Spartesnei ankstuko raidai – mamos balso terapija

Per anksti gimęs kūdikis guli inkubatoriuje Partnerio nuotr.

Kūdikio gimimas – graži ir ypatinga akimirka visiems tėvams. Tačiau kartais kūdikiai ateina anksčiau. Pasaulį jie išvysta tokie maži, kad gali tilpti delne. Bet ankstukų noras gyventi toks didelis, kad yra vertas stebuklo. Stebuklus kuria rūpestingų medikų rankos ir tėvai, kurie kiekvieną akimirką yra šalia savo per anksti gimusių vaikų.

Ankstukai – maži kariai. Trapiame kūnelyje tvyro ypatinga kovotojo, kuris nepasiduoda net ir sunkiausiame mūšyje, jėga. Šie mažiausi superherojai primena mums, kad stebuklai iš tiesų egzistuoja.

Mamos balso terapija ankstukams

Ankstukų paramos fondas ir Vaiko raidos klinika su džiugesiu praneša, kad pradeda bendradarbiauti, jog ankstukų šeimos pagalbą gautų NEMOKAMAI ir dar efektyviau!

Ankstukams tenka įveikti skirtingus sveikatos iššūkius. Juos suvaldyti padeda naujausi medicinos metodai ir priemonės. Viena jų – mamos balso terapija, arba audioneurosensorinė stimuliacija. Šį platų sutrikimų spektrą gydantį metodą sukūrė prancūzų mokslininkai, tyrinėdami ausų, smegenų, kūno ir psichikos tarpusavio ryšį. Užsienio šalyse plačiai taikoma filtruotos muzikos ir filtruoto mamos balso garsų terapija skirta neurologinėms ir fiziologinėms funkcijoms gerinti.

Vaiko raidos klinika – vienintelis audioneurosensorikos centras Lietuvoje – vieta, kur kasdien vyksta stebuklai. Mamos balso terapija – didelis žingsnis visai Lietuvai, mat ši terapija padeda ir ankstukų šeimoms. Tikimasi, kad mamos balso terapija palengvins ankstukų raidą, padės tobulinti gebėjimus ir greičiau pasivyti savo bendraamžius. 

Garsą kūdikis jaučia ketvirtą nėštumo mėnesį

Garsas – pirmasis pojūtis, kurį pradedame jausti labai anksti, dar mamos įsčiose, ketvirtą nėštumo mėnesį. 20-ą nėštumo savaitę klausos organai susijungia su smegenimisir nuo to momento prasideda jų stimuliacija garsu. Moksliškai įrodyta, kad vaikas mamos įsčiose girdi tik aukštus mamos balso dažnius.

Mamos balso terapijos metu klausančiojo smegenys stimuliuojamos žemo ir aukšto garso dažnių kaita, kurių stiprumas yra nuolat mažinamas arba didinamas, neleidžiant smegenims atsipalaiduoti. Per ausį perduodami impulsai keliauja į smegenis ir suaktyvina jų veiklą.

Mamos įsčias primenanti aplinka

Dalyvaudamas terapijoje vaikas yra grąžinamas į mamos įsčias primenančią aplinką, kurioje pradėjo formuotis neuronų jungtys. Stimuliuojant vaiko smegenis balsu, atkuriamos ankstyvame etape prarastos ar nesusidariusios jungtys. Ši terapija skirta visiems ir gali būti taikoma kūdikiams nuo dviejų mėnesių amžiaus.

Neurosensorinė stimuliacija turi teigiamą poveikį mūsų organizmo protinėms ir fizinėms funkcijoms. Mamos balso terapija padeda lengviau atsiverti, komunikuoti, ugdo pasitikėjimą savimi. Hiperaktyvūs asmenys geba geriau paskirstyti savo energiją ir planuoti kasdienę rutiną. Neurosensorinė stimuliacija stipriai gerina girdimąją ir vaizdinę atmintį, koncentraciją, analitinius, erdvinius, motorinius ir verbalinius gebėjimus. 

Norite gauti šią terapiją NEMOKAMAI?

Kviečiame visas ankstukų šeimas kreiptis el. paštu [email protected] ir suteikti savo vaikui galimybę tobulėti. Niekas nėra per mažas tapti superherojumi!

Susiję straipsniai

Mamos laiko planavimas ir tėčio vaidmuo namuose, gimus neišnešiotam kūdikiui

Grįžusios iš ligoninės mamos tikisi, kad negandos liko praeityje ir pagaliau bus galima atsikvėpti.

Pirmieji neišnešioto kūdikio kartai namuose: ką būtina žinoti?

Išaušus dienai, kai su neišnešiotu kūdikiu keliausite į namus, kyla daug klausimų: nuo temperatūros kūdikio kambaryje iki lankytojų skaičiaus namuose.

Mamos pagalba neišnešiotam kūdikiui: 9 svarbiausi priežiūros žingsniai

Mamos vaidmuo slaugant ir prižiūrint neišnešiotą naujagimį – ypač svarbus. Nuosekli priežiūra padeda sukurti artimesnį ryšį.

Skelbimai

6,00 €
57 cm | M
7,00 €
56 | 28 | 3XXL
2,90 €
40 | 12 | M