Populiariausi mergaičių vardai iš E raidės

Populiariausi mergaičių vardai iš E raidės, kūdikis mergaitė sėdi ant lovos Nataliisaff | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš E raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Emilija

Vardo Emilija vardadienis: Lapkričio 14 d.

Vardas Emilija kilęs iš garsios senovės romėnų pavardės Aemilius, greičiausiai kilusios iš lotynų kalbos žodžio aemulus - šalininkas, pasekėjas, neatsiliekantis, besivaržantis.

Visą statistikos rinkimo laikotarpį nuo 1999 m. vardas Emilija yra tarp pačių populiariausių mergaitiškų vardų. Jis kasmet patenka tarp TOP10 populiariausių mergaičių vardų ir ne kartą yra buvęs TOP1.

2. Ema

Vardo Ema vardadienis: Birželio 27 d.

Ema – iš germaniško elemento ermen, irmen - visatinis, universalus (raidė r paprastai netariama). Taip pat gali būti ir vardo Emilija trumpinys.

Vardo Ema populiarumas nuo 1999 m. iki 2016 m. (su nedidelėmis išimtimis) kasmet augo, o 2016 m., 2017 m. ir 2018 m. buvo TOP8. Vėliau vardo populiarumas šiek tiek sumenko, tačiau Ema išlieka populiarių, dažniau nei 100 kartų per matus suteikiamų vardų sąraše.

3. Evelina

Vardo Evelina vardadienis: Gegužės 26 d.

Evelina – viduramžių Anglijoje atsiradęs prancūzų moteriško vardo Aveline variantas. Spėjama, kad vardas Aveline yra kilęs arba iš germanų elemento aval - jėga, stiprybė arba iš elemento avi. Tiksli elemento avi reikšmė nežinoma, bet manoma, kad ji galėjo reikšti geidžiama, norima. Prancūzų kalba žodis avelline reiškia lazdyno riešutas.

2000 m. vardas Evelina buvo TOP8, tačiau jo populiarumas kasmet mažėjo ir 2022 m. šis vardas nukrito iki TOP99, kuomet jis buvo suteiktas tik 24 mergaitėms.

4. Eva

Vardo Ieva variantas. Iš hebrajų חַוָּה (havah) - gyvenimas, gyvybinga, duodanti gyvenimą. Panašų vardą – Εὕα (Heua) turėjo ir senovės graikai. Biblijoje Ieva – pirmoji moteris ir motina.

Vardo Eva populiarumas svyruoja. Jis visuomet laikosi tarp vidutinio populiarumo vardų (suteikiamų dažniau nei 25 kartus, tačiau rečiau nei 100 kartų per metus), o kartais atsiduria ir tarp populiarių, dažniau nei 100 kartų per metus suteikiamų vardų.

5. Elija

Iš hebrajų אליהו, (Elijahu) - mano dievas yra Jahvė.

Iki 2006 m. vardas Elija buvo retas, pavyzdžiui, 2001 m. šis vardas buvo suteiktas tik 4 mergaitėms. Vardo populiarumas didėjo ir 2016 m. jis pakilo į TOP17 - tais metais šiuo vardu pavadintos 204 mergaitės.

6. Eglė

Vardo Eglė vardadienis: Balandžio 4 d.

Iš lietuvių kalbos žodžio eglė. Eglė – spygliuotis visažalis medis.

Statistikos rinkimo pradžioje šis vardas buvo populiarus, pavyzdžiui, 1999 m. jis buvo TOP22, tačiau vėliau šio vardo populiarumas vis menko. 2023 m. Eglė buvo TOP99 ir šis vardas suteiktas 22 mergaitėms.

7. Erika

Vardo Erika vardadienis: Vasario 9 d.

Vardas kilo iš senovės skandinavų vardo Eirikr, kurį sudaro elementai ei - amžinas, visiems laikams + rikr - valdovas. Yra versijų, kad vardo elementas ei gali būti kilęs iš žodžio einn - vienas, tačiau tai mažiau tikėtina versija.

Savo populiarumo viršūnę Erika pasiekė 2000 m. - vardas buvo pakilęs į TOP7 ir suteiktas 349 mergaitėms. Vėliau vardo populiarumas kasmet mažėjo, o nuo 2015 m. jis priskiriamas prie retų vardų, suteikiamų rečiau nei 25 kartus metus.

8. Elzė

Vardo Elzė vardadienis: Lapkričio 5 d.

Lietuviškas vardo Elizabet trumpinys, mažybinė forma. Iš hebrajų אֱלִישֶׁבַע (Eliševa) - prisiekiu Dievu. Europoje išplito senovės graikų vardo adaptacija Ἐλισάβετ (Elisabet).

Vardo Elzė populiarumas augo iki 2015 m. - tais metais vardas pakilo į TOP31 ir šiuo vardu buvo pavadintos 136 mergaitės. Vėliau vardo populiarumas kiek sumažėjo ir pastaraisiais metais jis priskiriamas prie vidutiniškai populiarių vardų, t.y. suteikiamų dažniau nei 25, tačiau rečiau nei 100 kartų per metus.

9. Emilė

Vardo Emilė vardadienis: Lapkričio 14 d., Gruodžio 5 d.

Vardo Emilija variantas. Vardas Emilija kilęs iš garsios senovės romėnų pavardės Aemilius, greičiausiai kilusios iš lotynų kalbos žodžio aemulus - šalininkas, pasekėjas, neatsiliekantis, besivaržantis.

Vardas Emilija yra vienas iš populiariausių mergaičių vardų Lietuvoje, tačiau jo variantas Emilė yra ne toks populiarus. Emilė yra vidutiniškai populiarus vardas, t.y. suteikiamas dažniau nei 25, tačiau rečiau nei 100 kartų per metus.

10. Elena

Vardo Elena vardadienis: Gegužės 22 d.

Iš graikų Ἑλένη (Helenē), kurio pagrindas yra ἥλιος (hēlios) - saulė. Taigi vardo reikšmė yra šviesi, šviesioji.

Vardo Elena populiarumas svyruoja - vienais metais jis suteikiamas rečiau, kitais dažniau. Vardas Elena priskiriamas prie vidutiniškai populiarių vardų, t.y. suteikiamų dažniau nei 25, tačiau rečiau nei 100 kartų per metus.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi mergaičių vardai iš G raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš G raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš C-Č raidžių

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš C-Č raidžių TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš B raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš B raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!