Teminis vaiko kambarys: idėjos ir patarimai

Teminis vaiko kambarys New Africa | Shutterstock.com

Ko gero, vaikas geriausiai jaučiasi savo kambaryje – erdvėje, kurioje jauku, gera, kurioje jis žaidžia ir kuria savo įsivaizduojamą – svajonių – pasaulį. Vaikui jo kambarys – ne tik poilsio ir miego erdvė, čia yra jo „namai“. Gerai, kai ši erdvė yra tokia, kokią įsivaizduoja vaikas: joje „gyvena“ mylimiausi pasakų ir knygų herojai, animacinių filmukų draugai arba kambarys papuoštas vaikui itin artimais ornamentais, smagiais gyvūnėliais. O galbūt namuose auga būsimas krepšininkas ir jis jau seniai svajoja apie „krepšininko“ kambarį?.. Sportas, animacija… – nesvarbu, kad ir ką norėsite įgyvendinti, kruopščiai apgalvojus, net įnoringiausi pageidavimai virs realiais sprendimais.

Berniuko kambarysSvet_Feo | Shutterstock.com

Temą diktuoja vaiko norai?

Tėvams visada pirmiausia reikėtų galvoti ne apie vaiko impulsinius troškimus, kurie keičiasi gana greitai, bet apie ilgalaikes perspektyvas. Ar tikrai ir po metų ar kelių mažajam vis dar patiks kažkada matyto animacinio filmuko herojai? Šiandien jis didžiausias jų gerbėjas ir entuziastas, tačiau rytoj jo galvoje, ko gero, suksis jau kiti personažai, garsenybės ir istorijos.

Kur kas saugiau rinktis pagal ilgalaikiškesnius aspektus, pavyzdžiui, atsižvelgus į vaiko pomėgius. Atidūs tėvai tikrai pastebi vaiko gabumus ir tai, kas jį domina. Jei mergaitė nuolat ieško mamos batelių ir nori būti princesė, o berniukas lenktyniauja namuose sportiniais automobiliais, ko gero, rožinis, princesei derantis, ar lenktynininko kambarys tikrai pradžiugins ir išpildys norus. Galbūt vaikui patinka geležinkeliai ir visa susijusi atributika, jis vaidina džiunglių karalių, „plaukioja“ jūroje ar geriausiai jaučiasi miške?.. Tai – plačios ir saugios temos, kurios tikrai gali būti įgyvendintos vaiko kambaryje. 

Princesės kambarysPhotographee.eu | Shutterstock.com

Detalės – irgi svarbu

Galbūt kartais pakaktų tik detalių? Ypač tuomet, kai tėveliai nenusiteikę investuoti į didelius perversmus namuose. Vaikiškas šviestuvas su mėgstamu personažu, linksma, džiunglėmis puošta patalynė, kilimas, kuriame šypsosi „geriausi“ vaiko draugai, ar mėgstamos salvos užuolaida, pavyzdžiui – primenanti jūrą, irgi neliks nepastebėti. Investicijos mažos, o džiaugsmo – daug.

Būtina atsižvelgti į ilgalaikiškumą ir atsakant į pagrindinį klausimą, kiek laiko gyvensite konkrečiame būste? Ar dažnai ketinate kraustytis? O gal dažniau remontuosite būstą arba keisite tik baldus?

Jei esate pasirengę augant vaikui investuoti į jo emocijas ir erdvės dekorą, nieko nelaukdami galite pasidairyti jo mėgstamais personažais puoštų baldų, sienų tapetų, kambaryje įtupdyti laivą ar lenktyninį automobilį. 

Vis dėlto jei valkas kambaryje gyvens ištisą dešimtmetį ir jo erdvę nusiteikę keisti minimaliai, pasidairykite funkcionalesnių sprendimų, kurių vaikas greitai „neišauga“, ir verčiau kambaryje įspūdį kurkite lengvai pastebimomis detalėmis.

Jūreivio kambarysArtazum | Shutterstock.com

Vaiko kambario atnaujinimas

Pirmiausia svarbu atsakyti, kaip stipriai esate pasirengę remontuoti vaiko kambarį. Norite pakeisti susidėvėjusius ar „išaugtus“ baldus? O galbūt kambario veidą keisti kosmetiškai – pakeisti grindų dangą ar sienų spalvą? Visai kitokių investicijų ir sprendimų prireiks nusprendus imtis kapitalinio remonto – panorus įrengti naujas instaliacijas, ardyti sienų pertvaras.

Jei keisite tik baldus, atsižvelkite į jų funkcionalumą, įvairiapusiškumą. Norimą temą puikiausiai atitiks neįprastos formos, įdomesni baldai ir prie jų derantys teminiai apmušalai bei puošyboa elementai vaiko mėgstama tema.

Jeigu ketinate ne remontuoti kambarį, o tik pakeisti vaiko baldus, pasirinktą temą išpildysite pasirinkę bent kelis ypatingesnius baldus, pakeitę kambario tekstilę ir parinkę dekoracijas.

Sienų, grindų, net lubų spalvas prie teminio interjero derinkite nusprendę imtis kosmetinių remonto darbų. Temą puikiai papildys ir didesnis fototapetas, teminis kilimas ar lovatiesė. Tai daiktai, kuriuos pakeisti nesunku, investicijos itin mažos, be to, jie susidėvi, taigi pretekstas keisti rasis ne tik dėl to, kad, pavyzdžiui, vakui atsibodo, bet ir dėl natūralaus dėvėjimosi proceso.

Mergaitės kambarysadrenalinrnb | Shutterstock.com

Kapitalinis remontas, nusprendus būste įsikurti ilgam, pareikalaus didžiausių investicijų, ir jos turėtų būti ilgalaikės. Tokiu atveju nėra labai protinga atsižvelgti į vaiko amžių, ūgį ar pan. Visi techniniai sprendimai turėtų būti pritaikyti suaugusiajam. Vaikai auga gana greitai, o kapitalinis remontas atliekamas, ko gero, tik kas dešimtmetį. Aukščio problemas, kol valkas ūgtelės, tikrai gali išspręsti paaukštinimas ar speciali taburetė.

Kapitaliai remontuodami būstą, kruopščiai apgalvokite apšvietimo sprendimus, elektros lizdų ir jungiklių vietas, išsirinkite ne tik norimos rūšies, bet ir spalvos grindis. Apskritai visų techninių elementų spalvas galėsite derinti prie sienų ar interjero dekoro elementų, o tai ypač aktualu vaiko kambaryje, kuriame norite sukurti trokštamą atmosferą. 

Remontuojant būstą iš esmės lengviau pateisinti šeimos lūkesčius ir įgyvendinti norimus sprendimus. Vargo gal ir daugiau, tačiau tas „naujų namų“ efektas – ypatingas.

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.