Populiariausi mergaičių vardai iš D raidės

Kūdikis mergaitė su kaspinu, Populiariausi mergaičių vardai iš D raidės Nataliisaff | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš D raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Deimantė

Vardo Deimantė vardadienis: Vasario 12 d.

Vardas kilęs iš brangaus akmens deimanto pavadinimo, kuris atsirado iš senovės graikų kalbos žodžio ἀδάμας (adamas) - nenugalimas, neįveikiamas. Taip pat lietuvių dvikamienis vardas, kur dei - deivas, deivė (dievas) ir mant - mantus (sumanus) arba manta (turtas).

Statistikos rinkimo pradžioje (nuo 1999 m.) šis vardas buvo labai populiarus, jis buvo suteikiamas dažniau nei 100 kartų per metus. Ilgainiui vardo populiarumas ėmė po truputį mažėti, o nuo 2022 m. šis vardas jau atsidūrė tarp retų vardų, kurie suteikiami iki 25 kartų per metus.

2. Danielė

Vardo Danielė vardadienis: Spalio 10 d.

Iš hebrajų דניּאל (daniyel) - Dievas yra mano teisėjas.

Nuo statistikos rinkimo pradžios šio vardo dažnumas augo, o populiarumo viršūnę Danielė pasiekė 2013 m., kuomet jis buvo TOP38. Vėliau vardo populiarumas ėmė mažėti ir šiuo metu Danielė yra vidutiniškai populiarus vardas, t.y. jis suteikiamas dažniau nei 25 kartus, o bet rečiau nei 100 kartų per metus.

3. Dominyka

Vardo Dominyka vardadienis: Rugpjūčio 4 d.

Iš lotyniško žodžio dominicus - Dievo diena, sekmadienis. Savaitės dienos pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio dominus - viešpats, valdovas. Pagal tradicijas, šis vardas suteikiamas sekmadienį gimusiam vaikui.

1999 m. vardas Dominyka per plauką netapo populiariu, t.y. daugiau nei 100 kartų per metus suteikiamu vardu - jis buvo duotas 99 mergaitėms. Vėliau vardo populiarumas ėmė mažėti, pavyzdžiui, 2023 m. gimė 18 Dominykų.

4. Diana

Vardo Diana vardadienis: Rugpjūčio 13 d.

Diana – romėnų medžioklės ir mėnulio deivė. Manoma, kad vardas kilęs iš senovės indoeuropiečių žodžio šaknies, reiškiančios dieviška.

1999 m., 2000 m. ir 2001 m. vardas Diana buvo suteikiamas dažniau nei 100 kartų per metus, tačiau vardo populiarumas ilgainiui ėmė sparčiai mažėti. Nuo 2016 m. vardas Diana yra priskiriamas prie retų, t.y. rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamų vardų.

5. Dovilė

Vardo Dovilė vardadienis: Vasario 9 d.

Lietuvių dvikamienis vardas, kur do - dotas, dovis (dovana, davimas) ir vil - viltis (tikėjimas).

Dovilė yra vienas dažniausių mergaitiškų lietuvių kilmės vardų, tačiau pastarąjį dešimtmetį jo populiarumas yra sumenkęs. 1999 m. šis vardas buvo TOP20 ir suteiktas 210 mergaičių, o 2020 m. gimė tik 8 Dovilės.

6. Darija

Vardo Darija vardadienis: Spalio 25 d.

Darija – moteriška vardo Darius (Darijus) forma. Iš senovės persų vardo Dârayavahus: dâraya - valdyti ir vahu - turtai, gėrybės. Vardą vėliau adaptavo graikai ir romėnai ir jis tapo paprastesnis (Darijus).

Vardas Darija beveik visą statistikos rinkimo laikotarpį „laikosi“ tarp vidutiniškai populiarų, t.y. dažniau nei 25, bet rečiau nei 100 kartų per metus suteikiamų vardų. Savo populiarumo viršūnę Darija pasiekė 2009 m., kuomet šis vardas buvo suteiktas 57 mergaitėms.

7. Daniela

Iš hebrajų דניּאל (daniyel) - Dievas yra mano teisėjas.

Danielė yra Lietuvoje gerokai populiaresnis šio vardo rašybos variantas. Daniela įprastai patenka tarp retų, t.y. rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamų vardų. Jis buvo kiek labiau išpopuliarėjęs 2011 - 2019 m., tačiau vėliau jo populiarumas ir vėl sumažėjo.

8. Dorotėja

Vardo Dorotėja vardadienis: Vasario 6 d.

Iš graikų vardo Dorothea. Vardas reiškia dievo dovana. Iš senovės graikų δωρον (doron) - dovana ir θεος (teos) - dievas. Vardo kilmė ir reikšmė yra tokia pati, kaip ir vardo Teodoras, Teodora, tiesiog vardą sudarantys dėmenys sukeisti vietomis.

Vardas Dorotėja savo populiarumo viršūnę pasiekė 2021 m., kuomet tapo TOP75 ir buvo suteiktas 40 mergaičių, tačiau įprastai šis vardas yra suteikiamas rečiau nei 25 kartus per metus ir priskiriamas prie retų vardų.

9. Darja

Darja – moteriška vardo Darius (Darijus) forma. Iš senovės persų vardo Dârayavahus: dâraya - valdyti ir vahu - turtai, gėrybės. Vardą vėliau adaptavo graikai ir romėnai ir jis tapo paprastesnis (Darijus).

Šio vardo rašybos variantas Darija Lietuvoje yra populiaresnis. Vardas Darija yra priskiriamas prie vidutiniškai populiarių vardų, o Darja yra retas vardas, kuris suteikiamas rečiau nei 25 kartus per metus.

10. Dominika

Iš lotyniško žodžio dominicus - Dievo diena, sekmadienis. Savaitės dienos pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio dominus - viešpats, valdovas. Pagal tradicijas, šis vardas suteikiamas sekmadienį gimusiam vaikui.

Dominika yra lotynų kalbai artimesnis vardo rašybos variantas, tačiau vardas Dominyka Lietuvoje yra populiaresnis. Dominika savo populiarumo viršūnė pasiekė 2007 m., kuomet šiuo vardu buvo pavadintos 32 mergaitės.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi mergaičių vardai iš E raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš E raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš B raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš B raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš I raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš I raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!