Sausainiai su cinamonu (snickerdoodle)

Ingredientai: Miltai - 2.8 stiklinės, Sviestas - 200 gramų, Soda - 1.5 arbatinio šaukštelio, Citrinos rūgšts - 1 arbatinis šaukštelis, Druska - 1 žiupsnelis, Kiaušiniai - 3 vienetai, Baltas cukrus - 1.5 stiklinės, Vanilinis cukrus - 10 gramų, Rudas cukrus.

Miltus persijokite, sumaišykite su citrinos rūgštimi, druska, soda. Atidėkite. Atskirame inde gerai išplakite minkštą sviestą su baltu cukrumi ir vaniliniu cukrumi iki purumo, baltumo. Po vieną įmuškite kiaušinius, kaskart perplakant, po to dar truputį paplakite iki vienalytės konsistencijos. Į šį plakinį dalimis suberkite miltų mišinį, taip pat kaskart gerai permaišykite. Į paruoštą tešlą, jeigu norite, galite įmaišyti riešutų, razinų, šokolado gabaliukų... Rudąjį cukrų sumaišykite su cinamonu. Paimkite truputį tešlos (maždaug šaukštelį su nedideliu kaupu) rankomis suformuokite rutuliuką, jį apvoliokite cukraus ir cinamono mišinyje. Tešlos rutuliukus, paliekant tarpus, sudėkite ant kepimo popieriniu išklotos skardos ir truputį paspauskite, kad gautųsi 2 cm storumo paplotėliai. Kepant sausainiai dar pasklis į šonus. Kepkite iki 180C įkaitintoje orkaitėje, 10-12 min. iki kol lengvai paruduos. Skanūs, trapūs, kvapnūs sausainėliai, kuriuos labai lengva paruošti.

Susiję straipsniai

Džiovintos obuolių juostelės (obuolių oda)

Siūlome namuose pasigaminti saldainius ar guminukus primenančios vaisių odos iš obuolių.

Braškiniai grietinėlės ledai

Siūlome namuose pasigaminti braškinius grietinėlės ledus, kuriems reikės tik braškių, grietinėlės, pieno ir cukraus.

Kaip pasigaminti naminius ledus be ledų gaminimo aparato?

Dalinamės paprastu metodu, kaip sušaldyti puikiausius ledus be ledų gaminimo aparato. Jums tereikės kepimo formos ir plakimo šluotelės.