Populiariausi mergaičių vardai iš B raidės

Mergaitė, kūdikis su rankšluosčiu FamVeld | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš B raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Barbora

Vardo Barbora vardadienis: Gruodžio 4 d.

Vardas Barbora yra kildinamas iš graikų kalbos žodžio βαρβαρος (barbaros), reiškiančio užsienietis, svetimšalis.

Vardas Barbora ėmė po truputį, bet kasmet populiarėti nuo 2006 m., o savo populiarumo viršūnę pasiekė 2017 m., kuomet Barbora pakilo į TOP28. Vėliau šio vardo populiarumas ėmė po truputį mažėti ir krenta iki šiol.

2. Beatričė

Vardo Beatričė vardadienis: Liepos 29 d.

Vardas Beatričė yra kildinamas iš lotynų kalbos Beatrix - nešanti laimę, padaranti laimingu. Iš lotynų beata - laiminga, sėkminga, palaiminta. Pagal kitą versiją, vardas kilo iš lotynų Viatrix - keliautoja, o vėliau, kad būtų tinkamesnis vardas šventiesiems, virto į Beatrix.

Vardo Beatričė populiarumas kiekvienas metais gan stipriai svyruoja ir jis tai šokteli, tai nukrenta per dešimtį ar net daugiau pozicijų. Tačiau Beatričė visuomet išlieka tarp vidutiniškai populiarių vardų, t.y. suteikiamų dažniau nei 25 kartus per metus, bet rečiau nei 100 kartų per metus.

3. Brigita

Vardo Brigita vardadienis: Vasario 1 d.

Vardas Brigita yra kildinamas iš keltų kalbos žodžio *brigantiyā - išaukštinta, pakylėta.

Statistikos rinkimo pradžioje, t.y. 1999 m., vardas Brigita buvo tarp populiariausių vardų - 1999 m. jis pasiekė TOP35 ir buvo suteiktas 126 mergaitėms. Pavyzdžiui, 2019 m. Brigita buvo pavadintos tik 5 mergaitės.

4. Beata

Vardo Beata vardadienis: Rugsėjo 6 d.

Vardas kildinamas iš lotynų kalbos beata - laiminga, sėkminga, palaiminta.

Vardas Beata, nors suteikiamas kasmet, niekada nėra tapęs populiariu, t.y. jis nė vienais metais nebuvo suteiktas daugiau nei 100 mergaičių. Savo populiarumo viršūnę vardas Beata pasiekė 2004 m., kuomet pasiekė TOP67 ir buvo suteiktas 51 mergaitei.

5. Benita

Vardo Benita vardadienis: Birželio 29 d.

Vardas Benita yra vedinys, mažybinė vardo Bena forma. Bena – iš hebrajų בן ben - sūnus. Vardų Benjaminas ir Benediktas trumpinys. Kaip ir dauguma trumpų vienskiemenių žodžių, žodis ben ką nors reiškia daugumoje kalbų (pavyzdžiui, italų kalba ben reiškia gerai).

Vardas Benita, kaip ir dauguma mergaičių vardų iš B raidės, yra priskiriamas prie retų vardų, t.y. kasmet jis suteikiamas rečiau nei 25 kartus. 

6. Bernadeta

Vardo Bernadeta vardadienis: Vasario 18 d.

Vardas Bernadeta yra moteriška malonybinė vardo Bernardas forma. Vardas Bernardas reiškia stipus lokys ir yra kilęs iš germanų vardo Bernhard, kurį sudaro elementai ber(n) - lokys ir hard - drąsus, stiprus.

Bernadeta yra retas vardas, kuris kasmet suteikiamas vos keletui mergaičių. Pavyzdžiui, 2019 m. šiuo vardu tebuvo pavadintos 3 mergaitės.

7. Berta

Vardo Berta vardadienis: Liepos 4 d.

Vardas Berta yra siejamas su germanų žodžiu berht - ryškus, šviesus, garsus. Taip pat lietuviško vardo Bertautė trumpinys. Vardas Bertautė yra lietuvių dvikamienis vardas, kuriame ber - bernas (vaikas) ir taut - tauta.

Vardas Berta yra priskiriamas retiems vardams, t.y. kasmet jis suteikiamas rečiau nei 25 kartus. Daugiausiai Bertų gimė 1999 m., tais metais šiuo vardu buvo pavadintos 9 mergaitės.

8. Božena

Vardas Božena yra kildinama iš slaviško žodžio bog - Dievas. Šio vardo reikšmė yra dieviška, Dievo dovana.

Vardas Božena yra suteikiamas labai retai, ne kiekvienais metais. Daugiausiai Boženų gimė 2000 m., tuomet šiuo vardu buvo pavadintos 9 mergaitės.

9. Birutė

Vardo Birutė vardadienis: Vasario 5 d.

Vedinys iš vardo Birė (Bira). Birė – lietuviškų vardų, prasidedančių Bir, trumpinys. Vardas kilęs iš lietuvių kalbos žodžių birutė, birutis - smulkus, smulkaus sudėjimo.

Vardas Birutė yra puikiai visiems žinomas ir seniau buvo populiaresnis, tačiau statistikos rinkimo laikotarpiu, t.y. nuo 1999 m., mergaitės šiuo vardu pavadinamos labai retai. Daugiausiai Biručių gimė 1999 m., kuomet šis vardas buvo suteiktas 12 mergaičių.

10. Barbara

Vardo Barbara vardadienis: Lapkričio 30 d.

Vardas Barbara yra kildinamas iš graikų kalbos žodžio βαρβαρος (barbaros), reiškiančio užsienietis, svetimšalis.

Vardas Barbara yra suteikiamas tik retkarčiais, kasmet šiuo vardu vadinama vos viena ar kelios mergaitės. Savo populiarumo viršūnę Barbara buvo pasiekusi 1999 m., kuomet šis vardas buvo TOP182 ir juo buvo pavadinta 12 mergaičių.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi mergaičių vardai iš A raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš A raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš D raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš D raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš C-Č raidžių

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš C-Č raidžių TOP10 ir jų reikšmėmis!