„Tėvų darželio“ laidoje – apie paauglių priklausomybes (video)

„Tėvų darželio“ laidos vedėjas Žygimantas Stakėnas „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Paauglystė – pagundų ir smalsumo metas. Aplink visko tiek daug, norisi viską išbandyti, neišsiskirti iš minios ir būti „kietam“. Ilgainiui šios pagundos lemia priklausomybes, kurios, laiku neužkirtus kelio, gali baigtis tragiškai. Jaunimo priklausomybės: kada tėvams reikėtų sunerimti, kaip jas pastebėti, reaguoti ir gydyti?

Apie priklausomybes: stadijas, priežastis ir rūšis

Kas yra priklausomybė? Kokie jos simptomai? Apie nuolatinį ir didelį potraukį medžiagoms ir nesuvaldomą kontrolę. Apie mišrias paauglių priklausomybes ir kodėl jie paprastai neapsiriboja viena jų. Kodėl visgi paauglys renkasi būti madingas ir kokios pagrindinės priklausomybių priežastys? Kodėl šiandien tarp paauglių tokios populiarios elektroninės cigaretės? Su Vilniaus priklausomybių ligų centro medicinos psichologe Monika Alekse kalbėsime apie statistiką, rizikos veiksnius, aplinką ir bendruomenę, kuri vaiko pasirinkimams daro ypač didelę įtaką.

Simono priklausomybės ir požiūris šiandien

Tabakas, alkoholis, cigaretės, narkotikai. Kada pirmą kartą su šiomis medžiagomis susipažino Simonas? Kas pakeitė jo gyvenimą ir padėjo atsisakyti priklausomybių? Ir kada atėjo supratimas, kad reikia keistis ir kad priklausomybės niekur nenuves? Šiandien Simonas Dailidė – Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas. Jo išpažintis – tėvams, kurie gali rasti taip trūkstamą sprendimą ir atsakymus.

Kaip tėvams pastebėti, kad vaikas priklausomas?

Apie tėvų ryšį su vaiku, kuris viską keičia, kasdienę paauglio rutiną ir jos pokyčius – visa tai leidžia daryti atitinkamas išvadas ir atitinkamai reaguoti. Apie svarbiausius faktorius – intuiciją ir stebėjimą – bei pradelstas reakcijas. Kokie paauglio elgesio pokyčiai reikšmingiausi ir kada emocijų kaita leidžia įtarti vaiko priklausomybę? Koks tas pirmas žingsnis ir kokia turi būti reakcija, kad tėvų susirūpinimas nepablogintų situacijos?

Kviečiame žiūrėti naujausią „Tėvų darželio“ laidą:

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.

Skelbimai

20,00 €
44 | 16 | L
10,00 €
12,00 €
122 | 6 - 7 m.