Sausainiai su šokolado ir pistacijų gabaliukais

Ingredientai: Miltai - 400 gramai, Kepimo milteliai - 1 arbatinis šaukštelis, Sviestas - 225 gramai, Rudasis cukrus - 170 gramai, Smulkus cukrus - 200 gramai, Kiaušiniai - 3 valgomieji šaukštai, Šokoladas - 350 gramai, Pistacijos - 80 gramai.

Susmulkinkite šokoladą ir pistacijų riešutus nedideliais gabalėliais. Galima tai atlikti peiliu. Šokolado gabalėliai neturėtų būti per smulkūs. Į dubenį sudėkite sviestą, supilkite rudąjį ir paprastą smulkų cukrų. Viską išmaišykite elektriniu maišikliu, kol tešla taps puri. Tuomet po vieną įmuškite kiaušinius, kiekvieną kartą gerai išmaišant masę. Ji turi būti vientisa. Atskirai į kitą dubenį persijokite miltus, įberkite druskos ir įmaišykite kepimo miltelių. Šį mišinį suberkite ant sviesto, kiaušinių bei cukraus masės. Viską gerai išsukite. Tuomet suberkite riešutus ir šokoladą bei labai atsargiai išmaišykite. Orkaitę įkaitinkite iki 180°C temperatūros. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi ir ant jos dėkite suformuotus sausainiukus (kepant sausainiai kils ir plėsis į kraštus, todėl palikite pakankamai didelius tarpus, kad jie nesuliptų). Kad lengviau būtų juos formuoti, galima tešlą apie 15 min. palaikyti šaldytuve - tada tešla ne taip lips prie rankų. Sausainius kepkite orkaitėje apie 10-15 min., kol paruduos kraštai. Iškepę sausainiai turi būti minkšti, o ne kieti ir traškūs, todėl atsargiai, jų neperkepinkite

Susiję straipsniai

Pikantiški varškės sausainiai su sūriu ir žolelėmis

Šie minkštutėles bandeles primenantys sausainiai skanūs vieni, tačiau jie taip pat puikiai tiks prie sriubos ar salotų.

Vištienos suktinukai su daržovėmis ir šonine

Sultingi, kvapnūs ir skonio kupini vištienos suktinukai, įdaryti daržovėmis ir apsukti šonine bei iškepti orkaitėje.

Vištienos salotos su vynuogėmis ir riešutais

Šiose salotose puikiai susijungia švelnus vištienos skonis, vynuogių saldumas, obuolių gaivumas, lengvas salierų aitrumas ir riešutų traškumas.