Praktiškos lyginimo gudrybės

Lyginimas daugeliui yra vienas nemėgstamiausių buities darbų. Žinoma, norisi, kad mūsų drabužiai būtų dailūs ir tvarkingi, tad lyginimo neišvengsime, tačiau labai naudinga žinoti keletą praktiškų gudrybių, gerokai palengvinsiančių ir pagreitinsiančių šį darbą!

Taisyklingas skalbimas. Patogų lyginimą pradėkite nuo taisyklingo skalbimo. Skalbdami neprigrūskite pilno skalbimo mašinos būgno, tuomet išskalbti drabužiai bus mažiau susiglamžę, tad, žinoma, juos išlyginsite greičiau ir lengviau.

Lyginimo lentos paruošimas. Sena lyginimo lenta gali gerokai suerzinti - susiraukšlėjęs lyginimo lentos audinys paliks žymes ant lyginamų drabužių. Lyginimo lentos užvalkalą išskalbkite, leiskite jam šiek tiek apdžiūti, tačiau dar drėgną užtempkite ant lyginimo lentos. Džiūstantis audinys įsitemps ir visiškai priglus, neliks darbui trukdančių raukšlelių.

Kartoninės iškarpos. Marškinių rankovių ar kaklaraiščių lyginimas - sudėtingas darbas. Jeigu šiuos daiktus lyginate dažniau, tai nepatingėkite išsikirpti iškarpų iš storesnio kartono, kurias galėsite įkišti į rankovę, kaklaraiščio ir pan. vidų. Audinys įsitemps ir jį išlyginti bus gerokai lengviau.

Rankšluostis. Rankoves išlyginsite greičiau ir kokybiškiau, jeigu į jas įkišite susuktus rankšluosčius. Jeigu audinys išsilygina labai sunkiai, tai rankšluosčius galite vos vos sudrėkinti.

Folija. Po lyginimo lentos užvalkalu pakiškite folijos lakštą ir tuomet lyginkite. Folija atspindės ir išsaugos karštį, tad lyginimo laikas sutrumpės, atrodytų, kad lyginsite iškart iš abiejų pusių. Kokybiškai išlyginsite net ir sunkiai lyginamus audinius, pavyzdžiui, liną.

Puošnios detalės. Delikačius audinius, nėrinius, aplikacijomis, karoliukais ar siuvinėjimu puoštus drabužius lyginkite per vos vos drėgną rankšluostį. Audinys bus lygus, o papuošimai išliks nepažeisti.

Klostės. Dailiai išlyginti klostuotą sijonuką ar suknelę, išsaugant tvarkingas klostes - tikras menas. Prieš lyginimą klostes suspauskite smulkiomis sąvaržėlėmis. Žinoma, tai atims šiek tiek laiko, tačiau gerokai supaprastins lyginimo procesą, tad sijonu galėsite pasipuošti greičiau!

Audinių standiklis. Marškinių apykakles, rankogalius, servetėles pravartu sutvirtinti audinių standikliu, tuomet jie atrodys ypač tvarkingai ir elegantiškai. Jį nesunku pasidaryti namuose - 1 šaukštą krakmolo ištirpinkite 2 stiklinėse vandens, tirpalą perpilkite į buteliuką su purkštuku ir lyginimo metu juo saikingai apipurkškite audinį.  

Aksomas ir velvetas. Išskalbti aksominiai ar velvetiniai drabužiai susivelia, praranda spalvą ir purumą. Šiuos audinius nesunku atnaujinti lyginant. Aksomą ar velvetą reikia gerąja puse dėti ant tokio paties audinio ir tuomet lyginti blogąją pusę.

Kartūnas. Iš kartūno audinio siuvamos prijuostės, įvairūs drabužiai, pagalvėlių ir baldų užvalkalai. Šis audinys turi lengvo blizgesio, kuris ilgainiui išnyksta. Jį atgaivinsite audinį gerąja puse padėję ant vaškinio popieriaus ir lygindami blogąją.

Planavimas. Prieš lyginimą drabužius išrūšiuokite – pirmiausiai lyginkite tik marškinėlius, tuomet tik kelnes, sukneles, o galiausiai – marškinius. Lyginant tik vieno tipo drabužį įgusite, nuolat atkartosite tuos pačius pačius veiksmus, tad jie greitai taps mechaniški. Išlyginus ne tokius „įnoringus“ drabužius, nesunkiai susidorosite ir su marškiniais ar suknelės klostėmis.  

Vertikalaus lyginimo funkcija. Buitinės technikos „Standart“ ekspertai siūlo rinktis lygintuvus su vertikalia garų srovės funkcija. Tai vienkartinė, labai stipri garų srovė, kuria lyginama tiesiog ore, prietaisu neliečiant audinio. Ji labai praverčia, kuomet audinys susiglamžęs labai stipriai.


Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.