2019 m. pirmo pusmečio vaikų vardai: populiariausi, reti ir naujai sugalvoti

Populiariausi vaikų vardai Andrii Orlov | Shutterstock.com

Preliminariais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per pirmą pusmetį Lietuvoje registruota beveik 13400 gimusių kūdikių, kas penktas jų buvo pavadintas populiariausių mergaičių ir berniukų vardų dešimtukuose esančiais vardais.

Įdomu tai, kad lyginant su 1999-2002 metais, vardų įvairovė išaugo: anksčiau vienu iš populiariausių tais metais vardų buvo pavadinamas vienas iš 4 naujagimių.

Kaip ir 2018 metais, 2019 metų pirmą pusmetį populiariausi vaikų vardai buvo LUKAS ir LĖJA. Ankstesnių metų lyderių– vardų MATAS ir EMILIJA – toliau mažėja, tačiau nepanašu, kad jie iškristų iš populiariausiųjų dešimtukų.

Populiariausių vardų dešimtuką šiemet galų gale pasiekė keli tikrai populiarūs, bet šalia jo ribos buvę vardai: VILTĖ, SAULĖ ir AUSTĖJA. Beje, vardas SAULĖ padarė vieną didžiausių šuolių tarp visų vardų – iš 29-os vietos pakilo net į 9-tą ir tai yra aukščiausia šio vardo vieta nuo 1999 m.

Trečius metus iš eilės sparčiai populiarėja vardas IGLĖ - pirmą šių metų pusmetį vardas baigė 25-oje vietoje, o šiuo vardu pavadintų mergaičių skaičius per pirmą pusmetį beveik pasiekė pernykštį rezultatą, tad tikėtina, kad 2019 metais galime tikėtis naujo šio vardo rekordo!

Vyriškų vardų TOP'e labiausiai populiarėjo vardas GABRIELIUS, tiesa, šio vardo šuolis buvo kiek kuklesnis: į 9-tą vietą jis pakilo iš 19-os. Tai antras kartas nuo 1999 m. kai šis vardas įkopia į dešimtuką - 2015 m. šis vardas taip pat buvo pasiekęs 9-tą populiariausių vardų vietų.

Kokių dar įdomybių galima rasti šių metų TOP'uose? Vardu ELIGIJUS šiemet, kaip ir pernai, nebuvo pavadintas nė vienas berniukas. Tiesa, šis vardas ir anksčiau nebuvo labai paplitęs, bet į korupcijos skandalą įsivėlęs politikas Eligijus Masiulis populiarumo šiam vardui, akivaizdu, kad nepridėjo.

Palyginti neseniai vardyne atsiradę ir akivaizdžiai populiarėjantys mergaičių vardai būtų FRĖJA ir LUNA. Jie abu vis dar yra už populiariausiųjų šimtuko ribos, tačiau jau lenkia nemažai senbuvių.

Berniukų vardyne tokių supernovų nėra, tačiau į akis krenta pastaraisiais metais išaugęs vardų AJUS ir LEONAS populiarumas – šie vardai gan tvirtai įsitvirtino populiariausių vardų penkiasdešimtuke.

Tačiau, norėdami būti originalūs, galite rinktis visai nepelnytai primirštus senus gerus vardus, kuriais 2018-2019 metais kol kas nebuvo pavadintas nė vienas vaikas, pavyzdžiui, mergaičių: EDITA, DONATA, VIOLETA, RENATA, LORETA arba berniukų: VIDMANTAS, SKIRMANTAS, GEDAS, RAIMONDAS, REGIMANTAS.

Kaip sekėsi visiems kitiems vardams, galite pasitikrinti „Tėvų Darželio“ vaikų vardų skiltyje! 

Vaikų vardų sąrašo naujienos

2019 m. pirmąjį pusmetį vardyną papildė 135 nauji įrašai. Kai kurie jų – naujos senų gerų vardų versijos ar rašybos variantai. Kiti skamba visiškai naujai. Štai keletas iš šių naujienų:

Skelbti šią informaciją be „Tėvų Darželio“ sutikimo draudžiama.

2018 m. I-o pusmečio vaikų vardų TOP 10

Mergaičių vardai

Vieta
2019 m.
I-ą pusmetį
Vardas Vieta
2018 m.
Pozicijos
pokytis
#1 Lėja #1
#2 Sofija #9 ↑7
#3 Emilija #2 ↓1
#4 Amelija #4
#5 Luknė #6 ↑1
#6 Gabija #5 ↓1
#7 Patricija #10 ↑3
#8 Viltė #13 ↑5
#9 Saulė #29 ↑20
#10 Austėja #11 ↑1

Berniukų vardai

Vieta
2019 m.
I-ą pusmetį
Vardas Vieta
2018 m.
Pozicijos
pokytis
#1 Lukas #1
#2 Dominykas #7 ↑5
#3 Jokūbas #3
#4 Matas #2 ↓2
#5 Jonas #4 ↓1
#6 Nojus #5 ↓1
#7 Herkus #10 ↑↑3
#8 Benas #9 ↑1
#9 Gabrielius #19 ↑10
#10 Kajus #6 ↓4

 

Labiausiai populiarėjantys pastarąjį pusmetį vardai:

Vardai, kurių populiarumas pastarąjį pusmetį krito labiausiai:

Susiję straipsniai

Populiariausi berniukų vardai iš G raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš G raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš G raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš G raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš F raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš F raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!