Požymiai, kad jūsų ir partnerio charakteriai nesuderinami

Pora restorane nuobodžiauja Studio Peace | Shutterstock.com

Dažnai pykstatės su partneriu ir turite visiškai skirtingus pomėgius? Jūs mėgstate sportą ir aktyvų laisvalaikį, o jis – užkietėjęs knygų skaitytojas? Kartais susimąstote, ar jums išvis lemta būti kartu, o gal geriau būtų patraukti skirtingais keliais? Kas rodo, kad jūsų santykiai klostosi ne pačiu idealiausiu būdu?

Ateitis atrodo kitaip

Užmerkite akis ir įsivaizduokite savo ateitį. Kaip ji atrodo? Ar jūsų ateities vizija atitinka tai, ką mato jūsų partneris? Per daug skirtingi ir nesuderinami santykių tikslai gali sukelti ilgalaikių problemų.

Turite kartu nuspręsti, ar galite rasti kompromisą. Bet atminkite: labai svarbu, kad šis kompromisas tenkintų abu. Priešingu atveju rizikuojate įsivelti į kaltės žaidimą, kuris tikrai geruoju nesibaigs.

Abu esate užsispyrę

Santykiuose gali būti vienas užsispyręs žmogus. Bet jeigu abu yra tokie – perspektyvos dvejotinos. Įsivaizduokite, kad tarp dviejų užsispyrėlių kyla nesutarimas. Kas nutinka? Ogi kiekvienas laikosi savo pozicijos ir atsisako pripažinti neteisybę!

Esate užsispyręs ir norite tai pakeisti? Pradėkite nuo mažų dalykų. Prieš ką nors sakydamas, visada pagalvokite. Pastatykite save į partnerio vietą, kad lengviau suprastumėte jo požiūrį. Taip pat atminkite, kad kartais lengviau tiesiog sutikti su partneriu, nei paversti kiekvieną smulkmeną dideliu konfliktu.

Skirtingi intelekto lygiai

Jeigu esate Vilniaus universiteto absolventas, o jūsų partneris baigęs tik vidurinę mokyklą – santykiai gali klostytis ne taip, kaip tikitės. Žinoma, pradinėse stadijose meilė ir aistra apakina, todėl pradžioje galite skirtumo nepastebėti. Bet pasibaigus medaus mėnesio etapui matysite skirtumus vis dažniau. Be to, jūsų profesinis gyvenimas taip pat gali gerokai skirtis.

Tačiau būna ir šios taisyklės išimčių. Jei jaučiate, kad turite harmoningus santykius, jei jums įdomu kartu ir turite prasmingus, įtraukiančius pokalbius – neišsižadėkite šios sąjungos.

Nėra bendravimo

Jau seniai nėra įdomių pokalbių, o vietoj vakarinio skambučio renkatės žinutes? O gal jaučiate, kad neturite ką vienas kitam pasakyti net tada, kai esate drauge? Tai labai blogas ženklas, rodantis, kad jūsų santykius pasiglemžė rutina ir kad jie tapo panašūs į devyniasdešimtmečių partnerių sąjungą.

Norite ištrūkti iš šios situacijos? Ieškokite naujų, bendrų interesų, pomėgių ir iššūkių. Išjunkite telefonus ir raskite bendrą veiklą! Per ilgai užsitęsusi rutina gali pražudyti santykius.

Išblėsusi meilė

Kad ir kaip būtų gaila, laikui bėgant aistra išblunka ir magijos nebelieka. Kartais žmonės lieka su nemylimais partneriais tiesiog todėl, kad taip yra patogu. Pokyčių baimė, baimė likti vienam ar būti aplinkinių (ypač giminių) pasmerktam verčia kentėti ir būti netinkamuose santykiuose daugybę metų.

Jaučiate, kad jūsų santykiuose užgeso kibirkštis? Pabandykite vėl ją įžiebti! Nueikite į pasimatymą. Laikykitės už rankų. Apsimeskite, kad ką tik susipažinote. Prisiminkite visas priežastis, dėl kurių įsimylėjote savo partnerį. Jei visa tai nesuveiks – pabandykite iš naujo įvertinti jūsų sąjungą.

Partneris leidžia daugiau laiko su draugais

Jei jūsų partneris daugiau laiko ir energijos skiria draugams ar pomėgiams nei jums – galimas ženklas, kad jis prarado susidomėjimą santykiais.

