Populiariausi berniukų vardai iš B raidės

Berniukas, kūdikis su buteliuku Oksana Kuzmina | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš B raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Benas

Vardo Benas vardadienis: Birželio 16 d.

Vardas Benas yra kilęs iš hebrajų kalbos žodžio בן (ben) - sūnus. Tai vardų Benjaminas ir Benediktas trumpinys. Kaip ir dauguma trumpų vienskiemenių žodžių, žodis ben ką nors reiškia daugumoje kalbų (pavyzdžiui, italų kalba ben reiškia gerai).

Vardas Benas visuomet buvo tarp populiarių, t.y. dažniau nei 100 kartų per metus suteikiamų, tačiau jis ypatingai ėmė populiarėti nuo 2008 m. O pastaraisiais metais Benas patenka ne tik į TOP10, bet neretai net ir užima pirmąsias pozicijas. 2020 m. Benas buvo TOP1 ir šiuo vardu buvo pavadinta 300 berniukų.

2. Benediktas

Vardo Benediktas vardadienis: Kovo 21 d., Balandžio 16 d.

Vardas Benediktas yra kildinamas iš lotynų kalbos žodžio benedictus - palaimintas.

Vardas Benediktas patenka į vidutinio populiarumo vardų kategoriją, t.y. vidutiniškai jis suteikiamas dažniau nei 25 kartus per metus, tačiau rečiau nei 100 kartų per metus. Populiarumo viršūnę Benediktas pasiekė 2018 m., kuomet šiuo vardu buvo pavadinti 96 berniukai ir jis tapo TOP38 vardu.

3. Bernardas

Vardo Bernardas vardadienis: Rugpjūčio 20 d.

Vardas Bernardas reiškia stipus lokys ir yra kilęs iš germanų vardo Bernhard, kurį sudaro elementai ber(n) - lokys ir hard - drąsus, stiprus.

Iki 2010 m. Bernardas buvo tarp retų, t.y. rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamų, vardų. Nuo 2010 m. Bernardas yra vidutinio populiarumo vardas, t.y. jis suteikiamas dažniau nei 25 kartus per metus, bet rečiau nei 100 kartų per metus.

4. Benjaminas

Vardo Benjaminas vardadienis: Kovo 31 d.

Iš hebrajų בּנימין (Benjamin) - sūnus iš dešinės arba sūnus iš Pietų. Dešinė buvo laikoma sėkmės simboliu, tad vardas galėtų reikšti laimės kūdikis.

Benjaminas, kaip ir daugelis kitų berniukų vardų iš B raidės yra retas vardas - jis suteikiamas rečiau nei 25 kartus per metus. Daugiausiai Benjaminų gimė 2014 m., tais metais šį vardą gavo 12 berniukų.

5. Bogdan

Vardas reiškia Dievo dovana. Vardą sudaro slaviški elementai bog - Dievas ir dan - duotas, dovana.

Vardas Bogdan Lietuvoje suteikiamas retai, o daugiausiai šiuo vardu pavadintų berniukų gimė 2012 m. - tais metais Bogdan pakilo į TOP189 ir šis vardas buvo suteiktas 12 kartų.

6. Balys

Vardo Balys vardadienis: Rugpjūčio 19 d.

Slavų vardo Boleslavas trumpinys. Vardą Boleslav sudaro elemantai bole - didelis ir slav - šlovė, garbė.

Vardas Balys yra retas ir kasmet juo pavadinamas tik vos vienas kitas berniukas. Vardas Balys 2022 m. pakilo į TOP176, kuomet šiuo vardu buvo pavadinti 9 berniukai.

7. Bartas

Vardo Arijus vardadienis: Rugsėjo 7 d.

baltų prūsų genties – bartų – pavadinimo. Lietuviškų vardų, prasidedančių Bart, trumpinys. Taip pat gali būti vardo Bartolomėjus trumpinys. Bartolomėjus - iš graikiško vardo Βαρθολομαιος (Varfolomajos), kuris yra kilęs iš aramėjų vardo, reiškiančio Talmajaus sūnus. Hebrajiškas vardas Talmaj reiškia raukšlėtas, išvagotas.

2019 m. 8 berniukams buvo suteiktas vardas Bartas ir šis vardas pakilo į TOP219 - tai aukščiausia pozicija, kurią pavyko užimti šiam vardui per visą statistikos rinkimo laikotarpį.

8. Benjamin

Vardo Benjamin vardadienis: Kovo 31 d.

Iš hebrajų בּנימין (Benjamin) - sūnus iš dešinės arba sūnus iš Pietų. Dešinė buvo laikoma sėkmės simboliu, tad vardas galėtų reikšti laimės kūdikis.

2017 m. ir 2018 m. 6 berniukai buvo pavadinti Benjamin ir tai daugiausiai kartų, kiek per vienerius metus buvo suteiktas šis vardas.

9. Bernard

Vardo Bernard vardadienis: Rugpjūčio 20 d.

Vardas Bernard reiškia stipus lokys ir yra kilęs iš germanų vardo Bernhard, kurį sudaro elementai ber(n) - lokys ir hard - drąsus, stiprus.

Vardas Bernard dažniausiai suteikiamas tik pavieniams vaikams, o kiek sėkmingesni buvo 2010 m., 2015 m. ir 2017 m., kuomet kasmet gimė po 5 Bernard.

10. Boris

Dėl vardo kilmės diskutuojama. Pagal vieną versiją Boris yra vardo Borislav trumpinys. Vardą Borislav sudaro slaviški elementai boris - kova ir slav - šlovė, garbė, tad vardas reiškia šlovingas kovotojas. Pagal kitą versiją Boris yra iškreiptas tiurkų vardas Bogoris, kuris galėtų reikšti trumpas arba vilkas.

Daugiausiai berniukų, gavusių Boris vardą, gimė 2004 m., tais metais šiuo vardu buvo pavadinti 5 berniukai. Tad Boris yra retas vardas, kuris kasmet suteikiamas vos keletui berniukų.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi berniukų vardai iš D raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš D raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš A raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš A raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš C-Č raidžių

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš C-Č raidžių TOP10 ir jų reikšmėmis!