Šeimos kortelė – galimybė sutaupyti gausioms šeimoms

Šeimos kortelė Tomsickova Tatyana | Shutterstock.com

Gausios, negalią turinčius vaikus auginančios ar slaugančios šeimos Lietuvoje gali naudotis specialiai joms skirtomis Šeimos kortelėmis.

2018 m. vasarą LR Seimas priėmė Šeimos kortelės įstatymą, o kortelės oficialiai gaminti pradėtos 2019 m. rudenį. Lietuvoje teisę į Šeimos kortelę turi daugiau nei 40 tūkst. šeimų, o jos privilegijomis šiuo metu naudojasi apie 35 tūkst. gausių ar vaikus su negalia auginančių šeimų.

Kam išduodama Šeimos kortelė?

Kortele gali naudotis šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų. Į gausios šeimos gretas patenka ir asmenys iki 24 m., besimokantys bendrojo ugdymo, profesinėje ar aukštojoje mokykloje (studijos – nuolatinės formos).

Taip pat teisėti kortelės turėtojai – bent vieną negalią turintį vaiką auginanti šeima.

Kortele gali naudotis abu tėvai, o skyrybų atveju gausios šeimos statusas skiriamas tam iš tėvų, su kuriuo vaikai teismo sprendimu pasilieka gyventi.

Šeimos kortelę gali gauti tik nuolat Lietuvoje gyvenantys asmenys. Turintieji leidimą laikinai gyventi šalyje negali gauti kortelės ir naudotis jos privilegijomis.

Kaip gauti Šeimos kortelę?

Norint gauti Šeimos kortelę, per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) reikia pateikti prašymą. Jį turėtų pildyti vienas iš tėvų (įtėvių, globėjų). Prašyme reikia nurodyti visus būsimųjų kortelės naudotojų duomenis. Instrukcija, kaip tai padaryti, pateikiama šiame vaizdo įraše. 

Pagaminta kortelė registruota siunta išsiunčiama prašyme nurodytu adresu.

Taip pat Šeimos kortelę galima gauti užpildžius prašymą raštu ir tiesiogiai jį perduodant arba siunčiant paštu.

Beje, Šeimos kortele gali naudotis ir pavieniai šeimos nariai, kurių vardai ir pavardės įrašyti kortelėje: visiems jiems atskirai išduodamos mobiliosios kortelės, kai tuo tarpu fizinė kortelė – tik viena. Tiesa, jeigu šeimos narių yra daugiau, gaminamos dvi kortelės (pirmosios tęsinys), o priežastis – paprasta: ant vienos kortelės tiesiog netelpa visų šeimos narių vardai ir pavardės.

Pirmą kartą Šeimos kortelė išduodama nemokamai 5 metų laikotarpiui, po to vėlgi nemokamai keičiama, o ją pametus ar sugadinus, už pakartotinę kortelės gamybą reikės sumokėti 3,2 Eur mokestį.

Kokių naudų suteikia Šeimos kortelė?

Šeimos kortelės turėtojai gali gauti įvairių nuolaidų prekėms ar paslaugoms, kortelė jiems garantuoja įvairias lengvatas, privilegijas ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse valstybėse – Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje. Tiesa, daugiausia nuolaidų ir privilegijų gausioms šeimoms teikia Lietuvos įmonės bei organizacijos, pasiūlymai kitose valstybėse – pavieniai.

Mažiausia kortelės suteikiama nuolaida – nuo 5 proc., maksimali – 100 proc., kai, pavyzdžiui, šeima nemokamai gali lankytis muziejuose, gauti nemokamų paslaugų, teisininkų ar nekilnojamojo turto brokerių konsultacijų ir t. t.

Kai kuriais atvejais nuolaidos yra vienkartinės, kai kuriais – daugkartinės. Šeimos kortelės partneriai – viešojo ir privačiojo sektoriaus įmonės. Svarbu atkreipti dėmesį, kad nuolaidų krepšelis nuolatos kinta: vieni partneriai prie projekto prisijungia, kiti bendradarbiavimą stabdo arba nutraukia.

Visi partnerių pasiūlymai yra suskirstyti į šias 16 kategorijų, tad tai palengvina reikiamų nuolaidų paiešką:

  1. Šeimai
  2. Vaikams
  3. Tėvams
  4. Apgyvendinimas
  5. Grožis, sveikata
  6. Internetinė paslauga
  7. Kasdienės prekės
  8. Kavinės, restoranai
  9. Kelionės, transportas
  10. Kursai, mokymai, vertimai
  11. Laisvalaikio paslaugos
  12. Paslaugos
  13. Pramogos
  14. Pramoninės ir buitinės prekės
  15. Teatrai, muziejai
  16. Užsiėmimai

Plačiau skaitykite:

Susiję straipsniai

Ką veikti skrydžio metu su mažais vaikais?

Kaip užimti vaiką skrydžio metu, kad kelionė būtų kuo sklandesnė ir kad ji nepraeitų tik spoksant į ekraną? Dalinamės keliomis idėjomis!

Kavinės ir restoranai su vaikų kampeliu Vilniuje

Dalijamės kavinių ir restoranų su vaikų kampeliu Vilniuje sąrašu.

Žaidimas vaikams: „Seno žmogaus istorija“

Šis žaidimas suteiks galimybę vienu metu ir smagiai bei naudingai leisti laiką su vaiku, ir pagulėti ant sofos ištiesus kojas. Skamba neblogai, ar ne?