Su „Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ – maisto gamyba be rūpesčių

Reklaminis partnerio turinys
Daugiafunkcė išmani viryklė-puodas „Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ Apžvalgos autorius – R. Kažimėkas

Tegul jūsų neklaidina pavadinime esantis žodis „ryžiai“. Ši išmani viryklė yra daugiafunkcė, patogi ir gali būti kasdien naudojama ne tik ryžiams, bet įvairioms košėms, sriuboms, garnyrams, troškiniams gaminti.

Aštuonios gaminimo funkcijos, paprastas valdymas, galimybė programėle valdyti nuotoliniu būdu – visa tai leidžia skanius patiekalus gaminti bet kuriuo metu, net nebūnant namie.

„Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ taupo laiką, palaiko švarą

Pirmosios daugiafunkcės viryklės pasirodė maždaug prieš dvidešimt metų ir per tą laiką jos įsitvirtino virtuvėse. Per tiek laiko atsirado nemažai receptų knygų, skirtų būtent daugiafunkcėms viryklėms, o patys įrenginiai tapo kur kas išmanesni, funkcionalesni. Kalbant paprasčiau, pagrindiniai daugiafunkcės viryklės elementai yra puodas ir indukcinė viryklė. Atrodytų, viską, ką gaminame daugiafunkcėje viryklėje, sėkmingai galima būtų pagaminti ant kaitlentės pastačius įprastą puodą, tačiau daugiafunkcė viryklė – ne tik elektrinis puodas, gaminantis patiekalą iš į jį įdėtų produktų.

Indą, kuriame vyksta procesas, iš visų pusių supa izoliuojantis ir šilumą palaikantis korpusas, jis uždarytas dangčiu, bet praleidžia pro savo filtrą dalį garų, be to, maistas per visą puodo aukštį kaitinamas tolygiai. Tokiu būdu puode susiformuoja ypatingas mikroklimatas, turintis palankią įtaką maisto skoniui, jo konsistencijai. Be to, daugiafunkcė viryklė taupo jūsų laiką – virtuvėje užsibūsite trumpiau, jums nereikės periodiškai prieiti prie kaitlentės, kad sumažintumėte ar padidintumėte kaitrą, nervintis, kai užmiršus sumažinti kaitrą dalis turinio išbėga ant kaitlentės ir ši išsijungia – „Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ stebi temperatūrą (temperatūros jutikliai yra tiek indo viršuje, tiek apačioje) ir gaminimo laiką. Negana to, „Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ kainuoja tik apie 55 eurus, t. y. tiek pat, kiek geras puodas.

Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker

„Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ – aštuoni gaminimo režimai

Daugiafunkcė viryklė „Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ maisto gaminimą paverčia paprastu ir greitu procesu – jums tereikia paruošti maistą: nuplauti ir supjaustyti, viską sudėti į daugiafunkcę viryklę ir pasirinkti norimą gaminimo režimą. Pagaminus maistą, tereikės išplauti vidinį indą ir galbūt nuvalyti patį prietaisą, bet viskas aplink bus švaru. Tikslus temperatūros ir gaminimo trukmės nustatymas leidžia išsaugoti produktų skonį ir maksimalų maistinių medžiagų kiekį.

„Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ pagrindinis 3 l talpos puodas padengtas nesvylančia danga, todėl troškinant aliejaus galima nenaudoti. Yra galimybė troškinti garuose – tam skirtas specialus plastikinis įdėklas, ant kurio padėtas maistas (žuvis, mėsa, daržovės ir kt.) gaminamas garuose. Komplekte yra dvi mentelės ir produktų dozavimo puodelis, pačiame puode taip pat yra tūrio žymės.

Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker

 „Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ turi aštuonis gaminimo režimus:

  • ryžiai;
  • rudieji ryžiai (reikalaujantys ilgesnio terminio apdirbimo);
  • ryžių košė (režimas pavadintas azijietiško patiekalo, kurį jau keleri metai vis daugiau portalų ir maisto tinklaraštininkų mini ir rekomenduoja, kondži (congee) pavadinimu;
  • sriuba;
  • maisto pašildymas;
  • šilumos palaikymas.

Visos funkcijos gali būti valdomos ant viryklės esančiais keturiais mygtukais, o taip pat nuotoliniu būdu „Xiaomi Mi Home“ programėle. „Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ prie namų interneto jungiasi „Wi–Fiׅ“ ryšiu. Tiek valdymo mygtukais, tiek programėle galite keisti patiekalo terminio apdorojimo laiką, atidėti jo ruošimo pradžią, nustatyti, kad pabaigus ruošti patiekalą maistas būtų palaikomas šiltai.

Daug paslapčių baltame ryžio grūdelyje

Ryžiai – vieni svarbiausių maistinių augalų pasaulyje ir vienintelis maistinis augalas, auginamas vandeniu užlietuose laukuose. Visame pasaulyje, per ilgą ryžių auginimo istoriją, išveista apie 7 000 ryžių rūšių. Koks pagrindinis skirtumas tarp apvaliagrūdžių ir ilgagrūdžių ryžių? Tai krakmolo kiekis, kuris nulemia grūdelių birumą arba lipnumą. Ilgagrūdžiai ryžiai pasižymi tuo, kad nėra krakmolingi, tad ir išvirę būna birūs. Trumpagrūžiai ryžiai yra krakmolingi, išvirę būna lipnesni, nes virdami jie sugeria daugiau vandens, labiau suminkštėja ir sulimpa. O kur dar įvairių rūšių rudieji ryžiai, kurių apdirbimo laikas žymiai ilgesnis.

Kulinarai labai vertina ryžius, nes jų grūdeliai laikomi pačiais neutraliausiais iš visų: juos galima padaryti saldžius, sūrius, rūgščius, pikantiškus, aštrius, suteikti įvairiausių skonių (jūrų gėrybių, mėsos, žuvies, daržovių, prieskonių).

Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker

Ryžiai verdami skirtingai, nes norima gauti skirtingą rezultatą. Vienaip, kai reikia ryžių košės, kitaip, kai reikia, kad išvirti ryžiai būtų birūs. Aišku, kai reikia košės, imami apvalieji ryžiai, kai reikia birių ryžių, pasirenkami ilgagrūdžiai ryžiai. Lyg ir nieko sudėtingo nėra, tačiau praktika rodo, kad nemažai žmonių gauna visiškai kitokį rezultatą nei reikėjo – gamina garnyrui birius ryžius, o gaunasi sulipę, sukritę gumulais. Gamina ryžių košę kondži, kuri gali būti gardinama beveik viskuo – plėšyta lėtai kepta kiauliena, įvairiausiomis daržovėmis ir žalumynais ar marinuotu kiaušiniu, o konsistencija gaunasi sausoka. Gamina ruduosius ryžius, kurių apdirbimo laikas dažniausiai gerokai ilgesnis, bet gaunasi ne visiškai išvirę, kieti kaip akmenukai. Viską lemia trys dalykai: temperatūra, laikas ir vanduo ir... patirtis.

Bet visų problemų nelieka įsigijus „Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“, nes šiame virtuvės pagalbininke turime tris svarbiausius ryžių režimus, be to, patys galime pakoreguoti, jei užsimanome pagaminti kokią nors egzotišką ryžių rūšį.

„Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker“ ryžius apdoroja ilgesnį laiką, nei juos virtume paprastame puode, tačiau konsistencija gaunasi tokia, kokios reikia, ir svarbiausia – be jokių pastangų.