Tefteliai pomidorų padaže

Ingredientai: Kiaulienos faršas - 350 gramai, Jautienos faršas - 350 gramai, Svogūnas - 1 vienetas, Batonas - 80 gramai, Kiaušinis - 1 vienetas, Druska, Pipirai - 1 žiupsnelis, Mėtų lapeliai - 30 gramai, Aliejus - 60 mililitrai, Konservuoti pomidorai - 900.

Kiaulienos ir jautienos faršą sumaišykite, įdėkite vandenyje pamirkytą ir truputį nuspaustą batoną (geriau be plutelių), įdėkite labai smulkiai pjaustytą ar tarkuotą svogūną, įmuškite kiaušinį, pagardinkite druska, pipirais ir smulkiai pjaustytomis mėtomis. Labai gerai išmaišykite faršą. Papildomai galite įmaišyti saują virtų ryžių, truputį tarkuotos morkos arba cukinijos. Imkite po šaukštą faršo, rankomis suformuokite kukuliukus. Juos iš visų pusių apkepinkite aliejuje iki kol apskrus. Pasiruoškite padažą - konservuotus pomidorus sutrinkite maisto smulkintuvu (galite pertrinti per sietelį), supilkite į nesvylančią, gilią keptuvę ar puodą, pagardinkite druska, kitais mėgiamais prieskoniais, įberkite porą šaukštų cukraus, kad subalansuotumėte pomidorų rūgštumą (cukraus gali reikėti daugiau arba mažiau, paragaukite). Padažą užvirinkite. Į verdantį padažą atsargiai sudėkite apkepintus kukuliukus, nepilnai pridenkite dangčiu ir troškinkite ant nedidelės ugnies apie 20 min. Teftelius pomidorų padaže tiekite su mėgiamu garnyru, salotomis, tinka užsiberti truputį fetos sūrio.

Susiję straipsniai

Pikantiški varškės sausainiai su sūriu ir žolelėmis

Šie minkštutėles bandeles primenantys sausainiai skanūs vieni, tačiau jie taip pat puikiai tiks prie sriubos ar salotų.

Vištienos suktinukai su daržovėmis ir šonine

Sultingi, kvapnūs ir skonio kupini vištienos suktinukai, įdaryti daržovėmis ir apsukti šonine bei iškepti orkaitėje.

Vištienos salotos su vynuogėmis ir riešutais

Šiose salotose puikiai susijungia švelnus vištienos skonis, vynuogių saldumas, obuolių gaivumas, lengvas salierų aitrumas ir riešutų traškumas.