Pirmasis vaiko gimtadienis: kaip atšvęsti ir ką dovanoti? (414)

SvRud | Shutterstock.com

Pirmasis vaiko gimtadienis – šventė, kurią tikrai norisi paminėti! Dalinamės praktiškais patarimais, kaip ją suplanuoti ir ką dovanoti pirmojo vaiko gimdadienio proga.

Pirmo vaiko gimtadienio organizavimas

Gimtadienis namuose ar kitur?

Gimtadienio planavimas turėtų prasidėti nuo vietos pasirinkimo. Namuose švęsti patogu, nes visuomet po ranka turėsite visus vaikui reikalingus daiktus, be to savo aplinkoje vaikas jausis saugiau.

Kita vertus, namuose gali pritrūkti vietos visiems svečiams patogiai susodinti, reikės savarankiškai rūpintis maistu, dekoracijomis. Švęsdami kavinėje ar restorane šių problemų neturėsite.

Šventė žaidimų kambaryje yra neblogas pasirinkimas, jeigu šventėje daug vyresnių vaikų, tačiau jubiliatui tokios pramogos ir žaidimai dar menkai įdomūs, o šurmulys jį gali varginti.

Pirmojo gimtadienio šventės laikas ir trukmė 

Vaikai nesugeba ilgam sutelkti dėmesio, greitai pavargsta, o tuomet tampa irzlūs. Pirmoji gimtadienio šventė neturėtų trukti ilgiau 2-3 valandų.

Ją planuokite pirmoje dienos pusėje, po pietų pogulio, kuomet vaikas bus pailsėjęs, linksmas, nusiteikęs bendrauti.

Jeigu nusprendėte rengti ilgesnį „vakarėlį“, būtinai suplanuokite laiko pertraukai ir poilsiui. Pertraukos metu su vaiku atsiribokite nuo šurmulio, jį pamaitinkite, pakeiskite vystyklą, pamigdykite. Trumpas poilsis padės atgauti jėgas ir išvengti ašarų.

Pirmojo gimtadienio šventės svečiai

Vaikus vargina dideli žmonių būriai, tad reikėtų dėmesingai sudaryti svečių sąrašą ir pakviesti tik keletą pačių artimiausių. Geriau surengti kelis trumpus pasibuvimus su nedideliu būreliu draugų ir artimųjų, nei iškart sukviesti visus.

Prašykite pagalbos!

Rūpintis pradedančiu ar jau pradėjusiu vaikščioti vaiku yra didelis darbas, tad gali trūkti laiko ir jėgų rengti vakarėlį. Nedvejokite paprašyti pagalbos – galbūt kas nors galėtų ateiti šventės išvakarėse ir padėti sutvarkyti namus, galbūt galima rengti suneštinį pasibuvimą ir paprašyti visų atsinešti po užkandį.

Pramogos ir maistas per pirmą vaiko gimtadienį

Maistas pirmo vaiko gimtadienio šventės metu

Gerai pagalvokite, ar verta ruošti ar užsakyti karštus patiekalus, įpareigojančius ilgam sėsti prie stalo. Ar bus patogu vienu metu valgyti prie stalo ir prižiūrėti vaikus (ypač, jeigu jų ateis daugiau)?

Ar sotūs patiekalai reikalingi, jeigu šventė truks neilgai? Galbūt geriau pasiūlyti skirtingų, nedidelių, rankomis valgomų užkandžių, patiekti įvairių užtepėlių, krekerių, sūrio, vaisių?

Pirmojo gimtadienio tortas

Tai vienas svarbiausių gimtadienio akcentų, tačiau prieš jį kepdami ar užsakydami pagalvokite, kam jis bus skirtas ir kas jį valgys.

Gausiai puoštas tortas gali tapti puikia šventės dekoracija, nuotraukų akcentu, tačiau pirmąjį gimtadienį švenčiančiam vaikui torto įmantrumas dar nerūpi.

pirmojo gimtadienio tortas

Žaidimų zona

Atskirkite nedidelę zoną, kurioje vaikui ir jo amžiaus svečiams būtų saugu ir įdomu žaisti – puikiai tiks minkštas kilimas ir kaladėlės ar kiti žaislai.

Organizuoti ilgesnių žaidimų ir pasirodymų neverta, nes pirmasis gimtadienis netruks taip ilgai, o ir jubiliatas ne ką tesupras... Animatorius, balionių lankstytojus ir klounus „pataupykite“ vėlesniems gimtadieniams.

Pirmojo gimtadienio dekoracijos

Dekoracijos ne tik sukuria šventinę nuotaiką, bet ir gražų foną nuotraukoms, tad jos tikrai nepakenks. Teminės dekoracijos tikrai nėra būtinos, tačiau spalvotų balionų ar iš spalvoto popieriaus iškirptų vėliavėlių girliandos daug nekainuos, gražiai atrodys ir sudomins vaiką.

Nepamirškite nuotraukų

Vaikai auga ne dienomis, bet valandomis ar net minutėmis, o atšventę pirmąjį gimtadienį nė nepastebėsite, kuomet ateis laikas ruoštis išleistuvėms.

Būtinai pasirūpinkite nuotraukomis ir užfiksuokite gražias pirmojo gimtadienio akimirkas – galite net sukurti atskirą, tik tam skirtą albumą.

pirmo gimtadienio dekoracijos

Dovanos vaikui pirmo gimtadienio proga

Iš tiesų, metų sulaukusiam mažyliui dovanos mažai ir terūpi, tad jos gali būti nedidelės ar turinčios simbolinę, išliekamąją reikšmę, nes dar vienu žaislu mažylis nebūtinai ir domėsis.

Galima išsiversti ir be dovanų – juk svarbiausia kartu smagiai praleistas laikas ir smagūs atsiminimai, kuriuos išsaugoti padės profesionalus fotografas. 

