Spalvų derinimas interjere: jauku, stilinga, modernu

Suderintos spalvos interjere Followtheflow | Shutterstock.com

Spalvos mus supa nuolat. Vienos nuteikia ramiai ir slopina emocijas, teikia energijos, kitos, priešingai – erzina, išbalansuoja ir trukdo susikaupti. Dar svarbesnis spalvų vaidmuo – mūsų artimiausioje aplinkoje – namų interjere.

Nuo pasirinktų spalvų priklauso mūsų vidinė būsena ir nuotaika. Kad visada jaustume harmoniją, balansą, nevargintų pernelyg dideli nuotaikos svyravimai, išsirinkime tinkamus spalvų derinius savo namams pagal mūsų individualius poreikius.

Modernus ar jaukus interjeras?

Modernus ir jaukus interjerasPhotographee.eu | Shutterstock.com

Norime nuolat jaustis aktyvūs, ryžtingi, eksperimentuoti? Rinkimės intensyvesnes, ryškesnes spalvas ir interjero akcentus. Norime jaukumo ir jausti nuolatinę harmoniją? Tuomet dairykimės į pastelinius atspalvius, kurie paprastai visada dera tarpusavyje. Svarbu išlaikyti pusiausvyrų tarp mūsų emocijų ir vidinės harmonijos, o namams suteikti jaukumo, šilumos, išskirtinumo, nepamirštant esminių stiliaus akcentų, kuriančių atitinkamą nuotaiką.

Spalvos skirtingos kaip ir mūsų charakteris. Kokiame interjere geriausiai jaučiatės jūs? Atsižvelgdami į asmeninius poreikius, pamėginkime derinti spalvas taip, kad sukurtume svajonių atmosferą, kurioje ne tik puikiai jaustumėmės, bet ir būtų gera gyventi.

Geltona, pilka, turkio

Pastelinės spalvos ir pilka interjerePhotographee.eu | Shutterstock.com

Derinys, kuris jūsų namams suteiks gyvybingumo, emocinės energijos ir visada nuteiks optimistiškai. Jei šį trejetą derinsite su tamsesniais ir šviesesniais tonais, sukursite spalvinę pusiausvyrą, interjeras bus subtilesnis. O jei rinksitės maišyti pilkos spalvos tonus, subalansuosite ryškias spalvas, tad toks interjeras visada bus stilingas.

Balta, pilka, turkio

Pilka ir turkio spalvos internerPhotographee.eu | Shutterstock.com

Jei norite kiek šaltesnio, išlaikyto interjero, artimesnio klasikai, atsisakykite geltonos spalvos ir ją keiskite balta. Maišykite skirtingus turkio spalvos tonus, pridėkite daugiau baltos ir šviesiai pilkos: erdvė bus kiek optiškai didesnė, gyvesnė, įdomesnė.

Melsva, rausva, rusva

Rausva ir rusva spalvos interjerePhotographee.eu | Shutterstock.com

Nebūtinai visa namų erdvė turi dvelkti romantika, bet kodėl taip neįrengus kad ir vieno kambario? Romantišką, ramią, svajingą atmosferą sukurs koraliniai melsvos ir rausvos spalvų akcentai, o jei pasirinksite kreminius atspalvius, pavyzdžiui, rusvos ir pilkšvos, be jau minėto švelnumo, interjerui suteiksite elegancijos.

Žalia, geltona, ruda

Žalia ir geltona spalvos interjereunited photo studio | Shutterstock.com

Jei rinksitės pavienius atspalvius ir nederinsite skirtingų tonų, interjeras atrodys minimalistiškai, bus kiek šaltesnis ir griežtas. Suderinę tarpinius melsvos, geltonos arba gelsvos ir rudos atspalvius, išgryninsite savo erdvę, suteiksite nostalgijos ir retro prieskonio. Jaukumą ir gyvumą, derindami šias spalvas, akcentuokite vos keliais, stilistiškai ryškesniais interjero elementais.

Balta, ruda, žalia

Balta ir ruda spalvos intercedeunited photo studio | Shutterstock.com

Į gaivius baltus ir žalius atspalvius įspraudę puikiai derantį rudos toną, savo interjerą nukelsite į pietus. O tokį interjerą papildę sodrios žalios spalvos augalija, dar labiau pabrėžite tokio interjero išskirtinumą. Toks – „pietietiškas“ – interjeras puikiai nuteiks, mat bus ramesnis, bet kartu – ir itin gyvas.

Balta, rausva, rusva

Balta ir rusva spalvos interjerePhilipp Shuruev | Shutterstock.com

Idealūs spalvų deriniai vaiko kambariui ar miegamajam. Kambaryje sukursite gyvumo, švelnumo įspūdį, o tam tikros pastelinės vienspalvės rusvos detalės suteiks romantikos. Balta spalva puikiai neutralizuoja ir išgryniną interjerą, o derinama su natūraliais tamsesniais rusvos spalvos tonais puikiai papildo rausvą spalvą.

Geltona, pilka, violetinė

Violetinė ir pilka spalvos internerPhotographee.eu | Shutterstock.com

Norite prabangos tam tikroje namų erdvėje? Trokštate jaustis prabangiai ir karališkai? Tuomet žvalgykitės į violetinės spalvos atspalvius. Ši spalva tikrai ne kiekvienam, tačiau neabejotinai – išskirtinė, ne tokia „komfortabili“, tačiau kuria prabangos įspūdį. Derindami violetinę spalvą su geltona ir šviesesnio tono pilka, neutralizuosite violetinės sunkumą ir sodrumą, sušvelninsite ir suderinsite bendrą įspūdį.

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.