Pirmosios kūdikio Velykos: kaip jas paminėti ypatingai?

Kūdikis su zuikio ausytėmis ir krepšeliu, pilnu velykinių kiaušinių Africa Studio | Shutterstock.com

Šv. Velykos – nuostabiausia pavasario šventė. Pagaliau šviečia saulė, pražydo pirmosios gėlės, o Velykų zuikis jau pasiruošęs atnešti dovanų mažiesiems.

Vaikai šią pavasario šventę tiesiog dievina, nes gauna daug šokoladinių kiaušinukų, ridena margučius, o kur dar atostogos mokykloje... Tačiau jei turite kūdikį, gali kilti paprastas klausimas: kaip jo pirmąsias Velykas paversti išties ypatingomis ir įsimintinomis?

Dovana mažyliui – velykinis krepšelis

Didieji vaikai gauna daug šokolado, kitų saldumynų, žaislų, tad nuskriaustas neturėtų likti ir mažiausias šeimos narys. Suruoškite jam dailų dovanų krepšelį. Į jį gali įšokti minkštas žaisliukas (kiškis ar viščiukas), maudynių žaislas, kramtukas, knyga ar mėgstami kūdikio užkandžiai, jei jis jau primaitinamas papildomai.

Nepamirškite krepšelio gražiai dekoruoti!

Velykinis krepselisIgisheva Maria | Shutterstock.com

Trumpa velykinė fotosesija

Pirmojo vaikelio susilaukę tėvai visur ir visada jį nori fotografuoti. Tad kodėl gi neįamžinus kūdikio su dailia velykine apranga ar margučių fone?

Jei neturite zuikučio ar ėriuko kostiumo, nieko tokio: visiškai užteks puošnesnių drabužėlių ir velykinių dekoracijų fone. Dekoracijos gali būti gana paprastos (iš to, ką turime / randame): pintinė su dailiai numargintais margučiais, nuostabių pavasariškų gėlių – tulpių ar narcizų – vaza arba ką tik dovanų gauti žaislai. Beje, nepamirškite šventiškai papuošti ir kūdikio kambario – tai kas, kad jis dar menkai ką nutuokia apie grožį ir estetiką. Nuotaiką kurti būtina!

Kudikis per VelykasSylwiaMoz | Shutterstock.com

Nustebinkite mažylį išskirtiniu meniu

Jei kūdikis – vyresnis nei 6 mėn. ir jau pradėjote jį primaitinti, per šv. Velykas galite pabandyti pasiūlyti jam kiek įdomesnių patiekalų. Jeigu visai šeimai orkaitėje ruošiate, pavyzdžiui, kepsnį su daržovėmis, jau anksčiau primaitinti pradėtam kūdikiui galite sutrinti daržovių košę iš kepamų bulvių, morkų ir brokolių, galite ją pagardinti kokiu nors neįprastu ingredientu (pavyzdžiui, apelsinų sultimis). Kai kurie kūdikiai yra labai konservatyvūs, kai kurie mėgsta naujus skonius.

7–8 mėn. kūdikiui jau galima duoti kiaušinio trynio, o nuo 8–9 mėn. – ir baltymo. Taigi, kietai virti kiaušiniai yra puikus maistas kūdikiams, o per Velykas – ypač. Mažyliams nuo 12 mėn. jau galima duoti paragauti ir šokoladinio kiaušinio, nugvelbto iš vyresniųjų vaikų.

Tegul kūdikis taip pat „ieško“ paslėptų margučių ar juos ridena

Nors kūdikis negalės dalyvauti šokoladinių kiaušinių medžioklėje, tačiau jam galima surengti improvizuotą žaidimą. Skirtingų spalvų plastikinius kiaušinius paslėpkite po antklode ar pledu, o mažylis tegul juos suranda.

Po to plastikinius kiaušinius galite suberti į dubenį ar nedidelį kibirėlį: tai gali būti puiki pirmoji pažintis su spalvomis.

Taip pat kūdikis su visa šeima jau gali mokytis ridenti margučius: jeigu šeimoje yra vyresnių vaikų, o jauniausioji atžala jau moka sėdėti, tikėtina, jis greitai perpras margučių ridenimo paslaptis.

Pradėkite kurti savo velykines tradicijas

Daugelis šeimų turi tvirtas šv. Kalėdų šventimo tradicijas, o per Velykas jų puoselėja kur kas mažiau. Taigi, atsiradus naujam šeimos nariui, galima pradėti kurti visiškai naujus šeimos ritualus.

Pavyzdžiui, kaip ir daugelis šeimų, šv. Velykų išvakarėse galite marginti margučius ar dabinti velykinį medelį, kurio svarbiausias elementas – vadinamieji kačiukai (blindės šakelės), šventinį rytą galite vykti į bažnyčią ar į tam tikrą vietą, kurią paskui jau lankysite kasmet, o galbūt gaminti specialius patiekalus ar prisiminimų dėžutes.

Kad ir kokia tradicija tai būtų, ji turi patikti visai šeimai, būti kažkuo unikali, ypatinga ir, žinoma, asocijuotis su jūsų mažyliu.

Susiję straipsniai

Velykų eilėraštukai vaikams

Velykoms artėjant kviečiame išsirinkti patinkantį eilėraštuką ir su vaikučiu jį pasimokyti, vėliau bus galima padeklamuoti artimiesiems.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.