Jei nusprendėte, kad dovanų vis tik reikia, štai keletas idėjų.

 • Dovana šeimai. Vaiko gimtadienis (ypač pirmasis!) yra svarbi proga ne tik jam pačiam, bet ir tėvams, broliams, sesėms. Svečiai galėtų įteikti dovaną, skirtą visai šeimai, pavyzdžiui, kuponą šeimos savaitgaliui SPA centre arba fotosesiją visai šeimai.
 • Praktiškos dovanos. Pakuotė sauskelnių ar kelios mišinio dėžės galbūt ir yra kiek nuobodokos dovanos, tačiau jos tikrai nedulkės ir padės tėvams sutaupyti kelis eurus! Įvairias praktiškas, kasdien naudojamas vaiko priežiūros, higienos priemones galite šventiškai supakuoti (tikriausiai teko matyti sauskelnių „tortus“?) arba paruoškite vieną didelę, gražią dėžę su gausybe reikalingų smulkmenų. Įdėkite į ją sauskelnių, paklotukų, servetėlių, kūdikių higienos priemonių, ekologiškų skalbiklių, įvairių vaikiškų košių, tyrelių, sausainių...
 • Simbolinės dovanos. Tai gali būti pirmojo vaiko gimtadienio proga pasodinamas medelis, jo gimtadienio dienos laikraščio numeris (ar, šiais laikais, įdomesnių interneto naujienų straipsnių rinkinys), gimtadienio svečių laiškai su palinkėjimais jau suaugusiam mažyliui. Šiuos laiškus saugokite iki vaiko pilnametystės (vestuvių ar jo vaiko gimimo, galite patys sugalvoti konkrečią datą tolimoje ateityje). Atėjus laikui padovanokite šiuos prisiminimus jau suaugusiam žmogui – jam tikrai bus malonu suprasti, koks mylimas ir vertinamas jis buvo nuo pat pirmųjų metų, kiek daug žmonių jam visuomet linkėjo tik gero. Sentimentali laiškų dėžutė neretai tampa ir vieninteliu būdu tiesiogiai perduoti senelių, prosenelių palinkėjims...
 • Viena, bet didesnė dovana. Vienerių sulaukęs vaikas dažniausiai jau yra prikaupęs nemažai turto ir turi daug žaisliukų, rūbelių, dekoracijų kambariui, tad dar daugiau smulkmenų neretai tik užima vietą namuose. Visi svečiai gali susivienyti, pasidomėti, kokio didesnio ir brangesnio pirkinio vaikui tikrai reikia ir jam „susimesti“. Galbūt reikalingas naujas vežimas, kokybiška automobilinė arba nauja maitinimo kėdutė, lauko supynės ar smėlio dėžė (jeigu šeima gyvena name ir turi savo kiemą)...
 • Finansinės dovanos ir reliktai. Vienerių metų gimtadienis yra reikšminga proga pradėti taupyti vaiko ateičiai. Vaiko gimtadienio proga galite atidaryti taupymui skirtą banko sąskaitą, ją papildyti pirmuoju įnašu ir paprašyti svečių prisidėti pagal galimybes. Sąskaitą galėsite ir toliau po truputį pildyti, o vaikui sulaukus pilnametystės ar įstojus į universitetą šie pinigai tikrai pravers. Alternatyva gali būti aukso luiteliai, draudimo polisas, investicinis indėlis ar šeimos reliktai – pavyzdžiui, iš kartos į kartą einantis pakabukas ar žiedas.
 • Dovanos pagal sąrašą. Lietuvoje pateikti dovanų sąrašą dar nėra itin populiaru, tačiau tai tikrai praktiškas ir visiems gyvenimą palengvinantis sprendimas. Jeigu jums ir vaiką norintiems pasveikinti žmonėms dovanų sąrašo idėja yra priimtina, būtinai jį sudarykite! Sąrašą galite pateikti laišku, susakyti žodžiu arba galite jį sukurti specialioje programėlėje, internetiniame puslapyje (pavyzdžiui, gifster.com, gifthero.com). Internetiniai sąrašai patogūs, nes suteikia galimybę svečiams rezervuoti dovaną, ją iškart nupirkti internetu arba keliese „susimesti“ vienai, brangesnei dovanai (konkrečios galimybės priklauso nuo pasirinkto puslapio/ programėlės).

Naujausi komentarai

 1. daivukasss
  daivukasss prieš 4 m.

  Gal kas darit boruzeliu tema gintadieni

 2. Auksine15
  Auksine15 prieš 4 m.

  Sveiki! gal kas žinote, kas gražiai siūna mergaitėms sukneles, dekoruotas skaičiuku, gimtadieniui?

 3. flicka
  flicka prieš 4 m.

  Auksine15 parašė:
  Sveiki! gal kas žinote, kas gražiai siūna mergaitėms sukneles, dekoruotas skaičiuku, gimtadieniui?

  Facebooke pilna. Doll's dekoracijos lygy taip vadinas, Mekutis ir dar daug kitokiu

 4. flicka
  flicka prieš 4 m.

  Vat sita

 5. Jurgitaa_
  Jurgitaa_ prieš 2 m.

  Sveiki, artėja mūsų mažylio gimtadienis, po biški jau ieškau įdėjų, taigi mamytės kaip jūs rengsit pirmąjį gimtadienį? Kokios dekoracijos, maistas, vieta, domintų ir kas vaikų žaidimų kambaryje rengsit šventę, kokį maistą ruošit ant stalo, taip pat ir pakvietimai kaip su jais darysit? 🤔 Bei fotosienos įdėjos, kadangi pirmojo mažylio gimtadienio jis pats neatsimins norisi kad bent foto gražių turėtų 😊