivaizduojamą sniegą ir jėga spauskite gniūžtes.
 • Pasiūlyk žaidimą: tu pasakai žodį, o vaikas jį pakartoja garsiau arba tyliau.
 • Į ploną ir tankų audinį „suvystyk“ savo atžalą. Vaiko amžius nesvarbus – svarbiausia, kad jam šis žaidimas patiktų. Gali paimti jį ant rankų, pasupti, padainuoti lopšinę.
 • Paimk servetėlę ar tiesiog medžio lapelį ir mestelėk jį į viršų. Pasakyk vaikui, kad kol lapas krinta, reikia kaip galima labiau triukšmauti, tačiau kai jis atsiduria ant žemės, reikia tuojau pat nutilti. Žinoma, šiam žaidimui reikia bent dviejų žaidėjų.
 • Dar nuo pirmųjų dienų patartina pratinti vaiką prie vienos nesudėtingos gudrybės: ištiesk rankas į šonus, kad mažylis atbėgtų į tavo glėbį. Jeigu jame bus jauku, 3–5 gyvenimo metais šis įprotis išlieka. Jeigu jau prie to pripratinai, išskėsk rankas ir labai stipriai apkabink atbėgusį vaikutį, nutilkite su juo kelioms sekundėms.
 • Paprašyk, kad vaikutis bėgiotų ir šokinėtų, bet tuo metu taip pat ir atliktų kokį nors nesudėtingą judesį – pavyzdžiui, laikytų sujungtus rodomuosius pirštus arba sukiotų plaštakas.
 • Pasiūk nedidelį delno dydžio maišelį ir pripilk į jį 3–4 šaukštus smėlio arba kruopų. Tegul vaikas bėgioja, šokinėja ir panašiai, tačiau stengiasi, kad maišelis nenukristų nuo galvos. Pažadėk ką nors malonaus (pavyzdžiui, paskaityti pasaką), jeigu maišelis nenukris, arba kol nesibaigs laikas (priklausomai nuo amžiaus, žaidimo trukmė gali svyruoti nuo 1 iki 5 minučių).
 • Pasiūlyk pažaisti „Laivą ir kapitoną“. Kapitonas turi duoti komandą („tiesiai“, „į kairę“, „į dešinę“), o laivas – vykdyti. Vyresniam vaikui galima surengti plaukimą su kliūtimis, arba pasiūlyti susikeisti vaidmenimis.
 • Užtverk kelią arba sugauk po butą lakstantį vaiką, pabūk muitininke. Kad jis galėtų praeiti, paprašyk atsakyti į kokį nors klausimą arba atlikti kurią kitą užduotį (įvardinti jūros gyvūną, suskaičiuoti buto langus, sugalvoti kelis žodžius iš tos pačios raidės).
 • Tegul vaikas atsitupia ir vaidina kamuoliuką. Langvai delnu tapšnok per galvą, o mažylis tegul šokinėja. Greitink ir lėtink tempą, sekdama, kad mažylis neatsiliktų ir per daug neskubėtų.
 • Paprašyk, kad mažasis nenuorama atliktų tavo duotą užduotį (tris kartus pašoktų, du kartus nubėgtų į virtuvę ir atgal, keturis kartus nušoktų nuo lovos). Svarbu, kad reikėtų skaičiuoti veiksmus. Už kiekvieną atliktą užduotį nupiešk vaiko sąsiuvinyje po gėlytę arba mašinytę.
 • Pasiūlyk, kad vaikas kartotų paskui tave viską, ką tu darai. Pradėk rodyti greitus judesius arba garsiai šaukti. Lėtai ir tolygiai pereik prie ramesnių judesių ir tylesnės kalbos.

Be to, kad šie žaidimai padės pasiekti taip trokštamą rezultatą, jie dar ir išmokys mažylį save kontroliuoti. Nepamiršk, kad tėvai turi būti kantrūs ir neprarasti savitvardos, nes vaikai ima pavyzdį, jaučia ir atspindi savo tėvelius.

Susiję straipsniai

Naujas „Kakės Makės“ serialas per TV3 Play

Naująjį serialą apie išdykėlę mergaitę Kakę Makę ir jos draugus nemokamai žiūrėkite per TV3 Play!

Popieriniai moliūgai (nuotraukos žingsnis po žingsnio)

Kviečiame pasigaminti smagius moliūgus Helovinui ir ne tik! Jums reikės vos kelių labai paprastų priemonių.

Rudeniniai darbeliai: lapai, kaštonai, gilės ir dar daugiau (su nuotraukomis)

Rudenį smagu su vaikučiais rinkti įvairias gamtos dovanas: lapus, giles, kaštonus, kankorėžius, uogas ir sėklas, o vėliau iš jų gaminti darbelius.