Sporto pratimai su kūdikiu

Sportas po gimdymo padeda ne tik greičiau susigrąžinti kūno formas, bet ir suteikia energijos, gerina nuotaiką, stiprina sveikatą ir padeda atsipalaiduoti, tačiau dažna mamytė neturi galimybių lankytis sporto klube ar atrasti laiko pasportavimui su drauge. Siūlome keletą puikių pratimų, kuriuos galima atlikti namuose ar parke, o svarbiausia tai, kad jie skirti ne tik mamai, bet ir kūdikiui!

Šiuos pratimus galima atlikti su vaikais, kurie jau tvirtai laiko galvelę (maždaug 3-4 mėnesių amžiaus). Pradžioje juos atlikite lėtai, stebėkite vaikučio reakciją ir leiskite jam priprasti - įprastai toks sportavimas vaikams patinka, jiems įdomu ir smagu, o būdami šalia mamos mažyliai jaučiasi saugūs.

Prieš treniruotę mamos turėtų šiek tiek prasimankštinti - pasukioti rankas ir pečius, pažingsniuoti vietoje, atliekant pratimus reikėtų nepersitempti, stengtis įkvėpti per nosį, o iškvėpti per burną. Pradėkite nuo, pavyzdžiui, 5 kiekvieno pratimo pakartojimų, o vėliau, jeigu jūs ir vaikas jausitės gerai, skaičių palaipsniui didinkite.

Atsilenkimai

 

Atsigulkite ant mankštos kilimėlio, kojas sulenkite, galvą laikykite ant žemės. Vaiką pasisodinkite ant papilvės, kad jo užpakaliukas remtųsi į jūsų kojas. Rankomis tvirtai prilaikykite mažylį už pažastų.

 

Nuo kilimėlio atkelkite galvą ir mentes, grįžkite į pradinę poziciją.

Sėdmenų pakėlimai

 

Atsigulkite ant mankštos kilimėlio, kojas sulenkite, galvą laikykite ant žemės. Vaiką pasisodinkite ant papilvės, kad jo užpakaliukas remtųsi į jūsų kojas. Rankomis tvirtai prilaikykite mažylį už pažastų jeigu vaikas vyresnis, jau po truputį vaikštantis, tai galite jį laikyti už rankyčių.

Kelkite užpakaliuką ir šlaunis.

Kelių pritraukimai

 

Atsigulkite ant mankštos kilimėlio, kojas sulenkite ir iškelkite stačiu kampu. Vaiką pasiguldykite ant kojų ties keliais, tvirtai laikykite mažylį už pažastų.

 

Kelkite galvą, mentes ir užpakaliuką, stenkitės susilenkti taip, kad galėtumėte pabučiuoti vaikutį į kaktą. Trumpam užlaikykite ir grįžkite į pradinę poziciją.

Plankas

 

Vaiką pasiguldykite ant žemės. Virš jo atsistokite į planko poziciją - į žemę remkitės sulenktomis rankomis ir kojų pirštais, nugarą laikykite tiesią, užpakaliuką įtempkite.

Šioje pozoje stenkitės išbūti kuo ilgiau - pradžioje pakaks 30 sekundžių, kasdien pridėkite po papildomas 5 ar 10 sekundžių.

Atsispaudimai

 

Vaiką pasiguldykite ant žemės. Virš jo atsistokite ant rankų ir kojų pirštų.

Darykite atsispaudimus. Jeigu nepavyksta atsispausti tokioje pozicijoje, tai į žemę remkitės ne kojų pirštais, o keliais, bus gerokai lengviau.

Vertikalūs vaiko pakėlimai

 

Atsisėskite turkiškai sukryžiavusi kojas. Vaiką laikykite už pažastų, jo pėdutės turėtų remtis į jūsų šlaunis.

 

Kelkite vaikelį ir atitraukite jį nuo savęs iki kol ištiesinsite rankas.

Horizontalūs vaiko pakėlimai

 

Atsigulkite ant mankštos kilimėlio, kojas sulenkite. Vaiką suimkite už pažastų ir pasiguldykite sau ant krūtinės.

 

Kelkite vaikelį nuo savęs iki kol ištiesinsite rankas.

Platūs žingsniai

 

Truputį pritūpkite, kojas pastatykite plačiau nei pečių plotis. Vaiko nugarytė turi remtis į jūsų krūtinę ir pilvą, viena ranka prilaikykite vaikučio užpakaliuką, o kita ranka jį apkabinkite. Būtų patogiau ir saugiau, jeigu vaikelį pasikabintumėte į nešioklę.

Viena koja ženkite nedidelį žingniuką priekin, tuomet taip pat ženkite kita koja. Šitaip padarykite kelis žingsnius į priekį, o tuomet kelis atgal.

Įtūpstai

 

Tiesiai atsistokite, kojas statykite pečių plotyje. Vaikelio krūtinę priglauskite prie savo krūtinės ir pilvo, viena ranka prilaikykite vaikelio užpakaliuką, o kita ranka jį apkabinkite. Būtų patogiau ir saugiau, jeigu vaikelį pasikabintumėte į nešioklę.

Padarykite didelį žingsnį priekin, o tuomet abi kojas lenkite stačiu kampu. Nepersistenkite, galbūt pradžioje nepavyks padaryti gilaus įtūpsto, tūpkite tiek, kiek išeina ir stenkitės išlaikyti pusiausvyrą. Grįžkite į pradinę poziciją ir tą patį pakartokite su kita koja.

Siūlome pasižiūrėti nuotaikingą vaizdo siužetą, kuriame mamytės sportuoja kartu su mažyliais:

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.