Atminkite: laiko ir pastangų investicija abiejų turi būti vienoda. Santykiai, kuriuose vienas iš partnerių reguliariai renkasi kitus prioritetus, – praktiškai pasmerkti.

Jūs nuolat baratės

Visos poros ginčijasi, ir tai yra absoliučiai normalu (o kartais netgi sveika). Bet jeigu ginčai virsta abipusiais įžeidimais – tai ženklas, kad metas nedvejojant išeiti.

Norite nustoti bartis? Paskelbkite paliaubas ir pažiūrėkite, ar pavyks jų laikytis bent savaitę. Jei susilaikyti sunku – kreipkitės į psichologą. Gali būti, kad saugioje ir produktyvioje aplinkoje abu galėsite ramiau išsakyti savo nuomonę bei vienas kitą išgirsti. Bet jeigu niekas iš išvardytų dalykų nepadeda, o nuolatinis pyktis vargina ir trukdo visavertiškai gyventi – laikas darytis išvadas.

Skirtingos vertybės

Tai vienas svarbiausių ženklų, rodančių, kad jums ne pakeliui. Nors pradžioje galite to nepastebėti, vėliau pamatysite – šios problemos išspręsti neįmanoma. Maža to, ji turės didžiulę įtaką sprendimams, kuriuos jums teks kartu priimti gyvenime.

Skirtingos vertybės gali sukelti daug nesutarimų. Ir nesvarbu, ar tai yra moralinių, politinių ar religinių pažiūrų konfliktai. Anksčiau ar vėliau įsitikinsite, kad tokia sąjunga nieko gero nežada.

Negalite būti savimi vienas šalia kito

Kai partneriai tinka vienas kitam, jie nebijo parodyti savo tikrojo veido. Nebijo būti antrosios pusės nepriimti ar atstumti. Bet jei santykiai nėra sveiki, viena ar abi šalys gali jaustis negalintys pilnai atsiverti. Jei jaučiatės tarsi turėtumėte slėpti dalį savęs ar dėvėti kaukę, kad jus priimtų, – tikrai vertėtų susimąstyti.

Jaučiatės išsekę, praleidę daug laiko kartu? O gal jums net palengvėja, kai „pabėgate“ nuo savo partnerio? Visa tai rodo, kad išnaudojate labai daug psichinės energijos. Besistengdami įtikti ir bijodami ką nors pasakyti ar padaryti ne taip, kaip nori partneris, jūs nuolat esate įsitempęs, taigi išsenkate emociškai. Anksčiau ar vėliau teks priimti nelengvą sprendimą – išsaugoti santykius ar emocinę sveikatą.

Ar gali nesuderinami partneriai būti kartu?

Nebūna 100 procentų tinkančių vienas kitam žmonių. Svarbiausia – suprasti, kokie skirtumai tarp jūsų sukelia didžiausią trintį, o kuriuos įmanoma išspręsti pasitelkiant abipusį supratimą ir kompromisą. Jei yra rimtų skirtumų, kurių negalite įveikti, kad ir kaip besistengtumėte, – padėtis tikrai nieko gero nežada.

Prieš priimdami kardinalų sprendimą skirtis, įvertinkite skirtumus ir paieškokite būdų, kaip juos įveikti. Jei esate suderinami daugeliu atžvilgių ir nesuderinami tik keliais – nenuleiskite rankų ieškodami išeičių. Jei pastangos neatneša rezultatų, o galiausiai vis tiek jaučiatės neigiamai – gali būti, kad abiem bus geriau, jei atsisveikinsite.

Įdomu, ar galite būti kartu pagal Zodiako ženklą? Skaitykite:

Susiję straipsniai

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.

Graži istorija „Laikrodis ir šukos“

Santuokos sėkmė slypi mokėjime, visų pirma, suteikti džiaugsmo savo sutuoktiniui, o tik tuomet galvoti apie save...

Vaida Poderytė-Bernatavičė stengiasi kurti ypatingą ryšį su vaiku

Vaida sako, kad augdamas vaikas ypač turi justi tėvų dvasinį palaikymą. Pirmiausia, ką moteris taiko, palaikydama sūnų, – kalbasi.

Skelbimai

20,00 €
44 | 16 | L
10,00 €
12,00 €
122 | 6 - 7 m.