TOP10 interjero dizaino tendencijų 2021 metais

Geltonos ir pilkos atspalviai interjere LEKSTOCK 3D | Shutterstock.com

Šiais metais interjero dizaineriai pamažu atsisako namų elementų pertekliaus, paliekamos tik pačios svarbiausios namų dekoro detalės. Ryškėja minimalizmo tendencija, kai namuose paliekamos atviros plačios erdvės. Nauji, bet labai malonūs interjero iššūkiai sužiba ryškiomis spalvomis. Paanalizuokime pagrindines interjero estetikos tendencijas 2021 metais išsamiau.

1. „Sveikos“ virtuvės idėja

Sveikos gyvensenos principai jau seniai peržengė kiekvieno mūsų sąmonę ir, tikėtina, dažnai jų laikomės. Kad jaustumėmės puikiai, būtina pasirūpinti dažniausiai naudojamų erdvių aplinka. Iš esmės virtuvė – ideali erdvė aplinkai ir sveikatai draugiškiems sprendimams įgyvendinti. Šeimininkai čia dažnai leidžia laiką, priima svečius, bendrauja, taigi svarbu, kad erdvė būtų kuo laisvesnė, neapkrauta. Reikia nepamiršti ir natūralios šviesos bei augalų. Minimalistinį atvirų lentynų paprastumą puikiai papildys šiuolaikinės technologijos, pavyzdžiui, klimato kontrolės sprendimai, o iš natūralių medžiagų pagaminti virtuvės reikmenys kardinaliai pakeis virtuvės veidą.

Baltos salvos tonai virtuvėjeLEKSTOCK 3D | Shutterstock.com

2. Mozaikinio betono („terrazzo“) plytelės

Idealios sienoms ir dekorui. Šios venecijietiškos plytelės dizaineriams suteikia neribotas galimybes. Platūs „terrazzo“ plytelių dizaino sprendimai leidžia jas pritaikyti prie bet kokio atspalvio interjero: nuo tamsaus vienspalvio iki spalvingo, gana ryškaus. Tačiau dizainerius traukia ne tik Venecijos mozaikų estetika ant būsto sienų. Šios itin aukštos kokybės, dėvėjimuisi atsparios poliruoto betono plytelės idealiai išsprendžia dažnai naudojamų patalpų, pavyzdžiui, holo ar virtuvės, grindų dėvėjimosi problemas.

Terrazzo plytelės virtuvėjeDotExe | Shutterstock.com

3. EKOstilius

Spalvingą praeities interjerą, kai spalvų dermė nebuvo pirmas prioritetas, pamažu keičia natūralūs, prislopinti ekostiliaus motyvai. Žalios spalvos įsivyravimas interjere – sveikintinas: ši spalva palankiai veikia žmogaus psichiką, normalizuoja nervų sistemą, padeda nurimti. Taigi augalų gausa namų interjere – pirmasis žingsnis link visiškos harmonijos. 2021 metais ypač madingi vertikalūs sodai.

Eko stilius interjerePhotographee.eu | Shutterstock.com

4. Skaidrios detalės interjere

Skaidrūs dekoratyvūs elementai – organinio stiklo baldai ar permatomi tekstilės gaminiai – leidžia sukurti „lengvo“ interjero atmosferą. Svarbu nepamiršti ir stilingų plieninių jungiamųjų detalių. Apskritai organinis stiklas jau seniai yra neatsiejamas šiuolaikinio dizaino elementas. Norite vizualiai padidinti gyvenamąją erdvę? Rinkitės švelnias, pastelines spalvas.

Skaidrūs baldai svetainėjeDariusz Jarzabek | Shutterstock.com

5. Dėmesys lubų dizainui

Lubų plokštumos pokyčius galime laikyti ryškia dekoratyvaus interjero tendencija 2021 metais. Geometriniai raštai ir ornamentiniai motyvai gali būti pagrindinis akcentas toje pačioje svetainėje. Toks pasirinkimas gali būti puikiai pritaikytas ir norint sukurti subtilią miegamojo aplinką. Tinkamas geometrinių linijų dizainas vienoje kompozicijoje suteikia ramybės jausmą.

Geografinės figūros luboseDet-anan | Shutterstock.com

6. Spalvos 2021

Šiais metais dizaineriai kelia kartelę kaip reikiant: kaip pagrindinės interjero spalvos naudojamas prislopintas mėlynas pigmentas, mėlynos spalvos atspalvis, ir žalios spalvos atspalviai. Nepretenzingas ramių spalvų paprastumas kartu su pilkšvais rožių atspalviais grąžins žmogų į gamtą. Taigi neutralią paletę harmoningai papildo šilumos ir komforto elementai.

Kontrastingos spalvos interjereVadym Andrushchenko | Shutterstock.com

7. Principas: atsipalaiduoti ir „įsikrauti“

Šis principas reiškia visišką interjero panardinimą į pasirinktą spalvų paletę. Vienodas pasirinktas sienų, lubų, grindų dangos spalvas papildykite atitinkamomis baldų spalvomis. Dizaineriai renkasi laipsninio spalvos kitimo ir ombre metodus, kad pasiektų harmoningą spalvų balansą. Įvairūs vieno spektro atspalvių deriniai skirti „teisingam“ vizualiniam suvokimui formuoti.

Ombre stilius interjerePhotographee.eu | Shutterstock.com

8. Grįžta boho stilius

Ir vėl populiarūs hipių laikai. Ryškūs įvairiaspalviai raštai, indiški motyvai ir etninio dekoro elementai įkūnija laisvės dvasią. Boho estetika interjere – tai natūralios medžiagos, jokio plastiko ir sintetikos. Interjere jaučiama meilė gamtai. Lengviausia tai įgyvendinti tekstilės elementais, tam tikromis baldų detalėmis.

Boho stilius interjerePhotographee.eu | Shutterstock.com

9. Minkštieji 60-ųjų stiliaus baldai

Netikėta šių metų tendencija – ryškūs baldų apmušalai. Šios ryškios tendencijos šaknų reikėtų ieškoti 6-ojo dešimtmečio pabaigoje. Tuomet itin aktualus buvo popmenas, kuris suvienijo tekstūrų gausą, dabar ypač mėgstamą mados dizainerių. Lengvai keičiamos medžiagos turėtų būti natūralios kilmės ir visiškai paprastos. Ypač sveikintinas pasirinkimas – visais įmanomais būdais atnaujinti klasikinių formų senoviniai baldai.

60 metų stilius interferePhotographee.eu | Shutterstock.com

10. Etniniai raštai interjere

Ši tendencija glaudžiai susijusi su marokietiškų ir japoniškų motyvų mada. Etniniai interjero elementai įkvepia žmones keliauti ir kultūriniams atradimams. Natūralią dekoratyvių raštų tekstilę papildo dažyti elementai ir virtuvės reikmenys. Terakotos ir molio atspalviai šiais metais tampa pagrindiniu interjero akcentu.

Etniniai raštai interjereFollowtheflow | Shutterstock.com

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.